Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Začínáme znovu. Pokud se chcete podívat na naše akce v předchozích letech, koukněte do naší kroniky.

Dětský svět s kamarády ze školky i s rodiči

...aneb krásně strávené odpoledne s rodiči a dětmi naší školky. Na tento den se děti moc těšily, jelikož jim Dětský svět není cizí. Navštěvujeme ho i v průběhu školního roku. Atmosféra byla velmi příjemná, děti si užívaly atrakce a prostory, které Dětský svět nabízí. Děkujeme obci za zprostředkování této báječné akce a také rodičům patří poděkování za účast. Doufáme, že se i nadále budeme potkávat na dalších akcích pořádaných obcí a Mateřskou školou.

Projektový den- Malý inženýr

Dnes ( 17.5.2022) se v naší školce konal "Projektový den" na téma "Malý inženýr". Děti si tak vyzkoušely stavbu domu dle plánu, ve kterých byly zaznačeny inženýrské sítě (pitná voda, odpadní voda a elektřina). Děti se tak seznámily s těmito základními pojmy a jejich označením. Po stavbě domu si vyzkoušely vytvořit nákres domu s detaily (koupelna, kuchyň...).Nakonec se děti pokusily o stavbu největší věže...a opravdu se moc povedly. Nejvyšší věž se podařila postavit dětem přes 2 metry. Jsou to opravdoví inženýři.

Vítkovický Rarášek

Dne 12.5.2022 proběhla v našem obvodu recitační soutěž Vítkovický Rarášek. Za naší školku nás reprezentovaly Matyáš Raszka a Eliška Mutinová. I když se děti neumístily podaly opravdu skvělý a úctyhodný výkon. Moc děkujeme také rodičům, že věnovali svůj čas přípravě na recitační soutěž.

Hřiště házená

Celou zimu jsme se netrpělivě těšili na jaro a na to, až budeme moci zase navštívit naše oblíbené hřiště. Na pana trenéra jsme se také moc těšili. I tentokrát jsme si procvičili běh, pohyb s míčem, kooperaci a na závěr nás čekala překážková dráha, kterou se nám daří zdolávat čím dál lépe.

Předškoláček

Naše předškolní děti navštěvují ZŠ Halasova, aby si přiblížily činnosti a poznaly prostory školy. Jelikož se z nich brzy stanou také školáci. Dětem svůj čas věnuje paní učitelka Marika Tošková, která je jedním z pedagogů této školy. Děti si na své první hodině vyzkoušely barvy, tvary, rytmus a hru "já mám, kdo má?"

Slavíme Den Země

Dne 25.4.2022 jsme společně s dětmi ze všech našich školek v parku Jožky Jabůrkové oslavili Den Země. Aktivitami a činnostmi jsme si tak připomněli, proč je tento den důležitý a co všechno můžeme udělat proto, aby naše planeta netrpěla. Společně jsme si tak vyzkoušeli třídění různých odpadků do správných košů a jiné zajímavé aktivity.

Čarodějnický rej

Stejně jako v loni, tak i letos se k nám slétli čarodějnice a čarodějové z celého okolí, aby nám předvedli svá kouzla a čáry. Společně s dětmi jsme upekli čarodějnické prsty, protože po dlouhé cestě na koštěti všem vyhládlo. Tančili jsme, čarovali jsme, užili jsme si společně spoustu legrace.

Hry na hřišti SŠ AHOL

V tomto týdnu přišlo konečně vytoužené jarní sluníčko a tak jsme se s dětmi vypravili na hřiště u SŠ AHOL, kde jsme se mohli proběhnout a také si zahrát různé míčové hry. toto hřiště budeme navštěvovat pravidelně každý čtvrtek, pokud nám to počasí dovolí. Děti si sportovní dopoledne velmi užily.

Dětský svět v Dolních Vítkovicích

S dětmi jsme se v pondělí vydali do Dolních Vítkovic. Strávili jsme tam celé dopoledne. Děti měly možnost si vyzkoušet hru na stavbaře, na zedníky a jiné. Prošli si temným bludištěm-všechny děti byly odvážné. Ani cesta pěšky do školky nebyla pro děti žádnou překážkou a i když nám počasí nepřálo, byly děti velice šikovné a cestu zvládli skvěle.

