Distanční vzdělávání

Tento týden jsme si měli s dětmi povídat o Martinovi na bílém koni. Zkuste dětem přiblížit, kdo to ten Martin byl. Povězte dětem krátký příběh a nezapomeňte zdůraznit, jak je důležité, aby byli všichni k sobě vzájemně hodní, jako byl Martin k žebrákovi.

Martin se stal již jako patnáctiletý vojákem. Legenda říká, že jedné chladné temné noci uviděl Martin na ulici polonahého žebráka, který ho žádal o almužnu. Martin ale peníze neměl, a protože chtěl žebráka alespoň ochránit před chladem, rozetnul svůj vojenský plášť na dvě poloviny a jednu mu daroval. Následující noc se mu zjevil Kristus oblečený právě do této poloviny pláště. Sv. Martin je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů a nejčastěji bývá zobrazován na koni s půlkou pláště a žebrákem.Svátek svatého Martina byl spojován hlavně s příchodem prvního sněhu, a protože je letos teplo a na sníh to vůbec nevypadá, můžete si ho zkusit s dětmi doma vyrobit.

Budete potřebovat jedlou sodu a pěnu na holení nebo bílý kondicionér. Návod najdete zde v odkazu:

https://bydlimechytre.cz/snih-nikde-jak-si-udelat.../


V měsíci říjnu jsme si povídali o lese a o zvířátkách, které zde žijí. Dokážete všechny zvířátka pojmenovat. Zkuste každé slovo rozložit na slabiky, správně vytleskat a určit první hlásku ve slově.