Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Pokud se chcete podívat na naše akce v předchozích letech, koukněte do naší kroniky.

Plavání 3. lekce

Tento týden bylo na plavání méně dětí a tak všechny byly v jedné skupince se všemi lektorkami. Dětem plavání velmi šlo. Nejdříve měly za úkol posbírat balónky určité barvy, tak se všechny děti alespoň hezky rozplavaly. Poté děti ručkovaly kolem bazénu, foukaly bublinky pod vodu a někteří se dokonce celí potápěli. Děti také plavaly s plavací deskou a nataženýma rukama, kdy musely kopat nohama dostatečně, aby doplavaly až na druhou stranu. Na konci lekce měly některé děti možnost zhodnotit, zda chtějí plavací pás, nebo ne, a poté se všichni klouzali na skluzavce přímo do vody. 

Plavání 2.lekce

Ve středu 22.11. jsme podruhé navštívili bazén ZŠ A. Kučery. Lekci plavání jsme začali sbíráním barevných míčků na hladině a házením do koše. Pak jsme se rozdělili podle barev do skupin. Červení začátečníci zkoušeli foukat do vody, kopat nohama, u břehu dělat vlny, jezdit ve vláčku. Žlutí dokázali sami přeplavat kousek od břehu a odvážili se i skočit do vody ze břehu. Modří tentokrát v hloubce trénovali skoky ze skokánku, byli fakt dobří! Nakonec jsme si zajezdili ze skluzavky, to byla paráda! Hlavně, že jsme se všichni dobře bavili.

Strašidelný rej ve školce

V naší školce jsme s menším zpožděním oslavili rej všech strašidel z široka daleka. Strašidla měla spoustu úkolů k plnění. Nejdříve byl pro ně připraven tanec pod pekelným lanem, sbírání pavoučků, tvorba strašidelných náramků, let na koštěti kolem překážek, a dokonce se museli proplazit tunelem plných pavučin. Všichni však byli ve svém plnění úkolů úspěšní, a tak se s úsměvem na tváři mohli vrhnout na strašidelnou hostinu, za kterou děkujeme našim skvělým rodičům. Nyní se už můžeme všichni těšit na Vánoce a na Ježíška :) 

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 16.11. 2023 jsme v naší MŠ měli program Zdravá pětka. Kdo neví, o co jde, není to známka ve škole, ale 5 skupin zdravých potravin, které máme jíst. Prohlédli jsme si, ohmatali, když jsme jako nakupovali a pak ukládali do ledničky a spíže potraviny z měkké látky, které jsme rozdělovali na ty, které nám prospívají a které škodí. Také jsme se dověděli, čím jsou prospěšné a co se může stát, když tato pravidla správné výživy porušujeme – kazy v zubu, nadváha, slabé kosti a svaly. Také jsme si protáhli tělíčko cvičením, při které jsme zapojili všechny svaly a zahřáli tělo. Závěrečné otázky pak byly za odměnu. Zaslouženě si odnášíme nálepky s obrázky ovoce a zeleniny.

Plavání 1.lekce

Děti se na první lekci plavání velmi těšily. Po příchodu na bazén a zdárném nasazení všech plaveckých pomůcek se děti vrhly do vody. Paní instruktorky děti pečlivě sledovaly, zkoušely s nimi samostatně plavat, potápět se a roztřídily děti podle zkušeností do tří skupin. Děti také klouzaly na skluzavce přímo do vody, zkoušely foukat bublinky pod vodu, kopaly nohama a hlavně si plavání velmi užívaly.

Návštěva knihovny

V pondělí 13. 11 . jsme zase po čase s dětmi navštívili knihovnu. A protože právě probíhá období Hallowenu a strašidel, téma bylo jasné - čeho se bojíme a jak se postavit strachu. Poslechli jsme si příběh draka a zajíčka a poznali, že strach má velké oči - dá se něčím vysvětlit. Děti se pak svěřily, čeho se bojí a navzájem se ujistily, že někdy je to zbytečné. Také si nakreslily obrázek zajíčka a prohlédly nabízené knihy. Bylo to příjemné dopoledne.

