Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Rej masek-karneval

Děti z naší školičky se celý týden těšily na dnešní den. A měly proč. Od rána bylo ve školce pěkně veselo. Děti se dnes proměnily v princezny, čarodějnice, krále, kouzelnou muchomůrku, indiánku, šaška a spoustu dalších postav nejen z pohádek a filmů. Každá maska byla originální, krásná a jedinečná.

Po příchodu do školky se děti vyfotily v našem fotokoutku, kde na ně tentokrát čekal náš „šašek Vašek“. Pro děti byla připravena spousta her a taky diskotéka v maskách.

Vše ale začalo přehlídkou masek, nejen dětí, ale také paní učitelky se nám pěkně předvedly. Následovalo motání jitrnic, koulení barevných míčků do kelímků, hod míčku do šaška, házení barevných kroužků, lepení míčků na izolepu, přenášení nafukovacích balónků ve dvojici a také pořádný karnevalový tanec s balónky. Děti si dnešní den náramně užily a už se moc těší na další karneval.


Zimní sportovní hry

Dnes, i když pršelo, jsme si pořádně užili zimní sportování. Ve školce. Od rána měly děti napilno, musely si připravit čísla pro sportovce a vytvořit třídní vlajku pro slavnostní zahájení her. Po svačince byly hry zahájené. V čem jsme soutěžili? V běhu na lyžích, jízdě na saních, hokeji, krasobruslení, rychlobruslení, biatlonu i curlingu. Nešlo o vítězství, tentokrát šlo o to, aby všechny děti vyzkoušely a zvládly všechny disciplíny. A to se určitě povedlo. Děti i paní učitelky byly spokojené. Děti si na závěr zimních her uložily do svých portfolií své zimní fotografie.

Bílý den

Dne 14. ledna proběhl v naší školce „bílý den“. Bílou barvou jsme chtěli přivolat sníh, který zatím nebyl. Ovšem sníh nás překvapil o dva dny dříve.

Součástí „bílého dne“ bylo i společné tvoření dětí s rodiči, kteří měli za úkol vytvořit sněhuláka. Sešla se nám velká řada sněhových panáčků, kteří nám budou po celou zimu dělat radost v šatně. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem rodičům a dětem za jejich iniciativu a fantazii při tvoření. A my věříme, že děti s rodiči prožili příjemné chvíle.

Již od rána naše školička prožívala „bílý den“. Děti tvořily sněhuláčky z cukrovinek, které si potom vzaly domů. I paní učitelky nezahálely a společně vytvořily velkého sněhuláka, který zkrášloval fotokoutek. Bílou barvu jsme využili při společném netradičním malování na foliemi obalené kruhy. Děti měly za úkol koulet velkou sněhovou kouli mezi překážkami, procházet mezi ledovými krami, krmit hladového sněhuláka, zpívat veselé zimní písničky. A nakonec se strhla velká sněhová bitva.

Dnešní den jsme si všichni moc užili a už víme, jak vypadá „bílá“ barva.

Cesta Tří králů

V průběhu týdne jsme s dětmi vytvářely kalendář pro paní ředitelku a pro paní školnice. Děti byly moc šikovné, kalendář se jim velice povedl. V pátek děti koledovaly a kalendáře předaly. Při koledování dětem dělali paní učitelky hudební doprovod s kytarou, flétnou a s rytmickými nástroji.


Popcornové kino s vánoční pohádkou "Ledové království 2"

Naše děti se moc těšily na poslední den před vánoci, neboť probíhalo "Popcornové kino", které je u dětí velice oblíbené. Tento den byl povedený. Děti si vytvořily a vyzdobily kornoutky, nakreslily veselý obrázek do galerie, kde ho prodaly paní galeristce za penízky. Za penízky si potom koupily v pokladně lístek a už nic nebránilo shlédnout vánoční pohádku "Ledové království 2" a chroupat dětmi tolik oblíbený popcorn.

Rozsvěcování vánočního stromu se letos kvůli koronaviru nepovedlo.

I ve školce je stále málo dětí, méně než obvykle. Je to tím, že dnes s každou rýmičkou, kašlem musí děti zůstat doma. Písničky na vystoupení nacvičovalo více dětí, z obou našich tříd. Nacvičování bylo obtížné, protože stále někdo chyběl...

