Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Pokud se chcete podívat na naše akce v předchozích letech, koukněte do naší kroniky.

Výlet do Bělského lesa

Na konci školního roku jsme ještě zvládly školní výlet do Bělského lesa, kde jsme navštívili Cestu vodu. Začátek výletu vypadal nešťastně, když jsme po dlouhém čekání na tramvaj usoudily, že nejspíše po včerejších bouřkách nepojede a vydali jsme se k Penny marketu na autobus. Ten naštěstí přijel a odvezl nás ke Kinu Luna, odkud jsme s dětmi pěšky došly do Bělského lesa. Po důležité občerstvovací pauze jsme vyrazili kolem Starobělské koliby na Cestu lesa. Nejdříve nás čekaly Priessnitzovy lázně, poté cesta vede kolem pramenů, studánek a potůčku k malému lesnímu jezírku, které bylo hojně osídleny kačenami a jejich mláďaty, což u dětí i paní učitelek sklidilo obrovský úspěch. Další zastávkou byl dlouho očekáváný lesní obr Bělák. Po hadí stezce pro odvážné děti, jsme zdolali i herní prvky v podobě ptačího hnízda. Cestou zpátky jsme ještě vyzkoušeli několik překážek a závodů, aby z nás byly silné a zdatné děti. Po náročném dopoledni nás čekala ještě cesta tramvají a pak ve školce výborný oběd a zasloužený odpočinek.

Hudební divadelní představení "Leošek a liška"

17.6. jsme se obě třídy, myšičky i kočičky, vydali do Velkého světa techniky, v němž si pro nás připravili hudební představení děti ze základní umělecké školy. Shlédli jsme krásnou hudební pohádku o Leoškovi a lišce, a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze světa hudby, např. jak se jmenují různé hudební nástroje, a jaké zvuky vydávají.

Rozloučení s předškoláky

Už půjdu do školy, tam do té velké… recitací této básně se s námi ve středu 12. června rozloučili naši velcí předškoláci ze třídy myšiček i kočiček. V tento den byli slavnostně pasování na školáky, obdrželi šerpy a malé dárečky a teď už je čeká nová životní etapa- základní škola. My jim všem přejeme mnoho štěstí úspěšná léta ve škole.  Aby nám ale z loučení nebylo smutno, do mateřské školy jsme pozvali veselou klaunici, která poté bavila děti dospělé svými veselými kousky, a nabídkou her pro malé i velké. Součástí akce bylo i malé občerstvení, hosté si mohli pochutnat na různých laskominách a také na párcích v rohlíku.

Den dětí ve školce

Letošní den dětí jsme ve školce oslavili všichni společně na naší zahrádce. Každý z nás se už od rána těšil na skákací hrad a zmrzlinu. Všechno se nám splnilo a my si ten svůj den pořádně užili. 

Výlet do Afriky v knihovně

Návštěvu knihovny si děti také tentokrát pořádně užily. Společně s paní knihovnicí si zabalily kufry a vyrazily poznávat Afriku. Děti hrály na hudební nástroje, překračovaly řeku plnou krokodýlů, zpívaly písničky, skamarádily se s místními domorodci, kreslili slepou mapu a prohlížely si spoustu krásných obrázkových knížek.

Recitační soutěž Rarášek

21. 5. 2024 se dvě děti z naší mateřské školy zúčastnily recitační soutěže „Rarášek v Městské knihovně – dětském oddělení, Ostrava – Vítkovice.  Naši školku zde reprezentovaly hned dva chlapci, jeden  ze třídy kočiček a druhý ze třídy myšek  - Víteček se svou básní Turistická příhoda, a Davídek s básničkou Povolání.  I přes velkou konkurenci recitujících dětí se nám podařilo umístit na stupni vítězů – Víteček vybojoval krásné první místo.  Vítečkovi moc gratulujeme, velká gratulace a pochvala zároveň  patří všem dětem, které se recitační soutěže zúčastnily, protože nebylo vůbec lehké předstoupit před tak velké publikum a porotu. Děti to však velmi excelentně zvládly a přednesly své připravené básničky s velkým odhodláním a chutí.

Klub předškoláček

Předškolní děti pravidelně 1x týdně navštěvují Klub předškoláček na ZŠ Hallasova. Seznamují se s prostředím základní školy, školní třídy, s prvními opravdovými školními úkoly a s tím, jak to v základní škole chodí.


