Školka v přírodě

4. DEN

Dnes se nám počasí umoudřilo, a tak jsem se těšili na den strávený v přírodě. Nejdříve jsme se seznámili s dalším skřítkem, tentokrát to byl ohnivý neboli sluneční skřítek. Zjistili jsme, jaké zdroje světla máme, a jakým způsobem si můžeme rozdělat oheň, pokud nemáme zápalky, některé děti věděly, že pomocí lupy nebo křesáním kameny.

Následoval oblíbený úkol, skřítek dětem ukryl poklad a děti jej musely najít. Sledovaly připravené stopy a po náročné cestě a dlouhém hledání našly, jak skřítka, tak i ukrytý poklad.

Po výborném obědě (kuřecí řízek a brambory) jsme si chvilku odpočinuli a poté nás čekalo sportovní odpoledne. Děti zdolávaly překážky, běhaly slalom, házely na cíl, skákaly panáka, tančily ptačí tanec, točily s kruhy Hola hop. Na závěr jsme si společně zazpívali a čekalo nás velké vyhodnocení celého týdne a odměny od skřítka. Po večeři (dukátové buchtičky s krémem), jsme šli všichni společně balit, abychom byli na zítřejší cestu domů připraveni.

3. DEN

Středeční ráno nás probudilo do zamračené deštivé oblohy. A protože je venku tak ošklivě, tak je z toho smutný i Luční skřítek, proto jsme se rozhodli mu pomoci připravit pro ostatní Luční skřítky velký veselý luční bál. Dopoledne nás čekaly přípravy, děti si malovaly a zdobily trika, vyráběly čelenky, korálky a někteří se nechaly i pomalovat na obličej. Po obědě, kdy na nás čekala rajská omáčka s masovými koulemi a těstovinami přišel čas na odpolední odpočinek. Po něm nastala velká příprava na bál, děti pomohly s výzdobou sálu, nazdobily se a poté už jsme mohli pozvat skřítky na květinový bál. Na něm děti se skřítky tančily, ale i zažily spoustu legrace. Čekalo je například zdobení třpytkami, společné fotografování, sběr a třídění barevných kytek pro skřítky, tanec pod lanem, sluchová hra, kde poslepu poznávaly, odkud zpívá ptáček, bublifukový tanec a zpěv písniček o skřítcích s kytarou a dětskými hudebními nástroji. Po večeři, bramborovém guláši, jsme si opět nakreslili deník z dnešního dne a pomalu nás čekaly postýlky.

2. DEN

První noc proběhla v klidu, děti byly unavené a spaly celou noc. První ranní ptáčata se začala probouzet před šestou hodinou, ale někteří spinkali až do půl osmé. Po snídani, která byla pro děti připravená formou Švédských stolů, jsme se vypravili na výlet na přehradu. Tam na nás už čekal další skřítek, tentokrát vodní. Opět jsme mu společně s dětmi vymýšleli jméno a pomohli mu s úkoly, které si pro nás připravil. U přehrady jsme si zahráli pohybové hry, jako Zlatá brána nebo na Rybáře a rybky a pozorovali všudypřítomné kačenky. Při cestě zpátky jsme se zastavili u hotelu Cherry, kde si děti koupily magnetky a daly výborného nanuka. Poté nás čekal oběd, dnes to byly kynuté knedle s borůvkami. Po obědě a krátkém odpočinku pro nás byla připravena narozeninová oslava šestých narozenin od Viktorky z mateřské školy Kořenského. Na oslavě jsme se pořádně vyřádili, snědli Marlenky, děti dostaly frkačky a nafukovací balónky. Hráli jsme narozeninové hry a soutěže a zažili parádní diskotéku. Na večeři jsme měli naši oblíbenou sekanou s bramborovou kaší a zhodnotili jsme společně celý den s vodním skřítkem. Poté už nás čekala jen sprcha, přečetli jsme si pohledy z domova, dostali svítící náramky a hurá do postýlek.

Den 1.

Po klidné, ale dlouhé cestě autobusem jsme dorazili na místo našeho pobytu na Horní Bečvu. Děti se nastěhovaly do svých pokojů a paní učitelky jim pomohly vybalit kufry. Poté nás čekal oběd, vývar s nudlemi a vepřové nudličky na kmíně s rýží. Většina dětí úplně všechno snědlo. Po obědě a krátkém odpočinku nás čekalo náročné odpoledne. Poprosil nás o pomoc lesní skřítek, kterého jsme pojmenovali Lesníček. Děti mu pomohly opravit domečky pro kamarády skřítky, posbíraly speciální ovoce z kouzelného stromu, házely šišky do jeho domečku, prozkoumali les všude kolem, dokonce jsme viděli i vodní přehradu, ke které se určitě zajdeme podívat. Poslouchali jsme zvuky lesa a zjistili, jak les krásně voní. Po večeři, kdy nás čekaly Boloňské špagety jsme společně zhodnotili celý náš první den, napsali rodičům pohledy, zazpívali pár písniček a po večerní hygieně jsme se  pomalu uložili do postýlek.