Hledání velikonočního beránka

Děti si v průběhu týdne upekly velikonočního beránka, který však druhý den zmizel. A tak jsme se s dětmi rozhodli ho najít. Stopy vedly až do místního parku Jožky Jabůrkové. Děti po cestě plnily všelijaké úkoly. Nakonec nás stopy dovedly až k naší školce, kde byl nakonec beránek ukryt. ....a byl vynikající.

Vítkovická velikonoční hra

Byl jednou jeden zajíček Vítkovičáček a ten si domů nesl košík plný vykoledovaných velikonočních vajíček. Moc se těšil, že si vajíčka přinese domů, pochlubí se s nimi mamince a tatínkovi a postupně je všechna sní. Jak se však blížil zajíček k domovu, nevšimnul si, že košíček, ve kterém vajíčka nese je děravý. Když zajíček přišel domů všimnul si prázdného košíčku a usedavě se rozplakal. Všechna vajíčka se zajíčkovi poztrácela! To se doneslo i k dětem z naší školky a tak jsme se rozhodli zajíčkovi pomoct všechny vajíčka najít. Nakonec nás čekala sladká odměna.

Návštěva knihovny

Březen je měsícem knihy a čtenářů. Naše dětičky sice čtenáři ještě nejsou, i přesto s radostí navštívili místní knihovnu, kde pro ně paní knihovnice měla připravenou velmi zajímavou knihu, kterou si společně pročetli a seznámili se tak i s hrdinou této knihy. Malého hrdinu měli děti možnost si sami nakreslit. Dětem se obrázky velmi povedli, bylo vidět, že knížka děti opravdu zaujala.

Předškoláci v ZŠ Šalounova

Na konci března, měli předškoláci z naší mateřské školy možnost navštívit ZŠ Šalounova. Ve škole prvňáčci našim dětem ukázali jak umí počítat, zpívat a tvořit. Prohlédli si prostory školy a třídy. Děti měli z návštěvy základní školy radost a už se těší, až sami usednou v září do lavic.

Předškoláci v ZŠ Halasova

V pátek 25. března navštívili naši předškoláci ZŠ Halasova. Celou jednu vyučovací hodinu strávili v 1. třídě. Prvňáčci dětem ukázali, co už se naučili. Paní učitelka dětem přiblížila, co je ve škole čeká. Společně si děti zahrály hru: "Já mám, ty máš." a vyrobily si záložku do knížky. O přestávce paní učitelka našim dětem ukázala školní družinu a tělocvičnu, ve které se děti proběhly.


Jarní dílničky

Ve čtvrtek 24. 3. proběhly v naší mateřské škole "Jarní dílničky". Děti společně se svými rodiči měli možnost si vyrobit papírové vajíčko, zápich beránka a ptáčka nebo ptáčka na kolíček. Děti i rodiče byli moc šikovní, takže vzniklo plno krásných jarních výrobků, které si poté odnesli domů.

Na závěr bych ráda poděkovala všem rodičům za dobrůtky, které pro děti donesli.

Beseda s Policií ČR

Dne 9. 3. 2022 proběhla v naší MŠ beseda s Policií ČR. Paní policistka a pan policajt dětem vykládali tom, jak se bezpečně chovat u silnice, jak přecházet přes přechod a mnoho dalšího. Děti měly možnost si obléci policejní vestu, čepici, některé děti dokonce vyzkoušely, jaké je to mít pouta. Na závěr dostaly děti plno dárečků. Ovšem největší radost dětem udělalo policejní auto, do kterého si děti mohly sednout.

Karneval

Dnes 24.2.2022 se u nás v mateřské škole konal již tradiční a oblíbený karneval. Karneval se nesl v rytmu tance, zábavy, her a hlavně spoustu legrace. Děti s radostí a nadšením plnily všechny úkoly a zapojovaly se s chutí do všech činností. Smích a radost dětí byla slyšet v celé školce. Odměnou dětem za jejich úsilí byl diplom s vlastní fotografií a sladká drobnost.


