Distanční výuka

Milé děti a rodiče,

přikládáme vám pracovní listy k distanční výuce, která je pro předškolní děti povinná. Někteří rodiče si tyto pracovní listy + sešit Nivea vyzvedli osobně. Ostatní rodiče mají možnost si úkoly vyzvednout v MŠ Obránců míru po telefonické domluvě na tel.č. 724037781.

Prosíme rodiče, ať děti fotí při práci a fota vkládají na naši uzavřenou facebookovou stránku ŠKOLKA OBRÁNCI (https://www.facebook.com/groups/1237517403273419/?ref=share) nebo na emailovou adresu obrancumiru@msprokopavelikeho.cz, ať vidíme, jak se dětem daří. Výběr fotek z facebookové skupiny bude zveřejněn také zde na stránkách, na základě souhlasu zákonných zástupců. V případě jakýchkoli nejasností se na nás neváhejte obrátit.

Pokud by mladší děti chtěly také plnit úkoly, jsou k dispozici zde na stránkách nebo k osobnímu vyzvednutí po tel. domluvě. Můžete se také inspirovat nápady a odkazy, které jsou na stránkách našich dalších školek, pod záložkou distanční vzdělávání.

Splněné úkoly je nutné přinést po znovuotevření MŠ, abychom měli zpětnou vazbu.

Další materiály k doplnění logopedických cvičení v sešitech si můžete vyzvednout po telefonické domluvě na tel.č. 724037781.


V průběhu budeme vkládat různé výzvy, aktivity či odkazy, které najdete pod tímto textem.


UČITELKY MŠ OBRÁNCŮ MÍRU :)

Dist. výuka.pdf
PRACOVNÍ LISTY.pdf
Velikonoční aktivity.pdf
Video_20210417214353591_by_Filmigo.mp4

Video s prezentací Vašich foteček z DV : )

6.4.-9.4. Hola, hola ,škola volá

Už nám zbývá poslední týden distanční výuky, kdy vás čekají zápisy na základní školu . Věříme, že nám tento týden příjemně uteče plněním zábavných aktivit a v pondělí 12.4. se budeme těšit ve školce ,,aspoň" s některými dětmi. Podrobné informace o nástupu do MŠ zveřejníme v nejbližších dnech .

S menšími dětmi budeme nadále v kontaktu zde na webových stránkách nebo na facebookové skupině. Budeme rádi, když se budete účastnit zajímavých aktivit a výzev i nadále:-)

8.4.

Hezký čtvrteční den děti a rodiče,

venku si s námi zahrává aprílové počasí a tak chápu, že ne všem se bude chtít plnit úkoly z plotu naší školky. Mám pro vás tedy ještě malinký domácí úkol : Tkaničkovou výzvu . Někteří tuto dovednost možná už perfektně ovládáte, ale někteří třeba ještě ne. Stačí vám bota ( ať už papírová nebo ta opravdická) a šikovné ručičky. A můžete začít trénovat. A až se uvidíme ve školce, tak nám můžete ukázat, jak už umíte tkaničku zavázat:-)

Tip: Pokud by vás tkaničky na botě zlobily, tak je zkuste zkrotit jiným způsobem - oblečte si např. tepláky, které mají v pase šňůrku na zavazovaní a můžete zkoušet.


https://youtu.be/F1coCqbS128


Návod na výrobu papírové botky:-)6.4 . Jarní stezka - Připravily jsme pro vás zábavné úkoly na plotě školky. Úkoly jsou rozděleny na Stezku se zvířátky, Stezku s písničkou a Stezku vědomostní. Tajnou šifru rozluštíte plněním úkolů na nejdelší stezce se zvířátky. Tajenku nám můžete poslat na e-mail nebo na facebookovou skupinu. Budeme se těšit a přejeme hezkou zábavu:-)


