Aktivity u Koťátek

Jaro ve školce

Konečně je tady jaro. S dětmi trávíme spoustu času venku, pilně trénujeme na besídky a užíváme si veselého tvoření a aktivit. Společně jsme vytvořili například krásné Včelařství Erbenka, na které jsme náležitě pyšní. Více jarního veselí najdete v naší fotogalerii. 

Filípek slaví narozeniny

Náš Filípek oslavil, společně s dětmi ve školce, své čtvrté narozeniny. Pro kamarády si připravil parádní dort, jehož každé patro skrývalo spoustu dobrot pro všechny děti. Všichni byli nadšeni a oslavu si velmi užili. My ještě jednou přejeme Filípkovi jen to nejlepší :)

Výlet na farmu Duběnka

S dětmi jsme se ve čtvrtek vypravili na menší výlet na farmu Duběnka. Děti byly z výletu nadšené, mohly si pohladit spoustu zvířátek (králík, slepice, koza, kůň), ale také si je nakrmit. S dětmi jsme si o zvířátkách nyní hodně povídali, takže výlet ještě ukotvil nové informace. Farma Duběnka je opravdu velmi pěkná a je to skvělý způsob jak s dětmi strávit volné odpoledne. 

Velikonoce ve školce

Celý velikonoční týden jsme si s dětmi vyprávěli o velikonočních tradicích, učili se velikonoční básničky a tvořili malé velikonoční dekorace. Na konci týden nám zajíček Eda schoval ve školce jeho velikonoční poklad plný dobrot a medailí. Dětí měly za úkol projít každý kout ve školce a poklad najít. Nakonec se jim to opravdu povedlo a to v kuchyni, u našich paních kuchařek. Děkujeme Edo :) 

Hledání velikonočních vajíček ve městě

S dětmi jsme se vypravili za hledáním velikonočních vajíček ukrytých v našem městě. Děti museli u každého valíčka poznat správné písmenko a zapsat do tajenky. Za odměnu jsme na radnici dostali krásný velikonoční balíček plných dobrot. 

Narozeniny naší Elči

Elča má narozeniny, my máme přání jediný. Hlavně ať je zdravá, stále tak veselá a kamarádská a nikdy neztratí ten svůj úsměv na rtu. 

Ukaž mi co umíš

Během tohoto období jsme si s dětmi povídali nejen o povoláních a o tom, kdo vlastně co v takové práci dělá, ale také například o zvířátkách. S dětmi jsme si nejdříve vyprávěli, co je povolání jejich rodičů a jaké povolání, by oni samy jednou chtěly dělat. Zahráli jsme si také nesnadnou hru „Já mám, kdo má?“ a dokonce i ti nejmenší z nás to zvládli. A kdo nevěděl, tak tomu jsme poradili. S dětmi jsme „pekli“ koláče, tvořili jsme domeček z cihel, šili šaty a zahráli jsme si na paní kadeřnice, kdy jsme česali dlouhé a krátké vlasy. Nejtěžší pro děti však bylo poznat zvířátka, a hlavně jejich mláďátka. Takové tele, jehně, sele a hříbátko, to vám není jen tak. Nakonec jsme si to však užili a těšili se, co přinese nový týden.


Vlady slaví narozeniny

Náš kamarád Vlady oslavil ve školce své šesté narozeniny. Vlady si pro všechny děti připravil sladké překvapení, takže byla oslava hned veselejší. Všichni jsme Vladymu popřáli, obejmuli ho a předali krásný dáreček. Všechno nejlepší Vlady :)

O zdraví, nemocech a lidském těle

Dva týdny jsme si s dětmi povídali o tom, co dělat abychom byli zdraví. Jaké potraviny jsou zdravé a které nám naopak škodí. Povídali jsme si o bacilech a jak se jim bránit a z čeho se skládá lidské tělo a jak pracuje. S dětmi jsme dělali spoustu zajímavých aktivit. Rozfoukávali jsme bacily na zemi a dokreslovali je vlastníma ručičkama. Pekli jsme štrůdl s jablky a hruškami, krájeli jsme ovoce, vařili čaj a pak ho ochutnávali. S dětmi jsme také poznávali naše smysly a hráli přitom na hudební nástroje. Největší úspěch u dětí a hlavně u našeho Huga, měl triangl :) 

Dopravní prostředky

S dětmi jsme si ve školce povídali o dopravních prostředcích a zopakovali jsme si nejdůležitější pravidla silničního provozu. S dětmi jsme si vytvořili krásné vesmírné rakety a dlouhý vláček. 