A výsledek? Vystoupení se nekonalo.

Nevadí, můžete se podívat tady. Děti si natáčení užívaly stejně, jako by vystupovaly před publikem.

Dnes nás navštívil pan Petr Bašek a pan Leoš Koláček z kulturní komise obce a přinesli dětem, které nacvičovaly na vystoupení balíčky s odměnami.

Na Prokopa byla dnes ze zpěváků pouze Eliška a na fotce to vypadá, že si všechny balíčky chce nechat pro sebe. Není to tak, polovinu odveze se svou maminkou na MŠ Kořenského, kde nacvičoval celý sbor a druhá polovina bude čekat ve školce do nového roku, až se vrátí ostatní děti, které mají dnes už prázdniny. Děkujeme za odměny.

V době adventu mají všichni plné ruce práce s přípravami na Vánoce. Ani děti u nás ve školce nezůstaly pozadu. A stihly toho opravdu hodně. Vyrobily si vánoční svícen z jablíček, upekly a nazdobily perníčky. A také jsme společně zdobili vánoční strom ozdobami, které děti vyrobily s rodiči.

Všem se tyto předvánoční přípravy velice líbily a nyní se už můžeme těšit na Ježíška.

Pro klienty domova Na Výminku

Děti z naší mateřské školky dostaly moc pěkné dárky od babiček a dědečků z domova Na Výminku v Ostravě Vítkovicích.

Protože v této době k vám nemůžeme na návštěvu, vyrobily děti dárečky, které na oplátku posíláme do domova a nahrály zimní písničky, které si můžete přehrát zde na našich stránkách.

Moc děkujeme a přejeme vám krásné svátky.

Dne 7. 12. 2020 byla naše školka plná čertic a čertíku, a dokonce se mezi nimi objevil i jeden andílek. Všichni plnili náročné, ale i veselé čertí úkoly. Čerti a čertice házeli brambory do kotle, kutáleli bramboru, hledali své kopýtka, obouvali čerta, procházeli se ohnivým peklem, hráli čertí přetahovanou a samozřejmě tančili čertí tance. Protože všichni úkoly splnili, dostali čertovské vysvědčení. Ovšem nedostali jen to, všichni byli odměněni dárečkem od babiček a dědečků z domova důchodců Na Výminku.

A jak to bývá v čertích pohádkách. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Nám na úplný závěr čertího reje zvonec zazvonil, byl to zvoneček Mikuláše. Děti nelenily a běžely hledat na chodbu mikulášskou nadílku.


Na dnešní den se všichni moc těšily. Děti byli zvědavé, co je všechno vlastně čeká. Předem jsme si třídu vyzdobily vydlabanými dýněmi a ručně dělanými světýlky, které nám zpříjemnily naše strašidelné rejdění. Děti v kostýmech se najednou ocitly ve třídě plné strašidel a zábavných her. Zábava byla v plném proudu a děti si s nadšením užívaly všechny připravené hry. Létaly na koštěti, přenášely dýně, házely míčky na ducha a další. Rejdění nám zpříjemňovala veselá hudba a strašidelný rej jsme zakončili sladkou odměnou a diplomem.

Ve čtvrtek 1. října se všichni předškoláci účastnili 1. „Metody dobrého startu“. Jedná se o rozvíjející metodou pro předškolní děti, které může fungovat jako prevence specifických poruch učení a školní neúspěšnosti. Metoda připravuje děti na výuku čtení a psaní, podporuje jejich psychomotorický vývoj. Je postavena na specifických cvičeních - pohybová cvičení, pohybově - sluchová cvičení, pohybově - sluchově - zraková cvičení, která vycházejí z lidových písní.

V první lekci děti pod vedením paní učitelky Gálové a Ducháčkové, pracovaly s písní – Pec nám spadla.


V úterý 22.9.2020 navštívila naši školku paní lektorka vzdělávacího programu „Zdravá pětka“. Ta dětem zábavnou a interaktivní formou přiblížila zásady zdravého stravování. Děti se dozvěděly, které potraviny jsou pro jejich tělíčka dobré, a které jim naopak škodí, a proč.

Vzdělávací program se dětem velice líbil.