Krásný velikonoční týden máme za sebou. V týdnu jsme se seznámili s velikonočními tradicemi. Každý den byl vámi obohacen plněním výzev - úklid v domácnosti, hledání a výroba pavučinek, stavění domečků pro skřítky , hledání přírodnin podle zadání. Vaše výrobky byly nápadité, originální . Máme také radost, že jste s námi sdíleli fotky vašich příprav na Velikonoce. Viděli jsme tak vaše upečené beránky, vytvořené velikonoční dekorace, sdíleli jste s námi i vaše radosti z výslužky a z prožitých Velikonoc. Domov důchodců Magnolie nám napsal děkovný e -mail za přáníčka od vašich dětí. Díky vaší spolupráci jsme udělali radost tam, kde je to nyní nejvíce potřeba :-) Na fotografie z DD Magnolie se můžete podívat na tomto odkazu :

https://domovmagnolie.ostrava.cz/ctvrtek-1-duben-2021/

Vážení rodiče,

dovolte nám, abychom Vám všem poděkovaly za velké nasazení, se kterým jste se pustili do domácí výuky Vašich dětí. Nesmírně nám tak pomáháte tuto nelehkou situaci zvládnout. Velice si vážíme Vaší aktivity zvláště v těch chvílích, kdy musíte propojit své pracovní povinnosti s těmi domácími.

Velikonoční svátky vždy symbolizují víru a naději v nový probouzející se život. Věřme tedy, že i tentokrát s teplými slunečními paprsky svitne i paprsek naděje a přinese brzké ukončení tohoto ,,divného" období, načerpáme novou životní sílu a energii a že se opětovně shledáme všichni ve školce...

Pozitivní chvíle a úsměv na tváři jste také vykouzlili všem seniorům . Včera jsme s radostí předaly vaše velikonoční výrobky. Všechny obrázky, velikonoční přání a dekorace jsou nádherné, originální a nápadité.

Přejeme tedy ,, Krásné a veselé Velikonoce ." Mějte ,,Zelený čtvrtek" co nejhezčí, užijte si slunečné počasí - nejlépe venku v přírodě.

Vaše paní učitelky


Barevný velikonoční týden 29.3.-2.4.

Velikonoce jsou oslavou přicházejícího jara a pojí se s nimi mnohé velikonoční tradice a zvyky.

Některé velikonoční tradice se dodnes uchovaly, jiné jsou již dávno zapomenuté. Každý ze dnů velikonočního týdne má svůj název a také význam. Jaké tradice a zvyky se dodržovaly v minulosti a jaké se dodržují dnes? Proč každý den má svůj název ? Zkusíme si odpovědět na tyto otázky v průběhu plnění výzev a úkolů.

Zelený čtvrtek - Tradice praví, že se má tento den jíst něco zeleného, abychom zůstali po celý rok zdraví. Už naše prababičky vařily v tento velikonoční den polévky z jarních bylin, které byly kolem chalupy. Pekly se také jidášky a velikonoční beránek. V příloze máte obrázkový recept na velikonočního beránka. Pokud budete mít chuť , zkuste si beránka za pomoci rodičů upéct.

Video ke zhlédnutí na odkaze zde: https://youtu.be/silWOSTzyX8

A nezapomeňte , tento den se nesmí nikdo hádat a od nikoho si nic půjčovat :-)

Obrázkový recept na beránka.pdf

Škaredá středa

Tradice velí se celý den usmívat, protože by vám mohla špatná nálada vydržet po zbytek roku :-)

Video ke zhlédnutí na odkaze zde: https://youtu.be/ICOiVUXKxI0

Výzva:

Dnes je také den lesních skřítků. Skřítci jsou smutní, že nemají svůj domeček. Postavte jim domeček a vyčarujte jim úsměv na tváři . Domeček můžete postavit z klacíků, kamínků, listí...


Šedé úterý - Úterý před Velikonoci se nazývá šedé nebo také pavoučí. Mělo by se pokračovat v úklidu, z domácností by se měl vymetat prach a hlavně pavučiny.

Video ke zhlédnutí zde na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=fE_jwyrpa8M


Výzvy :

Tak , milé děti, dnes pokračujeme v úklidu – utřete prach a podívejte se, jestli nemáte někde pavučinku, i tu je potřeba vymést. A aby to pavoučkům nebylo líto, můžete jim vyrobit pavučinku.

POSTUP

( potřebujete špejle nebo dřívka od nanuků, klacíků, vlna, provázek….)