Malý architekt

V úterý 15.2. se naše děti staly architekty. Za dětmi přišel pan lektor z Malé technické univerzity. Děti se například dozvěděly, jak se jmenují stěny na kterých jsou okna a stěny bez oken. Děti dostaly od pana lektora plno úkolů, které musely ve skupinkách splnit. A šlo jim to.

10. Plavání

Děti dnes absolvovaly poslední z 10-ti lekcí v plaveckém bazéně ve Fryčovicích. Na dětech bylo vidět velké nadšení. Děti dnes plavaly s různými plaveckými pomůckami, se kterými mohli předvést, co se během výcviku naučily. Už z fotek lze vidět, že se toho naučily opravdu hodně. Někteří se zdokonalovaly ve svých dosavadních výkonech, jiní se zbavily strachu z vody a naučily se základní plavecké pohyby. Pro všechny bylo plavání s instruktory velice přínosné. Děkujeme za všechny plaváčky.

9. Plavání

Předposlední lekce plavání byla pro děti velmi zajímavá, jelikož děti měly možnost ukázat, co se za celou dobu v plavání naučily. Proběhli také závody v plavání a naše děti vyhrály kvarteto. Jde vidět, že plavání bylo pro děti velmi přínosné. Zbavily se strachu z vody a naučily se plavat. Děti si každou lekci plavání náramně užily. Těšíme se na poslední lekci plavání.

8. Plavání

I přes malý počet plaváčků tento týden, si děti plavání náramně užily. Naši skvělí trenéři se nám na plno věnovali a měli pro nás připraveno spoustu zábavných aktivit. V plavání se děti zlepšují, moc je to baví a na plavání se vždy těší.

Zimní olympiáda

Bob a Bobek se doslechli, že v pátek 4.2.2022 byly zahájeny zimní olympijské hry v Pekingu a tak se rozhodli, že ve školce uspořádají také zimní olympiádu. Děti si toto zimní sportování velice užily. A protože letos počasí moc zimním sportům nepřeje, byly rády, že si i tak mohou tyto sporty vyzkoušet. V rámci olympiády si děti vyzkoušely rychlobruslení, lyžování, biatlon, curling, sáňkování či hokej. A protože všichni byli velmi šikovní sportovci, získali na konci olympijského dne medaile, diplom a sladkou odměnu.

7. Plavání

I přesto, že nás bylo málo, tak jsme si plavání náramně užili. Řádili jsme s žížalkami, podložkami, plavali jsme ve vláčku a učili se foukat do vody.

6. Plavání

Ani tento týden nemohlo chybět naše oblíbené plavání. Děti se na plavání každý týden moc těší. I tentokrát si děti vyzkoušely něco nového. Ti zdatnější v plavání si vyzkoušely potápění pod vodou nebo skákání do kruhu, či proplouvání. Některé děti už zkouší plavat bez rukávků, pouze s plaveckým pásem. Samozřejmě ani tentokrát nemohlo chybět zasloužené řádění ve vířivce.

Bílý den

V pátek 14.1.2022 se uskutečnil v naší školce "Bílý den". Děti se snažily přivolat tento den sníh, který zatím není, ale k zimě patří. Ráno děti ze třídy kočiček malovaly sněhuláky na černou textilii. Děti ze třídy myšek malovaly sněhuláky na okna. Poté prožily děti společně spoustu bílých sportovních aktivit. Na úplná závěr Bílého dne viděly děti Eskymáckou pohádku, kterou k nám přijelo divadlo Smíšek.

5. plavání

Ve čtvrtek 13.1. 2022 proběhlo další plavání v bazéně ve Fryčovicích. Děti se učily splývat na vodě a také plavat po zádech. Nakonec si zařádily ve vířivce a někteří odvážní se potápěli s brýlemi. Děti si i tentokrát plavání moc užily.

Tři králové

Hned na začátku ledna (7.1. 2022) si děti v naši školce zahrály na tři krále. Celý týden pilně trénovaly koledu My tři králové jdeme k vám a také si vyrobily koruny, aby nakonec mohly vyrazit na koledu. Paní ředitelku a také naše školnice obdarovaly kalendářem a popřály jim vše nejlepší do nového roku. Nakonec nezapomněly napsat na dveře pro štěstí iniciály tří králů K+M+B 2022.