Návštěva dětského světa

Ve čtvrtek si děti užily spoustu zábavy, když mohly celé dopoledne strávit v dětském světě. Děti využily téměř všech atrakcí. Pohráli si v kinetickém písku, vykopávali kosti dinosaurů, hráli si ve vodním světě, velmi dobře se cítili v roli doktora, ale ze všeho nejvíce se jim líbilo čisti zoubky velkými zubními kartáčky.  

Návštěva DOV

Děti opět navštívili na celé dopoledne program v DOV. Děti měly možnost pracovat se stavebnicí MOYTOY, vyrobit si svou vlastní malou loutku a také si užít spoustu zábavy v dětském světě. Program se všem velmi líbil a všechny děti si ho užily. 

Hledání pokladu zajíčka Edy

V předvelikonočním čase v naší mateřské škole proběhla hra „Hledání pokladu zajíčka Edy“.  Původně jsme měly v plánu pro hru využít Sad Jožky Jabůrkové, vzhledem k nepříznivému počasí jsme nakonec hru přesunuly do prostor naší mateřské školy. Děti se na základě motivační pohádky vydaly hledat velikonoční poklad zajíčka Edy, čímž se mimo jiné seznámily se všemi místnostmi mateřské školy od sklepa až po půdu, a měly možnost se dostat i do míst, kde běžně činnosti jinak neprobíhají. Hra se dětem velmi líbila, stejně jako závěrečný sladký poklad – aktivita zábavnou formou děti seznamovala s tradicí Velikonoc a pozitivně je naladila na prožití blížících se velikonočních svátků. 

Putování za medem

S dětmi jsme ve středu navštívili DOV a vzdělávací program "Putování za medem". Děti se aktivně zapojily do života včel, dokonce i jako včelky vypadaly. Paní lektorka nás zasvětila do  těžké práce včel, života včelí královny a vyprávěla nám o tom, jak vypadá život v úlu. Vyzkoušeli jsme si, jak včely vidí, pomocí čichu jsme přiřazovaly kalíšky k obrázkům, hledaly a třídily jsme květinky, pomocí pipety jsme nasávaly nápodobu mateří kašičky, a dokonce jsme si vyzkoušeli práci s robotickou včelou, u které jsme procvičovali základy programování. 

Návštěva knihovny

V pátek 8. 3. 2024 jsme s našimi dětmi navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice pro nás připravila knížku Ester Staré A pak se to stalo. Byla podobná knihám Zlobilky nebo Nezbedníci, které právě čteme v naší třídě. Je to příběh kluka Ládi, který má problémy, protože se neumí správně chovat. Ale nakonec si uvědomí, že sám sobě škodí a své chování napraví. Děti si na koberci procvičily barvy, názvy ovoce a zeleniny, počítání a porovnávání počtu jednotlivých druhů. U stolu si připravily talíř, příbor i skleničku tak, jak se patří a pak kolíčky nabíraly špagety ze šňůrek a fazole do misky. Šlo jim to moc pěkně a procvičily si prstíčky  i trpělivost. Pak si mohly vybarvit postavičku Ládi a nakonec si prohlížely knihy , které jim paní knihovnice nabídla. Bylo to moc zajímavé dopoledne a těšíme se na příště.


Karneval s klauny z Balónkova

Po roce k nám opět zavítal masopustní karneval, a spolu s ním naši známí veselí kamarádi Klauni z Balónkova. Tentokrát nás navštívila veselá klaunice Bublinka, která nás nejen provázela celým karnevalem, ale také nám ukázala kouzla s balónky, a veselým povídáním a tancem nás bavila až do oběda. Z karnevalu si každé dítě odneslo veselé nafukovací zvířátko, a také medaili za krásný karnevalový kostým.

Cvičení v tělocvičně TJ SOKOL

Opět jsme s dětmi začali navštěvovat tělocvičnu Sokol v Českém domě. Děti budou pravidelně každé úterý v tělocvičně zábavnou formou rozvíjet své pohybové dovednosti a to prostřednictvím zdravotně protahovacích cviků, pohybových her, her s míčem, cvičení na nářadí a cvičení s nejrůznějším sportovním náčiním.  Také se budou seznamovat s pravidly jednoduchých sportovních her a her fair play, spolupracovat v týmu ostatních dětí.  Zdolávat překážky a celkově zlepšovat svou fyzickou zdatnost.   