1.nejjednodušší pavučinka vznikne ze dvou špejlí, kdo si troufne, může překřížit 3 špejle

2. špejle uprostřed dohromady svážeme vlnou, kterou jsme si vybrali k práci ( začátek upevní rodiče)

3. špejle roztáhneme do kříže a jednu špejli po druhé jednoduše obtáčíme vlnou (u malých dětí doporučuji pomoc dospělého, aby se tvar kříže zpevnil a "nerozlézal")

OBMĚNY:

Můžete měnit barvy provázku.

V přírodě se dají obtáčet větvičky provázky, lýkem (dle fantazie a možností).


Modré pondělí je odvozeno od barvy látky, kterou se zdobily kostely. Tradičně to byl volný den, kdy se nemělo pracovat, ale hospodyňky by měly začít s velkým jarním úklidem.

  1. Přečtěte si s rodiči příběh ,, O neposedných kuřátkách " . Copak kuřátka provedla a jak to můžou napravit ?

  2. Výzva - věnuj chvilku úklidu svého pokojíčku - vysaj, ustel si postel, ukliď si hračky...

  3. Obleč si modré oblečení

  4. Všímej si předmětů, které jsou kolem tebe doma i venku. Zkus je vyjmenovat, které jsou modré?

  5. Modré pondělí - video ke zhlédnutí zde na odkazu: https://youtu.be/_yEOk1l2E5Q

Distanční výuka pokračuje už 4. týden - Děti svědomitě plnily nejen pracovní listy, ale i výzvy a další úkoly. Děkujeme za skvělou spolupráci .

4. týden distanční výuky 22.-26.3.

,,Vítáme jaro - těšíme se na Velikonoce"

1) Výzva - Velikonoční přáníčko do domova pro seniory

podrobné informace viz. letáček

Zdravíme všechny děti a rodiče.docx

2) POKUS - Velikonoční gumové vajíčko - Hopsík

Malí vědci, pokud budete mít chuť, tak si zkuste vyrobit skákající gumové vajíčko. ,, A jak "?

K pokusu budeš potřebovat syrové vajíčko, sklenici, misku nebo tácek na přikrytí sklenice a ocet. Do sklenice vlož vajíčko a zalij ho octem. Sklenici přikryj miskou, aby se pach octa nerozšířil po celé místnosti. Můžeš pozorovat v průběhu

1 - 2 dnů, co se s vajíčkem stane.

Tipy a triky:

Když hotový vaječný hopík omyješ teplou vodou, bude o něco hezčí a také budeš moci pozorovat, jak žloutek pluje v bílku. Pokud máš baterku, tak si zkus vajíčko prozkoumat světlem z baterky.


Vajíčko
Postup pokusu

3) Jarní hra

Zahrajte si společně naši jarní hru. Na cestě do cíle si zopakuješ jarní vědomosti, zazpíváš si písničku a určitě si užiješ mnoho zábavy.

Microsoft Word - Jarní-hra-2.docx.pdf

4),, Hádanky tak trochu jinak"

Počáteční písmeno každého z předmětů na fotografii je klíčem k vyřešení tajenky. Kdopak zvládne tento náročný úkol pro předškoláky?

  1. předměty dítě pojmenuje

2. určí první hlásku - písmeno ve slově( sluchové vnímání)

3. rodič písmenko zapíše

4. poznání všech počátečních písmen vede k vyřešení tajenky

5. tajenku si dítě opíše podle vzoru od rodičů

6. bude lepší pracovat s reálnými předměty než s fotografií

* Kdo vymyslí podobnou hádanku pro děti a paní učitelky? Jak se vám dařilo vyluštit tajenku, nám můžete napsat na facebookovou skupinu nebo na e-mail. Budeme rádi za sdílení fotečky.

Hádanka

5) Jarní hledání v přírodě

Venku svítí sluníčko, příroda se začíná probouzet ze zimního spánku a nás to láká častěji na procházku. Pojďte si při té příležitosti zahrát Hledací hru. V přiloženém souboru najdeš tip , čeho si můžeš v přírodě všímat.


hledačka.pdf

6) Cvičení s abecedou

Pojď si trochu protáhnout tělo s abecedou :-) Napiš své jméno na papír a podle jednotlivých písmenek ve svém jméně cvič podle návodu. Maminka nebo tatínek tě budou kontrolovat, zda to cvičíš správně a určitě rádi pomohou a poradí .

