Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Pokud se chcete podívat na naše akce v předchozích letech, koukněte do naší kroniky.

Malý řemeslník - pirátská loď

Další návštěva malého řemeslníka nás naučila jak si vyrobit pirátskou loď. Děti si nejdříve povídaly o tom, jak má správná pirátská loď vypadat a co na ni nesmí chybět. Aby loď mohla být správně vyrobena, děti se nejdříve naučily zatloukat hřebíčky a následně je vytahovat. Tato práce vyžadovala spoustu trpělivosti a zručnosti, děti si ale se vším výborně poradily. Po pilném nacvičování se již mohly pustit do práce. Děti pracovaly se dřevem, hřebíky, kladivem, pilkou a brusným papírem. Svou výslednou loď si každý správný pirát pojmenovat a ozdobil fixy.

Objevujeme tajemství vesmíru

Ve světě techniky jsme měli možnost s dětmi navštívit výstavu týkající se vesmíru. Tajemný svět planet nad námi je pro děti těžko uchopitelné téma, ale díky velkým kulisám, projekcím a možnostem, které výstava nabízela, se tento neuvěřitelný svět nad našimi hlavami dětem alespoň trochu poodkryl. Děti měly možnost vidět, jak velká byla první kosmická raketa letící až na Měsíc, projít si její trajektorii a zahrát si na astronauty, zjistit jak planeta Země obíhá kolem Slunce a jak se postupně střídá den a noc a mnoho dalšího. Výstava děti ohromila a díky ní nám vesmír již není tak moc vzdálený.

Malý řemeslník – robot

Dosud si děti v řemeslnické dílně vyráběli všechny hračky ze dřeva, dnes poprvé se seznámily s novým materiálem, s plastem. Ze šroubků a plastu si vyrobili krásného robota. Vyzkoušeli si manipulaci s různými šroubky a maticemi, čímž rozvíjeli jemnou motoriku a logické myšlení. Při práci využívaly pracovní nástroje šroubovák, klíč a vrtačku. Robota si nakonec dle vlastní fantazie dozdobili pomocí fixů – dokreslili na něj tlačítka, a hodiny.

Malý řemeslník - autíčko

Tento vzdělávací program je koncipován formou her a praktických dovedností. Děti jsou seznámeny se základy řemeslných činností a vyzkouší si řadu zajímavých řemesel.

Dnes si děti vyrobily své autíčko, kdy si vyzkoušely řezání pilou, smirkování, zatloukání a hlavně se dozvěděly, jak funguje magnetická síla.


Jak vzniká pohádka – Večerníček a království pohádek

Výstava Večerníček a království pohádek děti zavedla nejen do života oblíbené postavy Večerníčka, ale i do magického světa pohádek.

Děti mohly nakouknout do chaloupky z pohádek Josefa Lady, sklouznout se z Pařezové chaloupky, kde žili známé pohádkové postavy Křemílek a Vochomůrka, potočit se na kolotoči pana Rákosníčka nebo se potkat s Machem a Šebestovou.


Strašidelný rej

Ve čtvrtek 4.11. jsme pro děti uspořádali Strašidelný rej. Ze všeho nejdříve jsme uspořádali průvod masek, poté se nám každé strašidlo představilo. Následovalo několik soutěží, tancování strašidel a mohlo se jít na občerstvení. Děkujeme všem, kteří se na občerstvení podíleli.

Malý řemeslník

Ve středu 3.11. se děti zúčastnily prvního projektu Malý řemeslník. Děti byly moc šikovné. Nejdříve se seznámily s nářadím, vyzkoušely si jak takové nářadí funguje. I přes to, že práce vypadala jako těžká, tak ho zvládly úplně všechny děti. Na závěr si děti vyrobily prut na chytání ryby a dostaly k němu i rybičky. Zbylý čas děti strávily v herně velkého světa techniky, kde si hrály, procházely tajemným lesem.

Popcornové kino

Napadl nás nápad! Pro děti z naší školky udělat Popcornové kino. Děti se na něj pilně připravovaly. Musely si nejdříve vyrobit penízky, aby si mohly koupit vstupenky do našeho promítacího sálu a také, aby si mohly zakoupit svůj vlastní popcorn, který si přinesli z domova. Co by to bylo za kino, kdyby si nevyrobily a ozdobily také kornout na popcorn. Nakonec se ale dočkaly a kino Tlapková patrola mohlo začít! Program si děti náramně užily.

Zdravá 5

Děti se zúčastnily celorepublikového vzdělávacího programu Zdravá 5. Program byl zaměřený na podporu zdravého životního stylu, především v oblasti zdravé stravy. Programem děti provázely dvě loutky, chlapeček Bingo, který rád mlsal nezdravé potraviny, a jeho kamarádka Bája, která si raději pochutnávala na zdravém ovoci a zelenině. Děti se dozvěděly, jaké potraviny jsou pro tělo zdravé a co naopak našemu tělu škodí, proč jsou pro nás důležité vitamíny, co potřebujeme jíst pro to, abychom měli zdravé oči, kosti, abychom dobře rostli, a dozvěděly si plno zajímavosti o jídle samotném.


Ukázka dravých ptáků

Navštívili jsme naše kamarády na MŠ Kořenského, kde jsme shlédli velmi pěknou výstavu dravého ptactva. Dozvěděli jsme se na mnoho zajímavého ze života těchto dravých ptáků, např. sovy, puštíka, orla a jiných, a mohli jsme si dravce prohlédnout z bezprostřední blízkosti. Zjistili jsme, že kuna může jezdit na skateboardu, a sami jsme pomocí mikrofonu dávali dravcům pokyny k letu. Výstava se nám velmi líbila, a odnesli jsme si z ní mnoho nových poznatků a zážitků.


Návštěva vítkovické knihovny

Byli jsme se podívat ve vítkovické knihovně, kde pro nás paní knihovnice připravila vzdělávací program s knihou: „Jako ty“, což byl napínavý příběh o malé myšce a velkém drakovi a o síle přátelství a důležitosti každého velkého i malého tvora. Děti, kromě toho, že s napětím poslouchaly příběh, musely pantomimicky znázorňovat jednotlivé knižní hrdiny, vymýšlet vhodné jméno pro draka i pro myšku, nakreslit obrázek z příběhu. Navíc s paní knihovnicí a malou myškou vyhledávaly vhodné protiklady a na závěr si mohly půjčit nějakou knížku, která je zajímala a společně si prohlédnout, co krásného skrývá uvnitř.