Náměty pro děti a rodiče v mimořádné situaci

Pamatujete ještě na vaše ranní úkoly? Tady jsme pár jarních připravili.

obrázek motýlů úkol pro děti

Najdi stejné motýly

obrázek, úkol pro děti

Který tvar je opačný?

Obrázek, úkol pro děti

Najdi rozdíly

Máte-li obrázky na vašem počítači malé, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a dejte otevřít obrázek na nové kartě.

velikonocePracovnisesit.pdf
facebook_1586546817974.jpg

Odkaz na: "Učíme se doma s AlfBookem, přístup zdarma", do políčka vložte email nebo kód školy napište: ucimesedoma

Pro předškolní děti jsou nejlepší interaktivní úkoly. Registrovat se nemusíte.

jaroSrozarkou2019JB.pdf

Mgr. Jaromíra Bednářová (https://www.skolazvesela.cz/ ) poskytla dětem zdarma pracovní sešit Jaro s Rozárkou.

omalovanky.pdf

Pohádkové postavičky v rouškách - omalovánky pro děti (z webu https://lifeofzuzka.com/ )

jak-zvitezit-nad-drakem-koronem.pdf

Omalovánková pohádka z webu ChranimNejslabsi.cz

Máte obavy, že se blíží zápis do školy a děti, kvůli zavření školky nebudou připraveni na školu? Chcete s dětmi pracovat doma a nevíte jak na to?

Logopedie - nemáte sešit doma, zůstal ve školce? Na Prokopa si můžete sešit vyzvednout (nejlépe po telefonické domluvě). Můžete si opakovat také zde:

Nenašli jste "svoji" hlásku? Napište mi: reditelstvi@msprokopavelikeho.cz

Pokud dětem nějaká hláska nepůjde, nebude znít nebo hlásku nebude správně tvořit, raději opakujte, co už zvládá a zbytek nechte na nás. Cvičte jen to, co jsme už procvičovali ve školce. Nesnažte se podle návodu učit děti hlásky nové. Zafixovanou hlásku je velmi obtížné změnit a naučit správně. Odkazy slouží především jako zásobník vhodných slov, vět a říkanek. Pokud máte sešit, cvičte ze sešitu, obrázky si mohou děti vybarvit a plnit úkoly, které v sešitě najdou.

Zde k procvičování sešit z Prokopa. Samozřejmě mohou využít i ostatní školky. Postupně budu přidávat. Napište na reditelstvi@msprokopavelikeho.cz vaše požadavky na procvičování, pokud jsem "vaši hlásku" nepřidala.

L začátek.pdf
L pro ty, kteří jen procvičují.pdf
R1.pdf
R2.pdf
ČŠŽ procvičení.pdf
S začátek.pdf
ĎŤŇ procvičení.pdf

Vážení rodiče,

mrzí nás tato situace a věřte nám, že víme, jak je obtížné v této době děti zaměstnat a zaujmout, proto vám přinášíme pár nápadů z internetu, které, budete-li chtít, můžete využít.

Ráda předávám:

Vážení pedagogové mateřských a základních škol,

předejte prosím tuto informaci všem rodičům.

Až do odvolání zpřístupňujeme pro školní i domácí výuku všechny dostupné on-line výukové interaktivní programy Barevné kamínky - iŠkolička určené pro mateřské školy a první ročník základních škol. Jedná se o programy Leden, Březen, Duben, Prosinec, Les a Moje tělo. Rovněž všem rodičům nabízíme vzdálenou technickou pomoc s nastavením jejich PC, notebooku, tabletu apod. K dispozici máme i lektory, kteří vysvětlují metodiku.

Stačí zavolat na METODICKÝ KABINET DIGITÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, tel. číslo +420 583 035 135. Obratem se k Vám vzdáleně připojí technik a vše potřebné Vám nainstaluje. Po domluvě můžeme také nastavit přístupy k 56 interaktivním učebnicím pro I. a II. stupeň základní školy od vydavatelství Taktik a k aplikaci Včelka, jež slouží k procvičování čtenářské gramotnosti u dětí na I. stupni ZŠ.

Vše je samozřejmě nyní zdarma.

Váš tým Barevné kamínky & SchoolBoard

Materiály ze stránek Ministerstva vnitra pro rodiče s dětmi.

K_použití_materiálu_-_Ahoj_-_já_jsem_Korona!.pdf
Ahoj,_já_jsem_Korona!_CZ.pdf