Pokud něco nepůjde, nevadí, vyzkoušíš, cvik také můžeš zjednodušit (třeba máš poskočit 13x, poskočíš jen 8x)

Budeme také rády za nějakou fotečku nebo natočte video, ať vidíme, jak vám to cvičí.


Abeceda.pdf

3. týden distanční výuky u Medvídků a Broučků

Dny nám utíkají a my máme třetí týden distanční výuky za sebou. Je nám líto, že k předpokládanému datu 22.3. se ve školce osobně neuvidíme a i nadále bude výuka probíhat v distanční formě. Další sadu ,,pracovních listů " + zábavné seznámení s velikonočními tradicemi si můžete vyzvednout osobně v MŠ , ve středu od 9h-16h. Pracovní listy ke stažení budou k dispozici na webu a po telefonické domluvě připraveny také k osobnímu převzetí .

Tento týden jste si hráli na stavitele, kutily, pekaře, cukráře, detektivy . Z vašich sdílených fotografií je patrné, že vás tyto ,, hry" velmi bavily a vaše výtvory nejen stavitelské, ale také tvořivé a gastronomické, nás potěšily . Velmi si ceníme spolupráce rodičů, kteří se zúčastnili naší detektivní výzvy ,, Hledání lupiče ". Bez vaší pomoci by tato aktivita nešla uskutečnit :-) I nadále pokračujete ve výrobě velikonočních dekorací, kraslic a průběžně s námi sdílíte pozorování průběhu klíčení semínek a růstu rostlin. Tato zpětná vazba je pro nás velmi přínosná . Děkujeme !!!

Jak se všichni bavili a užívali si společných aktivit, se můžete podívat v naší galerii fotek.

15.-19.3. Řemesla a povolání

HRNEČKU VAŘ

Kdo by ne­znal po­hád­ko­vý hr­ne­ček, kte­rý na po­vel va­řil ka­ši. Chtě­li bys­te ta­ko­vý po­dob­ný mít i do­ma? Vy­zkou­šej­te si s dět­mi náš po­kus. Je to jed­no­du­ché. A ur­či­tě se ne­mu­sí­te bát, že ka­še za­pla­ví ce­lý váš dům :-)

19. 3

HRA NA KUCHAŘE, PEKAŘE a CUKRÁŘE

Povídejte si s rodiči, jaký je mezi povoláními rozdíl. Co vykonává za práci? Co ke své práci potřebuje?

Upečte s rodiči dobrotu a sdílej s námi po celý víkend, jak se ti pečení podařilo. Můžete natočit i video, kde nám popíšeš, co vše jsi do receptu potřebovala.

Těšíme se, co dobrého upečete :)


Obrázek kuchaře

18.3.

HRA NA DETEKTIVA

Děti, víte jakou práci vykonává detektiv? Maminka nebo tatínek vám určitě poradí. Dnes si budeme hrát na toto povolání.

,, V obchůdku se stala loupež. Vaši rodiče byli svědci - viděli ,,zloděje!!!" Úkolem bude nakreslit,, zloděje "podle popisu - pokynů svědka (maminky, tatínka). Můžete kreslit fixem, voskovkou, pastelkou.

Popis:

1) měl hlavu ve tvaru velkého kruhu

2) zelené oči

3) široké hnědé obočí

4) malý nos

5) velké uši

6) v puse měl jen tři špičaté zuby

7) na hlavě 6 modrých vlasů

8) na levé tváři bradavici

9) tělo měl ve tvaru trojúhelníku

10) oblečené modré pruhované triko, oranžové kalhoty a žluté boty

11) na pravé ruce pouze 4 prsty

Těšíme se na vaše obrázky! Věříme, že kreslení lupiče bude napínavé a zábavné :-)

Obrázek detektiva

16. 3. Úkoly

1) ,, Ten dělá to a ten zas tohle"

PTEJTE SE DĚTÍ, POVÍDEJTE SI

Už víš, čím budeš, až vyrosteš? Jaké povolání má tvá maminka, tatínek nebo strýc, teta...? Víš, co používají ke své práci? Líbila by se ti také taková práce?

