Aktivity u Koťátek

Ve školce malujeme a vyrábíme

Jednou z každotýdenních aktivit ve školce je tvoření. S dětmi tvoříme a vyrábíme hrozně rádi. Během tvoření využíváme různých kreslících technik a výtvarných pomůcek. Děti se tak naučí jak barvy fungují, jak se drží štětec , míchání barev a mnoho dalšího. Přitom také rozvíjí svou fantazii, kreativitu, trpělivost a jemnou motoriku.

Dušičky a Halloween

Celý týden jsme věnovali Dušičkám. Děti se dozvídaly proč opečováváme i naše již odešlé nejbližší a abychom jim trošičku téma přiblížili a aby měly radost, měli jsme také téma Halloween. Dlabali jsme dýně, tvarovali dýně, zpívali, tancovali, celý týden byl v duchu strašidel! Fotky ze strašidelného reje najdete v sekci Akce.

Dýňobranní

Děkujeme všem rodičům, kteří se zapojili! Dýně nám sloužily jako učební pomůcka, výzdoba třídy, školky a inspirace do dalších let!


Děkujeme

Na zahradě je plno vůní

Tento týden se ve školce nesl v duchu ovoce a zeleniny. Především té lokální - české. Děti se učily rozeznávat ovoce a zeleninu, rozdělovat je do skupin, pojmenovávat je a na konci týdne jsme si upekli výborný závin.

Podzim v lese

Celým týdnem nás provázel loupežník Rumcajs. Kdo jiný také? Četli jsme si Rumcajsovy příběhy, vyráběli les, houby, učili jsme se co vše se dělá i nedělá v lese, jak se bezpečně chovat v lese, jaké stromy máme, jaké máme houby, jak se staráme o zvířátka a jakou roli hraje v lese myslivec. Také jsme se učili, která zvířátka v lese opravdu jsou a která tam nepatří. Každé z dětí čerpalo také z vlastních zkušeností.

Oslava u Koťátek

Naše krásná Emma oslavila ve školce své již čtvrté narozeniny. Z veselé oslavy měli všichni kamarádi radost. Emminka pro všechny do školky přinesla dobroučké muffiny, po kterých se jen zaprášilo. Všem dětem moc chutnaly. Na oplátku každý popřál Emmičce jen to nejlepší a pořádně ji obejmul. Povedená narozeninová oslava je vždy vítaným zpestřením dne ve školce a my Emičce ještě jednou děkujeme a z celého srdce znovu přejeme jen to nejlepší.

Práce rodičů s dětmi

Vážení rodiče,

děkujeme za zapojení se do společné podzimní aktivity s Vašimi dětmi. Děti během celého týdne nosili společné práce do školky a radovali se ze splněného úkolu. Díky Vaší podzimní duze jsme si připomněli jak barevné a krásné roční období podzim je a jakou radost nám přináší zapojení rodičů do dění ve školce. Děkujeme Vám za snahu a za krásné výtvory.

Hřiště házené

Tento týden, jsme opět zavítali na naše oblíbené hřiště házené. Pan trenér má pro nás vždy připraveno spoustu her a úkolů. Tento týden jsme zkoušeli předávání míče, kdy po každém předání jsme museli splnit nějaký úkol - dotknout se žíněnky, nebo si na ni sednout. Poté jsme zkoušeli hod na bránu jednou rukou. Jeden z kamarádů vždy stojí v bráně a snaží se míče chytat. Není to ovšem vůbec snadný úkol. Jako poslední na nás vždy čeká slalom. Většinou soutěžíme holky proti kluků, ale jelikož byly tento týden holky v přesile, musely taky trochu vypomoct klučičímu týmu. Sportovat na čerstvém vzduchu je prostě nádhera.

Podzimní radosti

S dětmi jsme na podzim rádi venku, a když nám počasí přeje, využijeme každou minutu na čerstvém vzduchu. Tentokrát jsme s dětmi nastražili uši a snažili se poslouchat a soustředit se, na všechny zvuky, které uslyšíme. Slyšeli jsme, jak cvrlikali ptáčci, padalo listí a foukal vítr. Poté jsme sbírali kaštany a spočítali jsme si, kolik se nám jich podařilo najít. Nakonec jsme v zástupu běhali kolem stromů a tvořili si cestičky z listí.

