Zde očekávejte fotografie našich akcí. 

Začínáme znovu. Pokud se chcete podívat na naše akce v předchozích letech, koukněte do naší kroniky.

Fotogalerie akcí

330 čuníků- hudební přehlídka mateřských škol

Naše děti se zúčastnily pěveckého vystoupení 330 čuníků, na které se pečlivě připravovaly. V letošním roce to byly písně od J. Suchého a Šlitra- ( Kočka na okně, Potkal potkan potkana a Honky tonky blues). Akce se konala v DOV a jako každý rok sklidila veliký úspěch.


Návštěva pana včelaře v MŠ

Do našich náhradních prostor na ulici Ocelářská přijel děti navštívit pan včelař. A tak jsme se tam všichni sešli a povídali si o včelách a o životě v úle. Pan včelař dětem ukázal jak vypadá včelí roj a děti v něm hledaly královnu, prohlédly si a přivoněly k včelímu vosku, poslouchaly bzukot včel, dokonce nám pan včelař ukázal i velikánské vosí hnízdo. Nakonec nesměla chybět sladká tečka v podobě ochutnávky medů :-)

Jarní dílničky pro rodiče a děti- Ocelářská

Krásně strávené odpoledne jsme prožili společně s našimi dětmi a jejich rodiči. Děti měly možnost společně s rodiči vytvořit jarní dekorace, které si následně odnesly domů. Odpoledne panovala velice příjemná atmosféra. Děti rodičům s radostí předváděly, co už všechno umí a jak jim jde jemná motorika. Děkujeme všem rodičům za účast na jarních dílničkách.

Návštěva u zvířátek- Farma Duběnka

S dobrou náladou a velkou nedočkavostí jsme se vydali na Farmu Duběnka, která sídlí v Ostravě Hrabové. Paní majitelka nás hezky přivítala a hned na začátku nás upozornila, co smíme a co ne. Na farmě bylo dost zvířátek- kozy, ovce, koně, slepice, kohouti, králíčci, ježci a spousta jiných. Děti měly možnost zvířátka si nejen pohladit, ale také je nakrmit. Pro některé děti to bylo úplně první setkání s takovými zvířátky.

Návštěva ZŠ Šalounova

S našimi předškoláky jsme navštívili ZŠ Šalounova, kde jsme se zúčastnili ukázkové hodiny matematiky v první třídě. Děti z první třídy nám s paní učitelkou ukázaly jak se učí počítat a i my jsme si to mohli vyzkoušet. Aby toho počítání nebylo moc, všichni jsme si dohromady zazpívali a zatančili. Ve škole se našim předškolákům moc líbilo a už se těší až budou také po prázdninách žáky prvních tříd.

Návštěva v domově seniorů Na Výminku

V pátek 15. března jsme s dětmi navštívili domov seniorů Na Výminku. Děti společně s babičkami vyráběly velikonoční kuřátko. Babičky byly naší návštěvou velice potěšeny. Přínosná byla tato návštěva taky pro naše děti.

Knihovna - A pak se to stalo!

Ve čtvrtek 7.3. jsme navštívil místní knihovnu. Paní knihovnice si pro nás tentokrát připravila knížku A pak se to stalo! Ta obsahuje 10 pohádek. Každá pohádka je zaměřená na nějaký dětský neduh nebo neposlechu. Pohádka, kterou nám představila paní knihovnice, byla o Láďovi, který se neuměl chovat u stolu, nakonec si uvědomil, že se nechová správně a polepšil se. 

Návštěva na ZŠ Halasova

Úterý 5. března bylo pro naše předškoláky velice netradiční. Navštívili jsme totiž první třídu na ZŠ Halasova.  Návštěva to byla milá, protože jsme potkali kamarády, kteří chodili k nám do školky. Ti nám ukázali, co už se ve škole naučili. A co naše předškoláky brzo čeká. 

 Divadlo loutek

V úterý 27.2. jsme navštívili loutkové divadlo a inscenaci, ve které se potkávají dvě jednoduché pohádky Hrnečku, vař! a O kouzelném hrnku. Dětem se divadelní představení moc líbilo. 

