Fotogalerie akcí

Halloween se studentkami střední odborné školy AHOL

Ve středu 8.11. nás navštívily studentky oboru předškolní pedagogika, aby si poprvé vyzkoušely práci s dětmi. Měly připravený velmi pěkný program, který zahájily strašidelnou písničkou. Také zapojily naše děti s písní Máme doma obludu, kdy jsme vždy reagovali" Já vím, my víme". Následovaly soutěže ve skákání pavouků, vybírání brouků z krabice, shazování  strašidelných plechovek, polepování ducha vatou, běh slalomem mezi strašidly z dýně a tvoření pavouků ze sušenek Oreo a slaných tyčinek. Na závěr si společně zahráli na vláček a domů si odnesli ducha, dýni nebo pavouka. Všichni byli spokojeni.

2.11. jsme s dětmi navštívili DOV, kde na nás čekal skvělý program. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a těšili jsme se na všechny úkoly. Prvním úkolem byla stavebnice MOYTOY, kterou známe i z mateřské školy. Zde se vyrábělo podle kreslených návodů a vznikly nám super auta, semafory, značky aj. Ve druhé části si děti mohly pohrát v dětském světě a posledním úkolem byla práce se dřevem, čekalo nás broušení, skládání a malba. Pěknou vzpomínkou domů nám byla krásná vlastnoručně vyrobena květina. 

Plavání se nám pomalu ale jistě blíží ke konci a nezbývalo, než děti trošku přezkoušet z plaveckých dovedností. Všichni přítomní plaváčci byli skvělí a zasloužili si i velkou pochvalu od našich plavčic :)  

Halloween a Dušičky

První listopadový týden proběhl ve znamení Halloweenu a povídali jsme si i o naší české tradici Dušiček. Třída Berušek se proměnila v město duchů a strašidel. Objevovali jsme krásu pavouků, dýni, duchů                    a lampionů a snažili jsme se zbavit děti strachu z neznámého .                  Toto téma také vedlo k úspěšné spolupráci s rodiči, kdy své děti oblékly do nápaditých kostýmů.

Naše Sluníčka byla 24.10. na návštěvě v místní knihovně. Čekal na nás velice pěkný program O krtkovi a jeho kamarádech. Děti si o knihách povídaly s paní knihovnicí, poznávaly různé emoce a ty se pak snažily nakreslit do obličejů různých lidí. Děti si mohly prohlédnout spoustu krásných a zajímavých knih. Prožili jsme tady moc pěkné dopoledne. Máme z této vzájemné spolupráce velkou radost. 

Toto setkání nebylo zdaleka poslední a už teď se těšíme na naši naplánovanou zimní návštěvu. 

Další plavání máme za sebou, tentokrát již sedmé. Děti jsou při plavání statečné a moc šikovné. Plavou s nadšením a úsměvem na rtech, z čehož máme všichni velkou radost. 

Dne 12.10. jsme přivítaly u nás ve školce všechny rodiče, kteří měli chuť a čas si s námi a hlavně se svými dětmi vyrobit několik podzimních výtvorů. Účast byla veliká a my doufáme, že vám sovičky, strašáci, věnečky nebo i (v budoucnu vypálené) keramické svícínky udělaly radost :) 

Děkujeme vám a těšíme se na další setkání :) 

Plavání se nám přehouplo do druhé poloviny a dnes jsme si navíc užili také saunování. Děti se potápěly jako potápky a některé už plavaly bez nadlehčujících pomocníčků :) 

V úterý nás navštívilo divadélko Smíšek se svou podzimní pohádkou o Skřítku Podzimníčku. Představení se nám velice líbilo, moc jsme se nasmáli a trochu i pocvičili. 

Už teď se těšíme na další podívanou :) 

Sokolníci

Malé ohlédnutí z páteční vzácné návštěvy pánů sokolníků a moc šikovných dravých sov, sokolů a jiných ptáků :)

Čtvrté plavání bylo v duchu opravdové makačky. Děti ve všech skupinách plnily různé úkoly a dle výrazů ve tvářích je znát, že se toho nikdo nezalekl :)

Dne 21.9. jsme s dětmi z naší školky navštívili Dětský svět techniky v DOV. Pro děti tu je velký prostor se spoustou úkolů, při kterých objevují okolní svět. Zazpívali jsme si, zahráli na doktory i prodavače, pohybově se vydováděli na herních prvcích a v neposlední řadě jsme si zahráli i na stavbaře. Troufám si tvrdit za nás i za děti, že jsme si dnešní den všichni náramně užili.

A jedeme dál! 

Malými plaváčky se bazén jenom hemžil. Podívejte se do naší fotogalerie a jistě najdete toho svého :) 

Další týden se přehoupl do své druhé polovičky a to znamená opět plavání! Moc jsme se všichni těšili, co nás čeká dnes a nebylo toho vůbec málo, což můžete vidět na fotkách :) 

V pátek jsme byli účastníky slavnostního otevření nového hřiště v sadu Jožky Jabůrkové. Po rozstřihnutí pásky se děti vrhly na vyzkoušení herních prvků. Dle rozzářených dětských očí a úsměvů na rtech jde poznat, že si to náramně užily :) 

Ještě jsme se nestačili ani pořádně rozkoukat po školce a už jsme vyrazili na první plavání. Děti se seznámily se základními pravidly v plavecké škole, ale také si užily první radovánky ve vodě se spoustou barevných pomůcek. 

Už nyní se těšíme na další týden a doufáme, že i děti :)