Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Včelař

Ve čtvrtek 19.5.2022 nás navštívil včelař. Děti se tak mohly seznámit s jeho profesí, co všechno ke své práci potřebuje, o koho se stará a jak se vyrábí med. Dokonce si děti mohly vyzkoušet i ochranné oblečení, které včelař nosí. Děti si prohlédly knížky o včelách, plástve i úl od včel. Odměnou pro děti byla ochutnávka medu.

Rarášek

Ve čtvrtek 12.5.2022 se Kačenka s Amálkou zúčastnily recitační soutěže Rarášek v Knihovně. Kačenka přednášela básničku Polámal se mraveneček a Amálka soutěžila s básničkou Hrnečku vař. Konkurence byla velká a tak se naše holky sice neumístily, ale určitě si zaslouží náš obdiv a pochvalu za statečnost a za jejich přednes. Holky však neodešly s prázdnou, odnesly si krásné balíčky a diplom za účast.

Odpoledne s rodiči v DOV

V úterý 10.5.2022 jsme strávili s rodiči a dětmi v Dětském světě v DOV. Tuto akci nám umožnila radnice, která tento prostor pronajala pro naše děti.

Besídka u Sluníček

Ve čtvrtek 5.5.2022 proběhla ve třídě Sluníček besídka ke Dni rodiny. Děti si pro své rodiče připravily dramatizaci básničky Polámal se mraveneček. Poté si zatančili s rodiči a zazpívali krásné písničky. Největsím překvapením pro rodiče byly natočené vzkazy dětí pro rodiče. Ani jedno oko nezůstalo suché.

GRPV9878.MP4
XMYZ6299.MP4

Malý řemeslník DOV - 5. lekce

V prvním květnovém týdnu naše děti naposledy navštívily svět techniky a program Malý řemeslník. Tentokrát děti vyráběly letadlo ze dřeva. Pro práci používaly hlavně pilu a brusný papír.

REJ ČARODĚJNIC

Představte si, co se stalo. Ve čtvrtek 28.4.2022 navštívili naši školičku samé čarodějnice a čarodějové a jejich pomocníci - kočky, myši a hadi. A tak jsme si mohli užít Rej čarodějnic a čarodějů. Děti si ve svých třídách dopoledne užili bohatý program soutěží a tanečků. A co by to bylo za rej čarodějnic, kdyby se na něm neobjevil i oheň. Společně s dětmi jsme kouzlili a zaháněli společně zimu pálením čarodějnic, které vyrobily děti ze Sluníček. A jak si to celé děti užili se můžete podívat na fotkách.

Dílničky s maminkami - Třída Sluníček

Další středa, tedy 27.4.2022, se třída otevřela pro šikovné a kreativní maminky, které naopak s dětmi tvořily přáníčka pro tatínky. Děti s maminkami stříhali a lepili. Radost pohledět, jak to všem šlo od ruky.

Malý řemeslník DOV - 4. lekce

V úterý 26.4.2022 jsme se poctivě vydaly s dětmi na další projektový den v Dolní oblasti Vítkovic. Tuto návštěvu děti čekala výroba robota ze šroubků, matic a elektrikářské krabičky. Všem se roboti povedly a tak si děti domů odnášely nového kamaráda.

Den Země v parku

V pondělí 25.4.2022 se děti z třídy Sluníček zúčastnily Dne Země pořádaného MŠ Obránců Míru. Nejprve naše děti dostaly dopis od skřítka Vítka, který je prosil o pomoc s úkoly, které děti čekaly v parku Jožky Jabůrkové. A jak si tento den děti užily můžete vidět na fotkách. Do každého úkolu se pustily s velkým nadšením a odměnou jim byl krásný diplom.

Malý zpracovatel odpadů

Ve čtvrtek 21.4.2022 naši školičku navštívila Malá technická univerzita s projektem Malý zpracovatel odpadů. Děti se například dozvěděly, jak třídit odpad, kde odpadky končí nebo co znamená recyklace. S recyklací se děti seznámily i prakticky při výrobě recyklovaného papíru. Děti se aktivně zapojovaly do všech aktivit.

Jarní dílničky s rodiči - Berušky

Středa 21.4.2022 byla u Berušek ve znamení jarních dílniček s rodiči. Děti společně s rodiči měli možnost si vyrobit lapač snů nebo závěsné srdíčka. A jak se to všem povedlo? To můžete vidět na našich fotkách. Veškeré výrobky si děti s rodiči odnesli domů. Rádi bychom poděkovali všem kreativním rodičům, kteří se dílniček zúčastnili.

Dílničky s tatínky - třída Sluníček

Ve středu 20.4.2002 se třída Sluníček proměnila v dílničky plné šikovných a kreativních tatínků. Děti s tatínky vyráběli dárek pro maminky. Doufáme, že se maminkám vyrobené kabelky budou líbit a budou je pyšně nosit.

Malý řemeslník DOV - 3. lekce

Třetí dopoledne strávené v dílně Dolní oblasti Vítkovic se konalo v úterý 19.4.2022. Tentokrát děti vyráběly autíčko na magnetický pohon. Důležitým náčiním pro tvorbu autíčka se pro dnešní dopoledne stala hlavně pilka a smirkový papír.