Dominiček slaví narozeniny

Tento týden jsme oslavili čtvrté narozeniny našeho kamaráda Dominička. Všichni jsme mu popřáli jen to nejlepší a Domča pro nás všechny donesl výborné bonbóny. Moc děkujeme a přejeme ještě jednou krásné narozeniny.

Zlatovláska

 S dětmi jsme v pátek dramatizovali pohádku O Zlatovlásce, která je ale opravdu těžká. Paní učitelka dětem ale pomáhala a nakonec to všechno dobře dopadlo a Jiřík se Zlatovláskou žijí šťastně až navěky. 

Jak se žije na pólech 

Tak nám náš kamarád, medvídek Míša, vyrazil na dobrodružnou expedici do Grónska, poznat Eskymáky. V pondělí jsme mu pomohli se obléknout a na glóbusu jsme mu ukázali kudy tudy. Expedice se podařila a aby nám to nebylo líto, vyrobili jsme si kousek toho Grónska i u nás ve třídě. Děti pracovaly s netradičním materiálem a musely spolupracovat ve skupinkách. Práce na velký formát je vždy náročná, ale ta nejhezčí. V pátek si děti vyrobily také pár tučňáků z jižního pólu. 

Zábava na hřišti 

S dětmi jsme v prosluněné páteční dopoledne, vyrazili na hřiště do sadu Jožky Jabůrkové. To vám bylo radosti. Děti si na hřišti krásně pohrají, navazují mezi sebou pevnější kamarádské vztahy a jsou neustále v pohybu a tím rozvíjejí svou hrubou motoriku. Tomu říkáme parádně strávený čas!

Narozeniny Sofinky 

Sofinka má narozeniny a my mámě přání jediný. Štěstí, zdraví a spoustu kamarádů ve školce. 

O dvanácti měsíčcích 

S dětmi jsme si tento měsíc zahráli velmi těžkou pohádku O dvanácti měsíčcích. Nejdříve jsme si pohádku prohlédli v knize, povídali jsme si o ni a doplňovali jsme text, poté už jsme si oblékli kostýmy a pustili se do hraní. 

 Ježíšek u nás ve třídě

Vánoční nadílka ve třídě dopadla velmi dobře. Všechny děti byly z dárků nadšeny. Každý si oblíbil jinou hračku, ale všechny děti objevovaly nové hračky s radostí v očích. Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli k tomu, aby děti pod stromečkem našly spoustu krásných dárečků.

Vánoční besídka

Tak k nám zase po roce zavítaly Vánoce a s nimi tradiční vánoční besídka. Všichni jsme se na ni moc těšili a pečlivě připravovali. Jak vánoční výzdobou, přáníčky, obrázky stromečku, strojením našeho třídního stromku, světýlky nebo třeba sestavováním betlému s vyrobenými postavičkami. Také jsme napekli cukroví, přichystali adventní věnec a už tu byli rodiče. Uvítali je nejmladší a nejstarší chlapci básní To jsme rádi, že jste přišli kouknout na svá zlobidla. Poté děti zazpívaly několik českých koled propojených písní Šel muzikant do Betléma, zahráli jsme i pohádku O stromečku v zimě a zvířátkách, zarecitovali několik vánočních veršů a zazpívali krásné vánoční písně. Ve třídě byla moc pěkná atmosféra, dětem se to opravdu povedlo a rodiče, prarodiče i další příbuzní odcházeli spokojeni s úsměvem na tváři. Tak vám všem přejeme hezké a klidné Vánoce!