Průzkumníci v lese  

Dnes navštívili naši školku herci Divadla Letadla. Čekala nás pohádka o tom, co všechno lze vidět a zažít v lese. Zaujala nás sova, divočák, liška, jelen a rys, nasbírali jsme s dětmi houby, vyčistili potůček, donesli zvířátkům do krmelce potravu, poslouchali jelení houkání a taky několik krásných písniček. Představení se nám oc líbilo a taky jsme se něco zajímavého dověděli.

10. lekce plavání

Tak jsme se rozloučili s plaváním. Všichni plaváčci ušli dlouhou cestu a udělali krásné pokroky. Dnešní plavání si děti velmi užily. Některé děti ještě závodily a paní inspektorky je sledovaly, aby si jejich pokroky mohly ohodnotit a ostatní děti měly na výběr, s jakými pomůckami dnes budou plavat a vodu si mohly prostě užít. Největší odvážlivci dokonce odložili rukávky i plavací pás. Děti si na konci hodiny vyslechly pochvalu a obdržely zasloužené diplomy. 

 9.lekce plavání

Dnes nás čekala předposlední lekce plavání, na které jsme dokazovali, kolik jsme se toho od začátku naučili. Takže jsme zkoušeli foukat do vody, někteří i ponořit oči nebo dokonce celou hlavu. Potom jsme měli zaplavat několik temp na bříšku, někdo přeplaval i celý bazén na šířku. Pak jsme plavali i na zádech nejdříve s polystyrenovým polštářkem pod hlavou a pak si ti šikovní troufli i na plavání naznak bez podložky. Zkoušeli jsme také skoky do vody. Buď z kraje do nízké vody nebo i ze skokánku do hluboké. To bylo pro ty nejlepší plavce. Těšíme se příště na diplomy za naše výkony.


Na návštěvě v knihovně

Děti opět zamířily mezi hromadu zajímavých knih. Tentokrát si spolu s krtečkem užili krásný předvánoční čas, pomohli mu napéct cukroví, ozdobit stromeček a najít jeho zvířecí kamarády pomocí jejich stop. Děti si nakreslily také svůj vánoční stromeček a měly možnost si prohlédnout spoustu krásných a zajímavých knížek, které jim paní knihovnice nabídla.

5. lekce plavání

Už jsme v polovině našeho plaveckého kurzu a děti se stále zlepšují. Tentokrát se rozdělili na dvě skupinky. Jedna skupinka si užívala pohodlí v sauně a ta druhá měla celý bazén pro sebe. Děti se učili foukat bublinky pod vodou, polévali se vodou, hráli závody v plavání a ti nejlepší plavci si dokonce mohli sundat pás a rukávky a plavat úplně sami. 

Děkujeme Mikuláši

To bylo jednoho krásného zimního dne, kdy za dětmi přišla dlouho očekávaná návštěva. Studentky pedagogické fakulty nám přišly zahrát Mikuláše, čerta a anděla. Z velké knihy hříchů Mikuláš předčítal, kdo byl celý rok hodný, čemu jsme se naučili, ale taky, kdo trošku zlobil a měl by se polepšit a poslouchat rodiče i paní učitelky. Děti nejdříve  zazpívaly Mikulášskou písničku a pak svorně slíbily, že příští rok budou ještě hodnější než letos. Za to jim anděl předal adventní kalendář a rozloučil se s dětmi s tím, že se napřesrok zase staví podívat se, jak se děti chovají, jestli se polepšily.


Rodiče si s námi hrají

Děti tráví ze všeho nejraději čas se svými rodiči. Chvíle, kdy se rodiče naplno věnují svým dětem, je pro ně velmi důležitá. Děti tak byly velmi rády, že si s nimi do školky přišli pohrát jejich maminky a tatínci. Děti ukázali rodičům, s čím si ve školce hrají nejraději a několik her si s rodiči sami zahráli. Děkujeme za účast všem rodičům.

Plavání 4. lekce

Dnes na Mikuláše jsme měli čtvrtou lekci plavání. Sbírání míčků a házení do koše nám už jde perfektně. Začátečníci dneska splývali na zádech, foukali do vody a dělali vláček za sebou. Střední skupina foukala do vody, skákala ze břehu a došlo i na skluzavku. Nejšikovnější dnes dokonce přeplavali bazén na šířku bez rukávků po břiše, pak plavali na zádech a skočilil si ze skokánku do hluboké vody. Všichni si to náramně užili.