Karneval s klaunem z Balónkova

S měsícem únor přichází období masopustů a karnevalů. A kdo jiný než klaun z Balónkova by měl potěšit naše děti. Celé dopoledne bylo plné legrace, zábavy, písniček a hlavně balónků...Klauni z Balónkova mají opravdu šikovné ruce a nic pro ně není nemožné...z balónků vytvořil např. chobotnici, meč, žirafu, prasátko, medvěda a tryskomyš. Děti si zábavné dopoledne velice užily.


Divadlo Letadlo

V pondělí jsme se s dětmi vydali do MŠ Erbenova, kde za námi "přiletělo" divadlo Letadlo. S průzkumníky jsme se vydali do lesa za dobrodružstvím. V lese jsme se setkali se sovou, liškou a jelenem. Společnými silami jsme posbírali houby v lese a vyčistili potůček od nepořádku, který tam nechali lidé. Divadélko nás vždy velmi potěší. Už teď se těšíme, co pěkného si pro nás příště připraví.

9. plavání

Dnes proběhlo na ZŠ A. Kučery poslední plavání našich Prokůpků. během této lekce jsme hráli různé vodní hry, kdo chtěl, mohl odložit plavecké pomůcky a zkusit sám plavat.  Nakonec jsme všichni dostali diplomy a mokré vysvědčení. 

7. plavání

Z důvodů velkým mrazů (-19 °C) se minulé plavání zrušilo, a proto se děti dnes nemohly dnešních hrátek s vodou nemohly dočkat. Foukali jsme do vody, potápěli jsme se a nakonec jsme skákali do vody. Nikdo se nebál. Příště nás čeká poslední plavání. 

6. plavání

Předvánoční plavání se neslo v dobré náladě. Na děti dnes čekalo překvapení. Ve vodě si dnes děti užívaly s nafukovacími zvířátky a plavily v nafukovacích člunech. Pro děti to byla velice příjemná změna. Konec plavecké lekce naši malí plaváčci ukončili jako vždy pokřikem. Už teď se těšíme na plavání v Novém roce.

5. plavání

Na dnešní plavání se děti moc těšily, protože je čekala vyhřátá sauna. Na saunování byly děti zvědavé, protože to byl pro většinu nový zážitek. Po skupinkách jsme se v sauně vystřídali a příjemně se ohřáli.


Vánoční návštěva v domově Na Výminku

S dětmi jsme se vydali do domova pro seniory zpříjemnit babičkám a dědečkům předvánoční atmosféru písničkami, koledami a vánoční pohádkou. Děti byly za své vystoupení bohatě odměněny. Na oplátku předaly všechny děti klientům domova vlastnoručně vyrobené dárečky. 

4. plavání

I na dnešní plavání se naši malí plaváčci moc těšili. Statečné děti si vyzkoušely skoky do hloubky z plaveckého můstku- šlo vidět, že jim odvaha nechyběla a s vodou jsou již velcí kamarádi. Všechny děti jsou na plavání velice snaživé.

Čertí rej u koťátek

Dnes se u nás ve školce sešla tlupa čertů. Zábava to byla pekelná. Celý den byl pro čerty plný her, tance a zábavy. Všichni malí čertící s radostí plnili všechny pekelné úkoly. Odměnou jim bylo čertí vysvědčení. Nakonec nám tady Mikuláš nechal pro děti sladkou dměnu, tu si ale děti musely najít.

3. plavání

Jako každou středu jsme se s dětmi zúčastnili  plavání. Děti si i dnes ve vodě užívaly. Sbíraly míčky podle barvy, jezdili na skluzavce, tančily vodní tanečky. Během této lekce proběhlo také fotografování. 

2. plavání

Během této lekce plavání byly již děti rozděleny do skupin, ve kterých budou zařazeny již po celou dobu plaveckého výcviku. Dnes se naši plavci učili skoky do vody, dýchání a foukání do vody a také hráli různé hry (kolo kolo mlýnský, sbírání míčků aj.) 

1. plavání

Stejně jako v loňském školním roce, tak i letos probíhá v naší mateřské škole plavecký výcvik na ZŠ A. Kučery . Tento týden se děti seznámily s provozem bazénu a také byly rozděleny do tří skupin podle plaveckých dovedností. První plavání si děti moc užily a už nyní se těšíme na další lekci.