Pečeme cukroví 

Až do Vánoc je s námi ve školce náš kamarád medvídek Míša. Míša donesl jednoho dne dětem překvapení, ale netušil co si s tím vším počít. Děti Míšovi poradili, že pomocí válečku a vykrajovátek se přeci peče cukroví. A tak se děti vrhly do práce a za pár chvil už se celou naší třídou linula vůně vánočního cukroví. 

Předvánoční čas

S dětmi už se těšíme na Ježíška a tak jsou vánoční svátky naším velkým tématem. Děti jsou také nadšeny z příchodu anděla, Mikuláše a čerta. 

Perníková chaloupka

Znáte tu pohádku o Jeníčkovi, Mařence a zlé Ježibabě? My taky, a dokonce si ji umíme i zahrát! Jako odměnu, po našich hereckých výkonech, jsme snědli celý plech výborných perníčků :) Mňam!

Jak jsme ozdobili Bártíka ... tedy stromeček

Konečně nastal ten kouzelný sváteční čas. Ve školce jsme vytáhli stromeček a děti ochotně pomáhaly ho celý nazdobit. Během celého zdobení jsme ozdobili i našeho Bártíka :) .. jako vždy mu to velmi slušelo :)

Pohádka o Červené Karkulce

V pondělí si děti zahrály pohádku O Červené Karkulce. Každý z dětí tuto pohádku dobře zná, přesto nebyla na hraní úplně nejjednodušší. Děti se však ničeho nezalekly a zvládly zahrát pohádku na jedničku. Od svého publika si tak vysloužily obrovský potlesk. 

Bártík slaví narozeniny

5. listopadu je ten slavný den, kdy má náš Bártík, naše sluníčko, narozeniny. Tentokrát už to byly čtvrté. Ve školce, a určitě i doma, to byla velká sláva. Všechny děti v šaškovských čepičkách Bártíkovi popřály jen to nejlepší, dobré kamarády a ať se mu líbí u nás ve třídě. Bártíkova moc hodná a šikovná maminka pro všechny napekla dobré sušenky, které všem chutnaly a ještě donesla dětem oblíbené gumové bonbóny - hamburgery. To jsme si smlsli! Ať žije náš zlatý Bártík!

Jak to chodí v lese

S dětmi jsme se tento týden, společně s jelenem Větrníkem, vypravili na návštěvu do lesa. Povídali jsme si kdo je to hajný a kdo je to pytlák. O co se hajný stará, jak se máme chovat v lese a kdo v takovém lese žije. Děti si také na zahrádce v dřevěném domečku zahráli jejich oblíbenou pohádku "Boudo, budko".

Emmička slaví narozeniny

Naše předškolačka Emmička oslavila tento týden své šesté narozeniny. Pro všechny své kamarády donesla do školky výborné, růžové muffiny. Mňam, jen se po nich zaprášilo. Víteček prohlásil, že toto jsou ty nejlepší narozeniny ze všech, takže muffinky měly opravdu veliký úspěch. Emmičce jsme všichni postupně popřáli a obejmuli ji. Ještě jednou ji přejeme jen to nejlepší, ať je zdravá, šťastná, usměvavá a stejně tak oblíbená ve škole, jako je u nás ve školce ♥️

Pohádka "Boudo budko"

Páteční den jsme zakončili pohádkou s názvem Boudo budko, ve které si zahrály opět všechny děti. Nejstarší děti nejdříve pohádku všem předvedly, poté si ji vyzkoušely děti menší, které už ji taky někdy hrály a poté děti nejmenší, pro které to byla první zkušenost s divadlem ve školce. Nosit kostýmy a společně vytvořit příběh se však dětem moc líbilo. U těch nejmenších byla třeba ještě pomoc paní učitelky, ale vše se postupně naučíme. Důležité je, že mají děti z divadla velikou radost a moc se jim líbí. 

