Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Začínáme znovu. Pokud se chcete podívat na naše akce v předchozích letech, koukněte do naší kroniky.

Malý řemeslník - 5. dopoledne ve světe techniky

Poslední listopadový den naše děti navštívily naposled svět techniky a program Malý řemeslník. Tentokrát děti vyráběly ze dřeva letadlo. Pracovaly hlavně s pilou a brusným papírem.

Po tvoření si byly děti prohlédnout expozici s názvem Civilizace.

Malý řemeslník - 4. dopoledne ve světě techniky

V úterý 23.11 jsme počtvrté s předškoláky navštívili svět techniky. Tentokrát děti vyráběly robota ze šroubků, matic a elektrikářské krabičky.

Děti tento den měly možnost navštívit budovu Světa techniky s názvem U6. Tam děti viděly plno strojů historických - parních i ty současné.

Malý řemeslník - 3. dopoledne ve světe techniky

Také v úterý 16.11. navštívili naši předškoláci svět techniky. Tentokrát vyráběly děti autíčko na magnetický pohon. Děti při tomto tvoření hlavně pracovaly s pilkou, smirkovým papírem.

Po tvoření děti navštívily ve Světě techniky interaktivní výstavu Večerníček.

Malý řemeslník - 2. dopoledne ve Světě techniky

I v dalším týdnu (9.11. 2021) jsme s deseti předškoláky navštívili svět techniky v rámci projektu Malý řemeslník. Děti si tento týden měly možnost vyrobit lodičku ze dřeva. Nejprve jsme si povídali o tom, co vše musí loď mít aby plula a jaké lodě známe (plachetnice, parník aj.) Děti si nacvičily zatloukání a vytahování hřebíků a poté už práce mohla začít. Vyzkoušely si práci s vrtačkou, pilkou, kladívkem a smirkovým papírem. Nakonec si Lodičku pojmenovaly a fixy vyzdobily.

Den stašidýlek

První listopadová středa byla ve školce strašidelná, slétly se tam všechny strašidýlka. Hned po příchodu strašidýlka pekla čarodejnické prsty. A po svačince plnily spoustu strašidelných úkolů.

Malý řemeslník - 1. dopoledne ve Světě techniky

V úterý 2.11. navštívilo 11 předškoláku Svět techniky. Zúčastnily se první části projektu Malý řemeslník. Dětem pan řemeslník nejprve ukázal nejrůznější nářadí - pilku, šroubovák, kombinačky, kleště, atd. Poté byly děti poučeny o bezpečnosti práce. A poté si už děti nářadí "osahaly". Zkoušely si vrtačkou zašroubovat šroubek, odšroubovat šroubek. A protože to dětem moc šlo, pustily se do výroby prutu, který si odnesly domů.

Házená V.

V úterý 26.10. proběhl poslední trénink házené. Dětí bylo o sice méně , ale o to více si to užily.

Házená IV.

I ve středu 20.10 jsme byli u pana trenéra. Počasí nám tentokrát přálo, takže trénink probíhal obvyklým způsobem. Na úplný závěr byla tradiční překážková dráha. A musím podotknout, že u všech dětí došlo při jejím zdolávání k zlepšení.

Házená III.

Ve středu 13.10 jsme opět navštívili pana trenéra. Počasí bylo bohužel dost sychravé, a proto byl program pro děti zjednodušený. Děti neběhaly a spíše trénovaly manipulaci s míčem a házení.

Návštěva knihovny

V pondělí 11. 10. navštívily naše děti místní knihovnu. Paní knihovnice si pro děti připravila vzdělávací program inspirovaný knížkou "Jako ty!", ve které byli hlavními hrdiny dráček Bodo a myška Hryzka. Děti si příběh vyslechly, společně si zacvičily, udělaly několik cvičení rozvíjejících předčtenářskou gramotnost, zvířecí kamarády si nakreslily a na úplný závěr se byly děti projít v knihovně, kde si půjčily a poté prohlížely řadu dalších knih.

Sokolníci

V úterý 5.10.2021 navštívily naše děti MŠ Kořenského, kde byl pro ně připravený vzdělávací program Sokolníků. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací. Viděly, jak dravci loví kuny, jaké mají rozpětí křídel a dokonce měly možnost si některé dravce dokonce pohladit.

Zdravá 5

1.10.2021 se u nás ve školce konala Beseda "Zdravá 5", na které se děti seznámili se zdravou stravou. Děti měli možnost si prohlédnout a osahat, které potraviny jsou zdravé a které nezdravé. Dozvěděli se například, co se stane s jejich tělíčkem, když budou jíst moc nezdravých potravin a naopak, které potraviny jsou důležité pro správnou funkci mozku, které jsou dobré na oči a pro správnou činnost srdíčka. Beseda byla pro děti velmi přínosná a zajímavá.

Národní házena II.

Ve středu 15. 9. jsme opět navštívili pana trenéra, který si pro nás opět připravil spoustu sportovních aktivit. Děti se při těchto aktivitách rozvíjí nejen svou hrubou motoriku, lokomoci, ale učí se i dodržovat jednoduchá pravidla pravidla. Sportování s panem trenérem se našim dětem velice líbí.

Národní házena I.

Dne 7. 9. jsme byli na tréninku národní házené. Pan trenér měl pro naše děti připraveno mnoho aktivit. Děti házely do brány, předávaly si míč, běhaly i zdolávaly překážkovou dráhu.