Děti, které budou mít odvahu, můžete natočit na video , kde Vám budou odpovídat na otázky. Ukažte video dětem, určitě se rády uvidí i uslyší. Budeme rádi, když nahrávky budete s námi sdílet :-)

Úkol č. 5 - Policie, záchranka a hasiči
Úkol č. 11 - Salon krásy a zdraví
Úkol č. 4 - Doprava
Úkol č. 2 - Školka a škola
Úkol č. 9 - Čisté domy i ulice
Úkol č. 3 - Obchod

2) PEXESO

V MŠ si můžete po tel. domluvě na tel.č. 724037781 vyzvednou pexeso "POVOLÁNÍ". Při hře nebo po hře si o povolání povídejte - co dělá, co potřebuje ke své práci...?

Pexeso je skvělá hra zaměřená na paměť a soustředění.

Pexeso

15. 3 Stavitelé - ,, Hrajeme si na různé profese "

Tato výzva je pro všechny děti milující stavitelské a kreativní hraní. Připrav si svou oblíbenou stavebnici a postav svou nejkrásnější stavbu. Pro odvážné stavitele mám tady tip na skvělou stavebnici z domácích surovin. Postačí vám párátka (se špičkou na obou stranách) a cizrna. Cizrnu si namočte do vody a nechte ji tam přes noc. A stavebnici máte vyrobenou . Pak už stačí popustit uzdu své fantazie a stavět :-). Přejeme hodně zábavy a budeme se těšit na vaše fotografie, které můžete posílat kdykoliv během týdne. Můžete s dětmi také natočit video s prezentací stavby(dítě popíše, co postavilo). Rozvíjíme slovní zásobu, jemnou motoriku, trpělivost, fantazii a také rozpoznávání geometrických tvarů :-)

Stavění z cizrny
Stavění z cizrny
Konečná stavba s cizrny
Konečná stavba s cizrny

2. týden distanční výuky u Medvídků a Broučků 8.3. - 12.3.

Milí Medvídci a Broučci,

už nám uběhl druhý týden, kdy plníte úkoly a výzvy v domácím prostředí. Tento týden jste byli pilní a společně s rodiči jste vypracovávali pracovní listy, zasadili a průběžně pozorovali klíčení semínek. Na ,, Mezinárodní den žen " jste nakreslili a předali obrázek svým maminkám, babičkám, tetám a popřáli tak k tomuto svátku. Snažili jste se pomáhat s domácími pracemi a dbát na úklid svého pokojíčku . Tato pomoc určitě potěšila vaše maminky a tatínky. Sdíleli jste také s námi aktivity , které rádi vykonáváte ve svém volném čase (karetní hry, pexeso, procházky a hry venku, jízda na kole, kolečkových bruslích). Vždy nám udělá velkou radost, že věnujete čas těmto aktivitám. Chtěli bychom poděkovat rodičům s menšími dětmi za účast na plnění výzev . Vaše děti tak můžou udržovat kontakt s námi a s kamarády aspoň touto formou. Díky Vám, rodičům, jsme se všichni spontánně zapojili do příprav na velikonoční svátky. Věříme, že i následující týden bude zajímavý, plný přínosných inspirací a sdílených radostí z vydařených úkolů a výzev.

Ukázka grafomotorického cvičení

12.3. Grafomotorické cvičení ( vajíčko s kuřátkem)

Broučci a Medvídci, zkuste si ráno zacvičit, protáhnout svá tělíčka a pěkně uvolnit své ruce, abyste byli nachystaní na dnešní úkol. Můžete se inspirovat včerejším videem od paní asistentky Adélky. Až budete připraveni, nachystejte si papír (čím větší-tím lepší ) a dobře ostrouhanou pastelku. Podle vzoru na fotce nakreslíte ovál - ,, vajíčko ", uvolněnou rukou kreslíme vajíčko( několikrát za sebou po směru šipek) a pak už stačí vyrobit nebo nakreslit kuřátko :-).


11. 3 Jak správně psát

Dnes vám předkládám pár rad, které slouží k docílení správného psaní. Je důležité, aby se dítě těmto návykům naučilo včas a aby pro ně byly automatické. Proto dbejte při plnění pracovních úkolů, nejen při distančním vzdělávání, na správné psaní. Pokud zjistíte, že dítě drží tužku nesprávným způsobem, upozorněte ho a opravte chybné držení.