Pole farmáře Červíčka

Celý týden jsme s dětmi pilně pracovaly na poli farmáře Červíčka. Červíček si vždycky přál bohaté pole plné úrody a života, a tak se mu to přání děti pokusily splnit.  Všichni pracovali velmi usilovně a zapojil se opravdu každý. Větší děti měly na starost tvorbu slunečnic a ptáčků a ty menší zase tvořily dýně, brambory a kukuřici. Všichni dohromady tak splnili farmáři jedno veliké přání a on jim na oplátku dal brambory ze své úrody. V pátek jsme si tak mohli s dětmi připravit výborné a křupavé hranolky. 

Pohádka O veliké řepě

V pátek jsme si s dětmi zahráli jejich oblíbenou pohádku O veliké řepě. Pohádka má velmi jednoduchý text a tak si mohly zahrát opravdu všechny děti a krásně si své divadlo užít. Všechny děti se v pohádce prostřídaly a zároveň se podporovaly. Příští týden nás čeká pohádka "Boudo, budko". 

Zábava s křídami

V dnešní sluneční ven jsme si s  dětmi venku nakreslili ovoce a zeleninu, kterou známe, křídami. Nebylo to úplně snadné, asi nejvíce nás potrápilo hroznové víno. Ale za malou chvíli, už se na nás smála jablíčka, hrušky, jahůdky a dokonce i neposední červíci, kteří si na ovoci pochutnali. 

Počasí na podzim

Počasí na podzim je úplně nevyzpytatelné, tak si jej s dětmi malujeme, zpíváme si o něm a tvoříme ho na koberec. To vše naše děti dokážou. Dokonce jsme v měsíci říjnu začali do ranního kruhu zapojovat trochu angličtiny, takže jsme si o tom divokém počasí povídali také v cizím jazyce. 

Vítej podzime

Do školky přišel podzim a děti mají spoustu práce. Na zahrádce hrabou listí, ve třídě pak staví například stromy z kaštanů. Povídáme si také o tom, jak vypadá podzim na zahrádce a jak se s nadcházející zimou bude měnit celý les. Malíř podzim maluje a mění stromy kolem nás. Děti tak pomocí brček rozfoukaly tuž a prsty dokreslily barevné podzimní listí. Dále si budeme povídat o ovoci a zelenině a nebude chybět ani zemědělská technika. 

Pohádková školka

Tento školní rok jsme se rozhodli pro vaše děti vytvořit pohádkovou školku. Nebo školku jako z pohádky. Jak chcete. Jednou týdně budeme hrát divadlo. Buď jenom paní učitelky jako překvapení pro děti, nebo známou pohádku děti s paní učitelkou nebo i samy děti a taky někdy předvedeme pohádku dětem z horní třídy nebo i rodičům. V září jsme začali s příběhy Josefa Čapka o pejskovi a kočičce, jak myli podlahu, jak pekli dort a jak našli panenku, která tence plakala. Dětem to docela šlo. Paní učitelky jim pak zahrály pohádku O bílé kočičí princezně, kterou vězní zlá myš v kleci. Dětem se moc líbila a přály si další, což se jim v říjnu splní. Divadlo nás baví!


Tvoříme

Tento týden jsme si povídali o číslech a také jsme hodně pracovali s nůžkami, barvami a lepidlem. Děti si vytvořily stonožky a veselé sovičky. Větší děti měly také spoustu práce s pracovními listy plných čísel. 

Třída Kočiček

Ve školce se stále se vším seznamujeme. Tento týden si děti vyzkoušeli (někteří poprvé) stříhání a spoustu grafomotorického cvičení. S dětmi jsme hodně rozvíjeli jemnou motoriku a tvořili krásné obrázky plné kočiček.

První dny u Koťátek

První dny ve školce jsme zvládli moc hezky. Děti poznávaly pravidla třídy a celé prostředí školky. Pomalu jsme také začali malovat a vyrábět a užili jsme si spoustu zábavy venku, na zahrádce školky.