Aktivity u Koťátek

Pohádka o Červené Karkulce

V pondělí si děti zahrály pohádku O Červené Karkulce. Každý z dětí tuto pohádku dobře zná, přesto nebyla na hraní úplně nejjednodušší. Děti se však ničeho nezalekly a zvládly zahrát pohádku na jedničku. Od svého publika si tak vysloužily obrovský potlesk. 

Bártík slaví narozeniny

5. listopadu je ten slavný den, kdy má náš Bártík, naše sluníčko, narozeniny. Tentokrát už to byly čtvrté. Ve školce, a určitě i doma, to byla velká sláva. Všechny děti v šaškovských čepičkách Bártíkovi popřály jen to nejlepší, dobré kamarády a ať se mu líbí u nás ve třídě. Bártíkova moc hodná a šikovná maminka pro všechny napekla dobré sušenky, které všem chutnaly a ještě donesla dětem oblíbené gumové bonbóny - hamburgery. To jsme si smlsli! Ať žije náš zlatý Bártík!

Jak to chodí v lese

S dětmi jsme se tento týden, společně s jelenem Větrníkem, vypravili na návštěvu do lesa. Povídali jsme si kdo je to hajný a kdo je to pytlák. O co se hajný stará, jak se máme chovat v lese a kdo v takovém lese žije. Děti si také na zahrádce v dřevěném domečku zahráli jejich oblíbenou pohádku "Boudo, budko".

Emmička slaví narozeniny

Naše předškolačka Emmička oslavila tento týden své šesté narozeniny. Pro všechny své kamarády donesla do školky výborné, růžové muffiny. Mňam, jen se po nich zaprášilo. Víteček prohlásil, že toto jsou ty nejlepší narozeniny ze všech, takže muffinky měly opravdu veliký úspěch. Emmičce jsme všichni postupně popřáli a obejmuli ji. Ještě jednou ji přejeme jen to nejlepší, ať je zdravá, šťastná, usměvavá a stejně tak oblíbená ve škole, jako je u nás ve školce ♥️

Pohádka "Boudo budko"

Páteční den jsme zakončili pohádkou s názvem Boudo budko, ve které si zahrály opět všechny děti. Nejstarší děti nejdříve pohádku všem předvedly, poté si ji vyzkoušely děti menší, které už ji taky někdy hrály a poté děti nejmenší, pro které to byla první zkušenost s divadlem ve školce. Nosit kostýmy a společně vytvořit příběh se však dětem moc líbilo. U těch nejmenších byla třeba ještě pomoc paní učitelky, ale vše se postupně naučíme. Důležité je, že mají děti z divadla velikou radost a moc se jim líbí. 

Pole farmáře Červíčka

Celý týden jsme s dětmi pilně pracovaly na poli farmáře Červíčka. Červíček si vždycky přál bohaté pole plné úrody a života, a tak se mu to přání děti pokusily splnit.  Všichni pracovali velmi usilovně a zapojil se opravdu každý. Větší děti měly na starost tvorbu slunečnic a ptáčků a ty menší zase tvořily dýně, brambory a kukuřici. Všichni dohromady tak splnili farmáři jedno veliké přání a on jim na oplátku dal brambory ze své úrody. V pátek jsme si tak mohli s dětmi připravit výborné a křupavé hranolky. 

Pohádka O veliké řepě

V pátek jsme si s dětmi zahráli jejich oblíbenou pohádku O veliké řepě. Pohádka má velmi jednoduchý text a tak si mohly zahrát opravdu všechny děti a krásně si své divadlo užít. Všechny děti se v pohádce prostřídaly a zároveň se podporovaly. Příští týden nás čeká pohádka "Boudo, budko". 

Zábava s křídami

V dnešní sluneční ven jsme si s  dětmi venku nakreslili ovoce a zeleninu, kterou známe, křídami. Nebylo to úplně snadné, asi nejvíce nás potrápilo hroznové víno. Ale za malou chvíli, už se na nás smála jablíčka, hrušky, jahůdky a dokonce i neposední červíci, kteří si na ovoci pochutnali. 

Počasí na podzim

Počasí na podzim je úplně nevyzpytatelné, tak si jej s dětmi malujeme, zpíváme si o něm a tvoříme ho na koberec. To vše naše děti dokážou. Dokonce jsme v měsíci říjnu začali do ranního kruhu zapojovat trochu angličtiny, takže jsme si o tom divokém počasí povídali také v cizím jazyce. 

Vítej podzime

Do školky přišel podzim a děti mají spoustu práce. Na zahrádce hrabou listí, ve třídě pak staví například stromy z kaštanů. Povídáme si také o tom, jak vypadá podzim na zahrádce a jak se s nadcházející zimou bude měnit celý les. Malíř podzim maluje a mění stromy kolem nás. Děti tak pomocí brček rozfoukaly tuž a prsty dokreslily barevné podzimní listí. Dále si budeme povídat o ovoci a zelenině a nebude chybět ani zemědělská technika. 

Pohádková školka

Tento školní rok jsme se rozhodli pro vaše děti vytvořit pohádkovou školku. Nebo školku jako z pohádky. Jak chcete. Jednou týdně budeme hrát divadlo. Buď jenom paní učitelky jako překvapení pro děti, nebo známou pohádku děti s paní učitelkou nebo i samy děti a taky někdy předvedeme pohádku dětem z horní třídy nebo i rodičům. V září jsme začali s příběhy Josefa Čapka o pejskovi a kočičce, jak myli podlahu, jak pekli dort a jak našli panenku, která tence plakala. Dětem to docela šlo. Paní učitelky jim pak zahrály pohádku O bílé kočičí princezně, kterou vězní zlá myš v kleci. Dětem se moc líbila a přály si další, což se jim v říjnu splní. Divadlo nás baví!


Tvoříme

Tento týden jsme si povídali o číslech a také jsme hodně pracovali s nůžkami, barvami a lepidlem. Děti si vytvořily stonožky a veselé sovičky. Větší děti měly také spoustu práce s pracovními listy plných čísel. 

Třída Kočiček

Ve školce se stále se vším seznamujeme. Tento týden si děti vyzkoušeli (někteří poprvé) stříhání a spoustu grafomotorického cvičení. S dětmi jsme hodně rozvíjeli jemnou motoriku a tvořili krásné obrázky plné kočiček.

První dny u Koťátek

První dny ve školce jsme zvládli moc hezky. Děti poznávaly pravidla třídy a celé prostředí školky. Pomalu jsme také začali malovat a vyrábět a užili jsme si spoustu zábavy venku, na zahrádce školky.