Návod - správné držení tužky
Návod - správné sezení

K navození správného "špetkového" úchopu můžeme děti motivovat vyprávěním:


"Prostředníček je postýlkou pro tužku, ukazováček polštářkem a palec peřinkou, kterou se tužka přikryje. Když ležíme v posteli, polštář a peřina jsou měkké, lehké a nikde nás netlačí."


Instukrážní video - Jak správně psát

Důležité před samotným psaním je uvolnění ruky. Na tomto videu uvidíte, jak je to snadné :) Na konci videa je také názorná ukázka správného sezení a psaní :).

instruktazni_1.mp4

9. 3. Vstávej semínko, OLALA

Dnešní výzva se odvíjí od známé pohádky,, Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko." Naklíčit semínka je velmi jednoduché a s dětmi to hravě zvládnete. Některé děti sázely už minulé dny a tak se určitě pochlubí, jak pokus probíhá. Kdo ještě nesázel, tak může zkusit zasít semínka řeřichy, slunečnice, velikonoční osení, čočku, fazoli, dokonce může zasadit pecičky z jablíčka nebo citrónu.

Postup: Nejprve naplníme květináč hlínou, zasadíme semínka a zalijeme. Semínka můžete zasít také na navlhčenou vatu. Každý malý,, zahradníček" má vůči své rostlině zodpovědnost a pečuje o ni, sazeničky kontroluje každý den a zalévá !

Sázení můžete vyzkoušet netradičně také do skořápky vajíček nebo do punčochy. Vykouzlíte si tak netradiční velikonoční výzdobu. Vkládám foto pro inspiraci .

Lali cvičí jógu - semínko

https://www.youtube.com/watch?v=-s1AFjM8N5w

Pohádka ,, Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko"

https://www.youtube.com/watch?v=z6VGOa1YR0U

Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko.pdf

Pohádka ke čtení

8.3. Výzva - Dnes slaví svátek všechny ženy ,, Mezinárodní den žen "

  • pomoc v domácnosti - pomáhejte maminkám, ukliďte si pokojíček

  • vypracujte 1 úkol dle vašeho výběru ze sady ,, Pracovní listy"

  • popřejte a nakreslete obrázek maminkám, babičkám, tetám..

První týden distanční výuky u Medvídků a Broučků v domácím prostředí

Milé děti a rodiče, první týden , kdy se nemůžeme vidět ve školce, máme za sebou, ale jsme aspoň v kontaktu přes facebookovou skupinu nebo emailovou adresu. Musíme všechny pochválit, jelikož jste byli celý týden velmi úspěšní a aktivní v plnění úkolů. Děkujeme za zasílání foteček, kde je vidět, že nejen pilně vyplňujete pracovní listy, ale také s nadšením plníte výzvy - tvoření , pokusy, prezentujete nám naučené básničky, dělíte se o zážitky s kamarády v přírodě . Na všechny vaše výrobky, pracovní listy se společně podíváme osobně ve školce . Těšíme se, jak se pochlubíte nejen výrobky, ale i naučenou básničkou nebo veselým tanečkem. Výběr fotek , které nám posíláte , najdete v albech ( viz níže).

1.týden distančního vzdělávání 1.3.-5.3.

Výzvy 5.3.

1) Pozdrav sluníčku - jógová sestava podle ,,Lali cvičí jógu". Podle Lali cvičíme ve školce, ale pozdrav sluníčku jsme ještě nezkoušeli. Naučíte se tuto krátkou sestavičku doma ?

lali-joga-pozdrav-slunci-cela-sestava.mp4
Jak se zdraví sluníčko - cviky

2) Hádanky

Sluníčko se sice schovalo za mraky, ale s pomocí pozdravu třeba vykoukne:-) Dokonce nám začalo i sněžit , ale my si i tak uchováme jarní náladu.

Uhádnete pár jarních hádanek ? Malá nápověda v podobě obrázků :-)

1) Kdo se dívá do zahrady? Kdo tě hřeje u vody? Kdo tě hlídá s kamarády? Zlatá koule z oblohy.

2) Kdopak jsi, kytičko, že jsi tak maličká? Uprostřed máš sluníčko, okolo běličká.

