Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

3. lekce plavání

Další lekce plavání byla ve znamení společných chvil a zábavy. Děti soutěžily ve sběru míčků, chytaly instruktorky ve vodě - běhaly popředu, pozadu. Hrály hru spadla lžička do kafíčka. Pluly na matraci a snažily se vodou ošplíchnout strop. Pomocí hry jsme si procvičily názvy květin a dokonce aut. Užily jsme si spoustu legrace a už se těšíme na další lekci.

Beruškový bál

byl báječným zakončením dvoutýdenního tématu "Všichni jsme kamarádi". Děti si díky maskám uvědomily, že my všichni jsme Berušky a tvoříme jeden kolektiv, kde si pomáháme a neubližujeme. Celé dopoledne děti tančily, zpívaly, soutěžily, sportovaly a díky bohatému rautu od rodičů průběžně hodovaly. Naše kamarádství jsme všichni stvrdili přípitkem "Šampáněm".Sokolníci

Zkušení sokolníci seznámili děti s mnoha druhy dravých ptáků a sov, poutavě popsali jejich život a způsob lovu. Zblízka jsme si prohlédli a pohladili například výra velkého , sovu pálenou , malého ,, Pikaču" a ,, Uhlíka". Obdivovali jsme velkého orla bělohlavého či supa. Největším zážitkem pro malé i velké byl přílet dravce na ruku. Vidět tyto vzácné ptáky zblízka bylo pro všechny velkým zážitkem.

2. lekce plavání

Týden utekl, jako voda a naši plaváčci se zas mohli těšit na bazén. Tentokrát si je už paní instruktorky vzali dle skupin/barvy plaveckých čepit, do kterých je rozdělili už na první lekci. Děti si užívaly vodu naplno. Blbly s balonky, vyzkoušeli si, jak voda nadnáší a plavali pomocí žížaly.

Čtení babiček

Vážení rodiče, opět jsme navázali spolupráci s Domovinkou pro seniory. Každou středu k nám zavítá babička a přečte našim dětem pohádku. Jako první si čtení mohly užít děti z Sluníčka ve středu 14.9.2022. Pohádka byla O třech prasátkách. Příští středu se mohou těšit zase děti z Berušek.

Plavání

V pátek 9.9.2022 jsme s našimi plaváčky navštívili první lekci plavání na ZŠ A. Kučery. Děti si první lekci vyzkoušeli různé plavecké náčiní, klouzali z kluzavky, přelézali plavoucí matraci a užili si spoustu legrace. Děti byli rozděleni na tří skupin - modrá, žlutá a červená, podle toho jim budou rozděleny i plavecké čepice.