4. plavání

Ve čtvrtek 6. 1. proběhlo první plavání v novém roce 2022. Tentokrát měli trenéři pro děti připravené velké překvapen - velké pěnové desky. Po těch pak naše děti chodily. Byl to pro ně velký zážitek. Tohle skotačení se děti opravdu užily.

Vánoční nadílka a popcornové kino

Poslední týden tohoto roku ve školce jsme si opravdu užili. Navštívil nás ježíšek a pod náš školkový stromeček nám nadělil spoustu nových hraček, ze kterých měly děti velkou radost. Jako poděkování děti Ježíškovi zazpívaly koledy.

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si ve školce promítali pohádku Na vlásku v našem popcornovém kině. Nejprve musely děti nakreslit vánoční obrázek, který prodali do galerie. Za utržené "peníze" si koupily vstupenky do kina a popcorn. A pohádka mohla začít.

Vánoční dárky

Všechny děti se zapojily do výroby drobných dárečků pro klienty domova pro seniory Na výminku.

I když jsme se letos s babičkami a dědečky ani jednou neviděli, nezapomněli jsme a vyrobili jim svícny na čajovou svíčku a poslali vánoční fotografii a přáníčko.

Za odměnu dostaly děti háčkovanou panenku. Děkujeme.

Výroba svícnu a vánočních perníčků

V uplynulém týdnu měly naše děti spoustu práce. Čekala je výroba svícnu z jablíčka a sušených plodů. Dětem se svícny moc povedly. Při práci byly trpěliví, vytrvalí a pečliví. K Vánocům neodmyslitelně patří pečení vánočního cukroví. Děti si upekly perníčky, které následně také sami nazdobily. Celou školkou se nesla vůně cukroví a panovala zde klidná a příjemná předvánoční atmosféra.

3.plavání

Ve čtvrtek 16.12. se uskutečnila další lekce plavání. U dětí jde vidět velké zlepšení, většina z nich se zbavila strachu z vody. Děti si plavání náramně užívají a pečlivě poslouchají rady našich úžasných instruktorů. Jelikož se nám blíží konec roku, další lekce plavání bude již probíhat v novém roce 2022.

2. plavání

Ve čtvrtek 9.12. 2021 proběhla druhá lekce plavání ve Fryčovicích. Děti si to v bazénu moc užily. Plavaly, klouzaly se na skluzavce do vody a nakonec si pohrály ve vířivce.

Čertí rej

Stejně jako v loni i letos se ve školce sešlo spoustu malých čertíků a dokonce i jeden nebeský andílek. Pro děti byla připravena řada pekelných her a čertí zábavy. Kniha hříchů zůstala zavřená, protože všechny děti se snažily, aby k nám nezavítal i vládce pekel. Čertí den jsme si moc užily a děti byly plné dojmů a radosti.

  1. Plavání

Ve čtvrtek 2. 12. proběhlo první plavání, které si děti moc užily.

Malý řemeslník - 5. dopoledne ve světe techniky

Poslední listopadový den naše děti navštívily naposled svět techniky a program Malý řemeslník. Tentokrát děti vyráběly ze dřeva letadlo. Pracovaly hlavně s pilou a brusným papírem.

Po tvoření si byly děti prohlédnout expozici s názvem Civilizace.

Malý řemeslník - 4. dopoledne ve světě techniky

V úterý 23.11 jsme počtvrté s předškoláky navštívili svět techniky. Tentokrát děti vyráběly robota ze šroubků, matic a elektrikářské krabičky.

Děti tento den měly možnost navštívit budovu Světa techniky s názvem U6. Tam děti viděly plno strojů historických - parních i ty současné.

Malý řemeslník - 3. dopoledne ve světe techniky

Také v úterý 16.11. navštívili naši předškoláci svět techniky. Tentokrát vyráběly děti autíčko na magnetický pohon. Děti při tomto tvoření hlavně pracovaly s pilkou, smirkovým papírem.

Po tvoření děti navštívily ve Světě techniky interaktivní výstavu Večerníček.