3) Na nevelkém stonečku spousta žlutých zvonečků. Každý z nich má k jaru klíč. Copak je to?

4) Trojdílná sukýnka bílá a malinká, nosí ji panenka, má jméno.....

5) Fialové drobné květy, všechny včelky se k nim sletí. Krásně voní do dálky, hlavně drobné....

Obrázková nápověda k jarním hádankám

3) Pokus:

Poslední výzva pro dnešní den . Udělejte si malý pokus. Nakreslete květinu nebo sluníčko, vystřihněte, přehněte,, paprsky dovnitř "a položte na hladinu vody. A počkejte, co se stane .Dejte nám vědět, jestli se pokus vydařil :-) Příjemnou zábavu, malí vědci.

10000000_894109831372207_7743887751730149585_n.mp4

Výzva 4.3.

Sluníčko

Venku se sluníčko za mraky schovalo, vyrobit sluníčko doma nás napadlo. Vyrobíte sluníčko také?


Na výrobu budete potřebovat : nůžky, lepidlo, barevné papíry (pokud nemáte, tak stačí bílý papír a sluníčko vybarvíte)

Postup:

1.děti vystřihnou dva kruhy

2.nastříhají proužky z papíru

3.proužky slepí do,, kapky"

4.nalepí proužky do obvodu kruhu

5.druhý kruh přilepí na nalepené paprsky a dokreslí sluníčku obličej

Stejným postupem si můžete vyrobit květinku:-)

Sluníčko

Výzva 3.3.

Obrázek a vzkaz pro kamaráda ze školky

Potěšíte kamaráda - kamarádku ze školky obrázkem? Můžete ,, napsat vzkaz nebo věnování". V této době, kdy jsou školky zavřeny a nemůžete být s kamarády, tak obrázek bude krásným symbolem, že na ně myslíte, máte se rádi a těšíte se ně:-) vzkaz rodičům nadiktujete, oni zapíšou a vy zkusíte písmenka opsat nebo obtáhnout.

Výzva 2.3.

Milé děti a rodiče, dnes ráno jsem při procházce s pejskem našla v trávě první sněženky. Symbol blížícího se jara. Povede se někomu na procházce sněženku najít? (úkol č.1. - Najít na procházce sněženku nebo jinou jarní květinku.) Pokud nenajdete, vůbec nevadí a můžete si sněženku namalovat či vyrobit. Přikládám foto pro inspiraci. Vaše foto splněných výzev můžete posílat na facebookovou stránku ŠKOLKA OBRÁNCI nebo na e- mail obrancumiru@msprokopavelikeho.cz. Své vytvořené práce můžete také odevzdat osobně, až bude MŠ opět otevřena. Těšíme se na vaše vytvořené sněženky :-)

Sněženka
Sněženka vyrobená z papíru
Sněženka vyrobená z papíru

Sněženka

Táta včera na venku

našel první sněženku.

A hned vedle petrklíč, zima už je pryč.

Zimo, zimo, už jdi pryč,

jaro si už chystá klíč.

Otevírá jarní branku,

jmenuje se petrklíč.Logopedie

Další materiály k doplnění logopedických cvičení v sešitech si můžete vyzvednout osobně v MŠ v úterý 9.3. dopoledne nebo po telefonické domluvě na tel.č. 724037781.

Průběžně budeme vkládat inspirace na dechová , fonační a artikulační cvičení.

logopedická pohádka.jpg

Logopedická pohádka

Artikulační cvičení.docx

Artikulační cviky

PRO PŘEDŠKOLÁKY

Možnost bezplatného přístupu k interaktivní pracovní učebnici pro předškoláky. Do 30.4.2021 na odkazu zde

https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc

Po kliknutí na odkaz, který jsme vám uvedli, se dostanete hned na učebnici pro předškoláky "Zápis je tu" Zde není nutná žádná registrace. Lze spustit na počítačích, i-padu, tabletu....

Videa, která naleznete na těchto stránkách, jsme vytvořili jako náměty k možným aktivitám, které můžete vyzkoušet v domácím prostředí - nejen v období distanční výuky. Aktivity pomůžou dětem k rozvoji v oblastech, které jsou důležité nejen pro vstup do školy.