Plavání 3. lekce

Tento týden bylo na plavání méně dětí a tak všechny byly v jedné skupince se všemi lektorkami. Dětem plavání velmi šlo. Nejdříve měly za úkol posbírat balónky určité barvy, tak se všechny děti alespoň hezky rozplavaly. Poté děti ručkovaly kolem bazénu, foukaly bublinky pod vodu a někteří se dokonce celí potápěli. Děti také plavaly s plavací deskou a nataženýma rukama, kdy musely kopat nohama dostatečně, aby doplavaly až na druhou stranu. Na konci lekce měly některé děti možnost zhodnotit, zda chtějí plavací pás, nebo ne, a poté se všichni klouzali na skluzavce přímo do vody. 

Plavání 2.lekce

Ve středu 22.11. jsme podruhé navštívili bazén ZŠ A. Kučery. Lekci plavání jsme začali sbíráním barevných míčků na hladině a házením do koše. Pak jsme se rozdělili podle barev do skupin. Červení začátečníci zkoušeli foukat do vody, kopat nohama, u břehu dělat vlny, jezdit ve vláčku. Žlutí dokázali sami přeplavat kousek od břehu a odvážili se i skočit do vody ze břehu. Modří tentokrát v hloubce trénovali skoky ze skokánku, byli fakt dobří! Nakonec jsme si zajezdili ze skluzavky, to byla paráda! Hlavně, že jsme se všichni dobře bavili.

Strašidelný rej ve školce

V naší školce jsme s menším zpožděním oslavili rej všech strašidel z široka daleka. Strašidla měla spoustu úkolů k plnění. Nejdříve byl pro ně připraven tanec pod pekelným lanem, sbírání pavoučků, tvorba strašidelných náramků, let na koštěti kolem překážek, a dokonce se museli proplazit tunelem plných pavučin. Všichni však byli ve svém plnění úkolů úspěšní, a tak se s úsměvem na tváři mohli vrhnout na strašidelnou hostinu, za kterou děkujeme našim skvělým rodičům. Nyní se už můžeme všichni těšit na Vánoce a na Ježíška :) 

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 16.11. 2023 jsme v naší MŠ měli program Zdravá pětka. Kdo neví, o co jde, není to známka ve škole, ale 5 skupin zdravých potravin, které máme jíst. Prohlédli jsme si, ohmatali, když jsme jako nakupovali a pak ukládali do ledničky a spíže potraviny z měkké látky, které jsme rozdělovali na ty, které nám prospívají a které škodí. Také jsme se dověděli, čím jsou prospěšné a co se může stát, když tato pravidla správné výživy porušujeme – kazy v zubu, nadváha, slabé kosti a svaly. Také jsme si protáhli tělíčko cvičením, při které jsme zapojili všechny svaly a zahřáli tělo. Závěrečné otázky pak byly za odměnu. Zaslouženě si odnášíme nálepky s obrázky ovoce a zeleniny.

Plavání 1.lekce

Děti se na první lekci plavání velmi těšily. Po příchodu na bazén a zdárném nasazení všech plaveckých pomůcek se děti vrhly do vody. Paní instruktorky děti pečlivě sledovaly, zkoušely s nimi samostatně plavat, potápět se a roztřídily děti podle zkušeností do tří skupin. Děti také klouzaly na skluzavce přímo do vody, zkoušely foukat bublinky pod vodu, kopaly nohama a hlavně si plavání velmi užívaly.

Návštěva knihovny

V pondělí 13. 11 . jsme zase po čase s dětmi navštívili knihovnu. A protože právě probíhá období Hallowenu a strašidel, téma bylo jasné - čeho se bojíme a jak se postavit strachu. Poslechli jsme si příběh draka a zajíčka a poznali, že strach má velké oči - dá se něčím vysvětlit. Děti se pak svěřily, čeho se bojí a navzájem se ujistily, že někdy je to zbytečné. Také si nakreslily obrázek zajíčka a prohlédly nabízené knihy. Bylo to příjemné dopoledne.