Strašidelný rej

Ve čtvrtek 2.10. se na Ocelářské slétly všechny strašidla a strašidýlka, aby společně prožili dopoledne. Na začátku proběhla promenáda, a pak už následovaly strašidelné aktivitky, které děti bravurně zvládly. Společné dopoledne jsme si všichni moc užili a už teď se těšíme na další.

Projektový den v Dolních Vítkovicích

S dětmi jsme se dnes vydali do Dolních Vítkovic, kde byl pro děti připraven projektový den. Úkolem dětí bylo postavit ze stavebnice výrobky podle plánku. Dále si děti vytvořily dřevěnou květinu na které si vyzkoušely základní práci se dřevem- broušení, skládání a barvení. Výrobek tak spojuje manuální zručnost s kreativitou a uměleckým projevem dítěte. Výsledkem je krásná květina, která poslouží jako dekorace. Nakonec si děti pohrály v dětském světě.

Kaštankohraní

Už od samého rána u nás ve školce zavládlo kaštankohraní. Děti si z kaštanů vytvořily krásné housenky, a šneky. Práce se dětem dařila. I když je naše školka zavřená, snažíme se i přesto trávit čas pohromadě se všemi dětmi. A aby to bylo ještě  zajímavější, vyrazili jsme společně do parku, kde na děti čekaly úkoly. Odměnou dětem za splněné úkoly byla medaile, diplom a sladká odměna.

Krtek a kamarádu

V pátek 13. října jsme letos poprvé navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice měla pro děti připravený program Krtek a kamarádi. Děti poznávaly kamarády krtečka, ale taky emoce, které krteček může prožívat. Emoce jsme zkoušely napodobit, a poté i nakreslit. Na závěr měla paní knihovnice pro děti připravené knihy, které si mohli prohlížet.

Zdravá pětka

Opět po roce nás navštívila paní lektorka ze Zdravé pětky. Tento výukový program realizuje společnost Albert.  Paní lektorka seznámila děti zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Děti se dozvěděly, které potraviny škodí jejich zdraví, a které je potřeba konzumovat, co nejčastěji. Na závěr dostaly děti zdravou odměnu - ovoce a zeleninu.

Návštěva hřiště házené- říjen

Počasí nám přeje a tak se stále pohybově zdokonalujeme na hřišti házené. Děti se snaží být aktivní, při hrách procvičují hrubou motoriku, koordinaci pohybu, práci s míčem a dodržení pravidel hry, což je v dětském věku velice důležité.

Pohádkové představení od seniorů z domova Na Výminku

I v letošním školním roce se budeme vídat se seniory z domova Na Výminku. Tentokrát si pro nás babičky a dědeček připravili pohádkové představení. Představení bylo velice povedené a dětem se moc líbilo. Seniorům patří veliké poděkování a také potlesk, protože nacvičit takové představení není vůbec snadné. Těšíme se na další spolupráci a návštěvu v domově.

Návštěva sokolníků s dravými ptáky

Již po několikáté za námi zavítali sokolníci s dravými ptáky. Program byl opět velice vydařený a děti měly z dravců velikou radost. Těšíme se na další návštěvu.


Dětský svět techniky v DOV

Ve čtvrtek 21.9. jsme všichni navštívili Dětský svět techniky v DOV. Dětský svět je dá se říct svět dospělých převeden do dětského měřítka. Děti si mají možnost vyzkoušet nejrůznější profese - doktora, prodavače, zpěváka, automechanika, archeologa, kuchaře, atd. Dětem se ve světe techniky moc líbilo.

Národní házená

V úterý 12. září jsme po prázdninové pauze začali opět chodit na tréningy národní házené. Pan trenér se na nás už těšil a pro děti vymyslel nové úkoly, při kterých rozvíjel jejich hrubou motoriku, pohybovou koordinaci i spolupráci. 

Slavnostní otevření nového dětského hřiště

V pátek 8.9.2023 jsme s dětmi byli součástí slavnostního otevření nového dětského hřiště v Sadu Jožky Jabůrkové. Děti byly z hřiště nadšeni. Součástí hřiště jsou nové herní prvky (kolotoč, trampolína, houpačky, lavičky a jiné). Věříme, že si děti budou užívat společné chvíle s rodiči na hřišti.