Nemocnice pro medvídky

Ve středu nás ve školce navštívily studentky medicíny s jejich nemocným medvídkem. Našim dětem ukázaly, co všechno se nachází v takovém medvědím (lidském) těle za orgány a k čemu slouží. Také si děti měly možnost prohlédnout snímky z rentgenu a hádat, co je na nich vyobrazeno, podívat se jak to vypadá v takové sanitce, nebo zdravotnickém vrtulníku. Děti si nakonec samy mohly ošetřit svého nemocného plyšáčka a přispět k jeho uzdravení. 

Projektový den v DOV

S dětmi jsme ve čtvrtek navštívili DOV, kde na nás čekal bohatý program, rozdělen do tří částí. V první části děti pracovaly se dřevem (broušení, skládání a barvení) a vytvořily si tak krásnou dřevěnou květinku. Ve druhé části si děti pohrály v dětském světě. A v poslední části na nás čekala stavebnice MOYTOY, z níž děti pomocí návodu, kladívka a dávky trpělivosti a soustředění, postavily autíčko, dopravní značky, košíček, panáčka a stromeček. 

Návštěva knihovny

V úterý 17.10. jsme navštívili s dětmi místní knihovnu. Čekal nás tam program Krtek a kamarádi, který nám byl velmi blízký, protože loni jsme si prohlédli hodně knížek a leporel s obrázky krtečka ilustrátora Zdeňka Milera, jehož tvorbu jsme dětem chtěli přiblížit. Tentokrát jsme se věnovali příběhu s krtkovými zvířecími kamarády o autíčku a kalhotkách, poznali jsme jeho kamarády a také nálady, které jsme se snažili mimikou napodobit a pak nakreslit emoce do obličejů různých lidí. Také jsme vybírali obrázky krtečkových kamarádů a hraček a nakonec jsme si mohli prohlížet vybrané knížky pro děti. Prožili jsme hezké podzimní dopoledne a rádi se sem zase vrátíme.

Divadlo loutek 

Ve čtvrtek 12.10. jsme si udělali výlet tramvají do Divadla loutek Ostrava. Ráno jsme se sešli ve školce slavnostně oblečení i naladění. Čekala nás pohádka O blýskavém prasátku na alternativní scéně divadla. Setkali jsme se se spoustou zvířátek. Prasátka Chrochtálek a Kvíkalka měli sousedy koníka Řehtálka a kozla Mekálka. Kvíkalka slyšela vlaštovky na drátě švitořit o blýskavém prasátku a rozhodla se spolu s Chrochtálkem, že se ho vydají hledat. V lese potkali veverku, sovu, myšku i vlka, ale nikdo z nich blýskavé prasátko nikdy neviděl. Ve městě je vyplašila auta, toulavá kočka a potkan. Nakonec se tedy vrátili domů. A víte, kde nakonec našli to blýskavé prasátko? Z kopce viděli ve slunci se třpytit hladinu rybníka a to bylo ono. Moc se nám ten příběh líbil a kromě toho jsme ještě venku viděli orloj loutek a zahráli si chvíli s dřevěnými loutkami divadlo .


Draví ptáci

V pátek 6.10. jsme byli pozváni na MŠ Kořenského, kterou navštívili sokolníci. Připravili si pro nás zajímavý a poučný program, který pobavil malé i velké diváky. Mohli jsme si opravdu zblízka – ne přes mříže voliéry jako v ZOO – prohlédnout sovy od největšího výra, přes sovu pálenou, puštíka až po sýčka. Ale to hlavní teprve přišlo. Draví ptáci od nejmenší poštolky až po obrovského orla se pochlubili svým peřím, ale také tím, jak umí létat. Dověděli jsme se i zajímavosti za života dravců a užili si to dopoledne moc hezky.


Návštěva Světa techniky Ostrava - Vítkovíce

Ve čtvrtek 21.9. jsme s dětmi navštívili dětský svět v Dolních Vítkovicích. Děti si užily spoustu zábavy ve všech koutcích dětského světa. Nejvíce se jim líbila část vodního světa a také tajemné bludiště, kde se ale všichni neodvážili. Všichni krásně spolupracovali, když si hráli na stavbě a nebo při opravě velkého auta. V Dětském světě bylo spoustu úkolů a zábavy a celé toto dopoledne jsme si všichni náramně užili. 

Slavnostní otevření nového dětského hřiště

V pátek 8.9. jsme byli s dětmi pozvání na slavnostní otevírání nového dětského hřiště v Sadu Jožky Jabůrkové. Všem dětem i dospělým se tam moc líbilo a určitě ho zase brzy navštívíme.