Nemocnice pro medvídky

Ve středu nás ve školce navštívily studentky medicíny s jejich nemocným medvídkem. Našim dětem ukázaly, co všechno se nachází v takovém medvědím (lidském) těle za orgány a k čemu slouží. Také si děti měly možnost prohlédnout snímky z rentgenu a hádat, co je na nich vyobrazeno, podívat se jak to vypadá v takové sanitce, nebo zdravotnickém vrtulníku. Děti si nakonec samy mohly ošetřit svého nemocného plyšáčka a přispět k jeho uzdravení. 

Projektový den v DOV

S dětmi jsme ve čtvrtek navštívili DOV, kde na nás čekal bohatý program, rozdělen do tří částí. V první části děti pracovaly se dřevem (broušení, skládání a barvení) a vytvořily si tak krásnou dřevěnou květinku. Ve druhé části si děti pohrály v dětském světě. A v poslední části na nás čekala stavebnice MOYTOY, z níž děti pomocí návodu, kladívka a dávky trpělivosti a soustředění, postavily autíčko, dopravní značky, košíček, panáčka a stromeček. 

Návštěva knihovny

V úterý 17.10. jsme navštívili s dětmi místní knihovnu. Čekal nás tam program Krtek a kamarádi, který nám byl velmi blízký, protože loni jsme si prohlédli hodně knížek a leporel s obrázky krtečka ilustrátora Zdeňka Milera, jehož tvorbu jsme dětem chtěli přiblížit. Tentokrát jsme se věnovali příběhu s krtkovými zvířecími kamarády o autíčku a kalhotkách, poznali jsme jeho kamarády a také nálady, které jsme se snažili mimikou napodobit a pak nakreslit emoce do obličejů různých lidí. Také jsme vybírali obrázky krtečkových kamarádů a hraček a nakonec jsme si mohli prohlížet vybrané knížky pro děti. Prožili jsme hezké podzimní dopoledne a rádi se sem zase vrátíme.

Divadlo loutek 

Ve čtvrtek 12.10. jsme si udělali výlet tramvají do Divadla loutek Ostrava. Ráno jsme se sešli ve školce slavnostně oblečení i naladění. Čekala nás pohádka O blýskavém prasátku na alternativní scéně divadla. Setkali jsme se se spoustou zvířátek. Prasátka Chrochtálek a Kvíkalka měli sousedy koníka Řehtálka a kozla Mekálka. Kvíkalka slyšela vlaštovky na drátě švitořit o blýskavém prasátku a rozhodla se spolu s Chrochtálkem, že se ho vydají hledat. V lese potkali veverku, sovu, myšku i vlka, ale nikdo z nich blýskavé prasátko nikdy neviděl. Ve městě je vyplašila auta, toulavá kočka a potkan. Nakonec se tedy vrátili domů. A víte, kde nakonec našli to blýskavé prasátko? Z kopce viděli ve slunci se třpytit hladinu rybníka a to bylo ono. Moc se nám ten příběh líbil a kromě toho jsme ještě venku viděli orloj loutek a zahráli si chvíli s dřevěnými loutkami divadlo .


Draví ptáci

V pátek 6.10. jsme byli pozváni na MŠ Kořenského, kterou navštívili sokolníci. Připravili si pro nás zajímavý a poučný program, který pobavil malé i velké diváky. Mohli jsme si opravdu zblízka – ne přes mříže voliéry jako v ZOO – prohlédnout sovy od největšího výra, přes sovu pálenou, puštíka až po sýčka. Ale to hlavní teprve přišlo. Draví ptáci od nejmenší poštolky až po obrovského orla se pochlubili svým peřím, ale také tím, jak umí létat. Dověděli jsme se i zajímavosti za života dravců a užili si to dopoledne moc hezky.


Návštěva Světa techniky Ostrava - Vítkovíce

Ve čtvrtek 21.9. jsme s dětmi navštívili dětský svět v Dolních Vítkovicích. Děti si užily spoustu zábavy ve všech koutcích dětského světa. Nejvíce se jim líbila část vodního světa a také tajemné bludiště, kde se ale všichni neodvážili. Všichni krásně spolupracovali, když si hráli na stavbě a nebo při opravě velkého auta. V Dětském světě bylo spoustu úkolů a zábavy a celé toto dopoledne jsme si všichni náramně užili. 

Slavnostní otevření nového dětského hřiště

V pátek 8.9. jsme byli s dětmi pozvání na slavnostní otevírání nového dětského hřiště v Sadu Jožky Jabůrkové. Všem dětem i dospělým se tam moc líbilo a určitě ho zase brzy navštívíme.