Aktivity u Koťátek

Měsíc s malířem Zdeňkem Milerem

Tento rok jsme se v naší třídě rozhodli děti seznamovat s prací známých ilustrátorů dětských knih. Jako první nás v září čekaly obrázky oblíbeného Zdeňka Milera. A nebyl to jen krteček a jeho kamarádi myška, zajíček a ježek, ale i knížka O veselé mašince, Polámal se mraveneček, O modrém kocourkovi a O zvědavém štěňátku. Kromě knížek a leporel děti skládaly puzzle, rozstříhané obrázky s krtečkem, hrály pexeso a LOTO, vybarvovaly omalovánky a plnily úkoly - labyrinty z knížky Hrajeme si s krtkem. Některé děti nám donesly i z domu své knížky s obrázky Zdeňka Milera a dostaly za odměnu jeho kalendář o omalovánku. I na ostatní děti čekaly obrázky za odměnu za hádanky, které jim připomněly dílo tohoto malíře.

Hugova oslava narozenin

Dnes měl svůj slavný den náš nový kamarád Hugo. Společně s ostatními dětmi oslavil svoje páté narozeniny. Nejdříve mu všechny děti popřály hodně štěstí, zdraví, kamarádů, ať se mu líbí ve školce a je u nás spokojený. Pak jsme mu zazpívali narozeninovou písničku a nakonec nám Hugo rozdal moc dobré sladké perníčky. Děkujeme!

Spolupracujeme na velké stavbě školky

Ve školce se učíme jak pracovat s ostatními kamarády ve skupině. Není to vždy snadné, ale starší děti pomohou těm mladším, nebo pomůže paní učitelka. Ve školce jsme se tedy rozhodli postavit malou školku z kostiček. Pracovali jsme rozděleni na několik týmů a práce nám šla moc hezky. Předškoláci nám potom namalovali naše školkové pravidla na velký formát a menší děti postavili také domeček pro našeho šnečka, ze šnečkového pravidla.

Kubíček má narozeniny

Tento týden jsme oslavili narozeniny našeho krasavce Kubíčka. Kubík si připravil pro všechny dětí krásné překvapení a to pytlíček plný všelijakých dobrůtek. Všechny děti měly ohromnou radost a to Kubíček nezapomněl ani na děti ze třídy Myšiček. Na Kubíčkově oslavě si všechny děti zatančily na jeho oblíbenou písničku a ze srdce mu popřály jen to nejlepší.

Vaneska slaví narozeniny

Tento týden jsme oslavili narozeniny naší krásné předškolačky Vanesky. Vanesku máme všichni rádi a tak jsme jí s radostí a ze srdíčka popřáli jenom to nejlepší a objali ji. Vaneska na všechny děti myslela a přinesla jim bonbónek a lízátko. Vanesce přejeme ještě jednou to nejlepší a ať si ten poslední rok ve školce pořádně užije.

Soniččiny narozeniny

První narozeninová oslava patřila naší Soničce. Její maminka dětem přinesla slaďoučké borůvky, které si děti s chutí smlsly po svačince. Všichni potom Soničce poblahopřáli a zazpívali narozeninovou písničku.

Ahoj, školko!

Tak nám skončily prázdniny a znovu jsme se sešli v naší mateřské škole. Někteří už se vracejí do známého prostředí, ale pro někoho to byla premiéra. První den se obešel bez slziček. Děti se navzájem seznamovaly, poznávaly prostředí třídy i školní zahrady. Všichni se už těšíme, co nového nám tento školní rok přinese.