Malý řemeslník - 2. dopoledne ve Světě techniky

I v dalším týdnu (9.11. 2021) jsme s deseti předškoláky navštívili svět techniky v rámci projektu Malý řemeslník. Děti si tento týden měly možnost vyrobit lodičku ze dřeva. Nejprve jsme si povídali o tom, co vše musí loď mít aby plula a jaké lodě známe (plachetnice, parník aj.) Děti si nacvičily zatloukání a vytahování hřebíků a poté už práce mohla začít. Vyzkoušely si práci s vrtačkou, pilkou, kladívkem a smirkovým papírem. Nakonec si Lodičku pojmenovaly a fixy vyzdobily.

Den stašidýlek

První listopadová středa byla ve školce strašidelná, slétly se tam všechny strašidýlka. Hned po příchodu strašidýlka pekla čarodejnické prsty. A po svačince plnily spoustu strašidelných úkolů.

Malý řemeslník - 1. dopoledne ve Světě techniky

V úterý 2.11. navštívilo 11 předškoláku Svět techniky. Zúčastnily se první části projektu Malý řemeslník. Dětem pan řemeslník nejprve ukázal nejrůznější nářadí - pilku, šroubovák, kombinačky, kleště, atd. Poté byly děti poučeny o bezpečnosti práce. A poté si už děti nářadí "osahaly". Zkoušely si vrtačkou zašroubovat šroubek, odšroubovat šroubek. A protože to dětem moc šlo, pustily se do výroby prutu, který si odnesly domů.

Házená V.

V úterý 26.10. proběhl poslední trénink házené. Dětí bylo o sice méně , ale o to více si to užily.

Házená IV.

I ve středu 20.10 jsme byli u pana trenéra. Počasí nám tentokrát přálo, takže trénink probíhal obvyklým způsobem. Na úplný závěr byla tradiční překážková dráha. A musím podotknout, že u všech dětí došlo při jejím zdolávání k zlepšení.

Házená III.

Ve středu 13.10 jsme opět navštívili pana trenéra. Počasí bylo bohužel dost sychravé, a proto byl program pro děti zjednodušený. Děti neběhaly a spíše trénovaly manipulaci s míčem a házení.

Návštěva knihovny

V pondělí 11. 10. navštívily naše děti místní knihovnu. Paní knihovnice si pro děti připravila vzdělávací program inspirovaný knížkou "Jako ty!", ve které byli hlavními hrdiny dráček Bodo a myška Hryzka. Děti si příběh vyslechly, společně si zacvičily, udělaly několik cvičení rozvíjejících předčtenářskou gramotnost, zvířecí kamarády si nakreslily a na úplný závěr se byly děti projít v knihovně, kde si půjčily a poté prohlížely řadu dalších knih.

Sokolníci

V úterý 5.10.2021 navštívily naše děti MŠ Kořenského, kde byl pro ně připravený vzdělávací program Sokolníků. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací. Viděly, jak dravci loví kuny, jaké mají rozpětí křídel a dokonce měly možnost si některé dravce dokonce pohladit.

Zdravá 5

1.10.2021 se u nás ve školce konala Beseda "Zdravá 5", na které se děti seznámili se zdravou stravou. Děti měli možnost si prohlédnout a osahat, které potraviny jsou zdravé a které nezdravé. Dozvěděli se například, co se stane s jejich tělíčkem, když budou jíst moc nezdravých potravin a naopak, které potraviny jsou důležité pro správnou funkci mozku, které jsou dobré na oči a pro správnou činnost srdíčka. Beseda byla pro děti velmi přínosná a zajímavá.

Národní házena II.

Ve středu 15. 9. jsme opět navštívili pana trenéra, který si pro nás opět připravil spoustu sportovních aktivit. Děti se při těchto aktivitách rozvíjí nejen svou hrubou motoriku, lokomoci, ale učí se i dodržovat jednoduchá pravidla pravidla. Sportování s panem trenérem se našim dětem velice líbí.

Národní házena I.

Dne 7. 9. jsme byli na tréninku národní házené. Pan trenér měl pro naše děti připraveno mnoho aktivit. Děti házely do brány, předávaly si míč, běhaly i zdolávaly překážkovou dráhu.