Výtvarná soutěž

Naše děti ze třídy Koťátek, se zúčastnily výtvarné soutěže s názvem "Zebra se za tebe nerozhlédne". Nejdříve jsme si s dětmi ukázali obrázky provozu, přechodu pro chodce a dokonce i zebry. Povídali jsme si o tom, jak je důležité být během přecházení cesty obezřetný, co si pamatovat a na co dávat pozor a také co znamenají barvy červená, oranžová a zelená. Poté se již děti pustily do tvoření a práce jim šla krásně od ruky. Každé dítě pojalo svůj výtvor podle své fantazie a vybraná díla byla poslána na výtvarnou soutěž. Držíme všem našim malířům palce.

Barevný podzim

S dětmi jsme ve školce objevovali nové roční období, podzim. S podzimem je spjato spousta krásných barev, proto jsme neváhali a pustili se do hravého tvoření. Vytvořili jsme si na velký formát krásný šípkový keř, jehož větvičky jsme přes brčko rozfoukali pomocí tuže. Foukání některé trochu potrápilo, ale nakonec jsme měli ze své práce zaslouženou radost. Vytvořili jsme si také barevné stromečky z temperových barev a veselé draky z barevných papírů. Svou tvorbu jsme vystavili do šatny a vykouzlili jsme si tam tak krásnou podzimní atmosféru.

Anitka slaví narozeniny


Anitka s námi oslavila krásné 6 narozeniny a my ji přejeme mnoho štěstí, lásky a zdraví. Přinesla dětem malé občerstvení a my ji popřáli vše nejlepší a den jsme si perfektně užili!

Skřítek Vítek


Přišel podzim a udeřil v plné síle. Děti čekalo milé překvapení a to v podobě Skřítka Vítka, který nám denně zanechával milé dopisy. Někdy v něm byla i práce pro nás - museli jsme mu zpívat, hrát na hudební nástroje, měli jsme také rozvinout naši fantazii a vytvořit mu jeho vlastní portrét nebo si udělat čajík proti babizně Chřipce. Toto vše jsme plnili s nadšením a skřítek se nám za to odměňoval. Už známe znaky podzimu, víme jak se máme oblékat a co nás vše na podzim čeká.

A proto, že se nám skřítek zalíbil, tak jsme mu vyrobili jeho podobiznu společně a postavili mu v parku domeček hned u stromu, aby mu nebyla zima.

Vaneska slaví narozeniny


Vaneska slavila krásných 5 let a tak přinesla pro děti malé občerstvení. My ji popřáli krásné narozeniny, zazpívali jí písničku a obdarovali malými drobnostmi.
Podzim klepe na dveře

Každý den se všichni netrpělivě těšíme, až vyrazíme ven. Procházky do Sadu Jožky Jabůrkové máme všichni moc rádi, společně tak zkoumáme změny v přírodě, které přicházejí s nadcházejícím podzimem. Pokud sluníčko hezky svítí s radostí vyběhneme na naši zahradu, kde si hrajeme v písku, jezdíme na kolech a koloběžkách, houpeme se na houpačce a paní učitelky si pro nás vždycky připraví zajímavé úkoly.

Týden plný pravidel


Ve druhém týdnu školního roku jsme se snažili naučit a zopakovat si pravidla naše třídy. Není jich mnoho, je jich přesně pět! Ouškové, pusinkové, šnečkové, kapičkové a srdíčkové. Děti se učily prosit a děkovat, také pěkně zdravit. Povídali jsme si o tom, jak a proč šetříme vodou, jak se chováme bezpečně ve třídě a na zahradě a také jak je důležité mít kamarády.

První dny u Koťátek

První dny ve školce, jsme všichni krásně zvládli. S novými kamarády jsme objevovali svou "koťátkovou" třídu a seznamovali se s novými kamarády. Společně jsme si zvykali na režim dne ve školce a představovali si školková pravidla. S radostí jsme vzpomínali na uplynulé prázdniny a nezapomněli si své nejhezčí zážitky namalovat. Zahráli jsme si hry s padákem na jména dětí, aby se nám kamarádi lépe pamatovali a učili se poznávat svou značku. Všichni jsme si první dny ve školce užili, poznali jsme nové věci, naučili se novou písničku a básničku, tvořili jsme a objevovali.