Velikonoční pomlázka

Ve čtvrtek 14.4.2022 jsme si s dětmi udělali Pomlázku na zahradě. Úkol pro kluky byl jasný - donést si tatar/pomlázku/karabáč. Naopak pro holky byl úkol - natrénovat rychlý úprk a donést klukům vajíčka či jinou odměnu. Kluci to vzali zodpovědně a ani paní učitelky nám letos neuschnou. Kde se vzal tu se vzal na zahradě Velikonoční zajíček a nechal pro naše děti schovaný poklad. Dětem netrvalo dlouho a už si poklad nesly a rozdávaly. A jak si třídy tento den užili:

Malý řemeslník DOV - 2. lekce

V úterý 12.2. 2022 proběhla 2. lekce projektu Malý řemeslník pro 12 dětí ze třídy Sluníčko. Děti si tento den mohly vyrobit lodičku ze dřeva. Nejprve si povídali o tom, co vše potřebuje mít loď, aby mohla vyplout na vodu. Pojmenovávali jsme si lodě, které známe (plachetnice, parník aj.). Poté jsme se vrhli do práce. nejprve si děti vyzkoušely zatloukávání a vytahování hřebíků a hurá na práci s vrtačkou, pilkou a kladívkem. Nakonec si každý lodičku pojmenoval a vyzdobil fixem.

Dolní oblast Vítkovic - Dětský svět

V úterý 12.2. 2022 navštívila naše školička Dětský svět v Dolní oblasti Vítkovic. Děti si tak mohly užít spoustu průlezek a klouzaček. Mohly si zahrát na automechanika, stavitele a doktora. Velkou radost dětem také udělala velká kuchyňka s restaurací. S dětmi jsme si den moc užili. Děkujeme za krásné fotografie paní Šťastné a panu Fröhlich.

Divadélko Smíšek

Ve středu 6.4.2022 k nám do školky zavítalo Divadélko Smíšek s pohádkou O víle Květničce. Dětem i nám se příběh velmi líbil a nakonec jsme si společně přivolali jaro. Dokonce jsme se i nasmáli.

Velikonoční výtvarná soutěž

V pátek 8.4.2022 proběhlo slavnostní vyhodnocení Velikonoční soutěže, které se zúčastnila nejen naše školička, ale i vy rodiče s dětmi. Děkujeme za vaše krásné výrobky. Ze 74 výrobků bylo oceněno 19 výherních. Je to pro děti z Berušek velká čest, že právě ony se svým kurníkem patřili mezi těch 19 oceněných. Za celou školku dáreček a ocenění přebrala Vicinka Fröhlich.

Malý řemeslník DOV - 1. lekce

V úterý 5.4. se uskutečnila 1. lekce projektu Malý řemeslník v Dolní oblasti Vítkovic. Hned při příchodu děti dostali na sebe pravé kutilské vesty. Lektoři dětem přiblížili, k čemu má vesta tolik kapes a nezapomněli ani na bezpečnost práce v dílně. Děti se seznámily s nářadím, vysvětlily si rozdíl mezi šroubkem a hřebíkem. A hurá do práce. Úkol zněl jasně sestavit si rybářský prut. Děti se učily pracovat s kladivem a aku vrtačkou - zajistit ji, vyvrtat a navrtat šroubek. Za odměnu si děti nachytaly rybičky a zadováděly v Dětském světě.

Aki a její panička

V pondělí 4.4. nás navštívila Aki s její paničkou. A to bylo radosti :) Dozvěděli jsme se, jak se chovat k cizím pejskům, jak takové pejska naučit různé příkazy a jak se o něho starat. Aki se pochlubila všemožnými triky, které se tvrdou dřinou naučila - osmičky, poprosit, sedni, lehni, dát pusu, obejmout a v neposlední řadě parkur o stromy. Umí toho opravdu hodně. Děti si Aki mohly pohladit, dát ji za odměnu pamlsek a vyzkoušet ji z aportování. Jak Aki tak i dětem se tato návštěva velmi líbila a už se těšíme na nějaké další setkání a nové kousky.

ZŠ Halasova

Ve čtvrtek 17.3.2022 naši předškoláci navštívili Základní školu Halasovou. Poprvé si mohli vyzkoušet, jak se sedí v lavicích a zažít tak ukázkovou hodinu ve škole. Potkali se tam dokonce i s kamarády, kteří jsou dnes již zkušenými prvňáčky. Shledání bylo opravdu radostné. Naši předškoláčci získali od svých kamarádů nejen dojmy, ale i zážitky, které lze prožít ve škole o přestávkách.

MDS-2022.mp4

Metoda dobrého startu s Mišulkou

Od září na naší MŠ probíhá Metoda dobrého startu. Klubík provází medvěd Mišulka, který děti motivuje celou metodou. V klubíku si děti rozvíjejí psychomotoriku (rozvoj vnímání, řeči, grafomotoriky). Připravili jsme si pro Vás ukázkovou hodinu, jak metoda probíhá. Fotografie z jednotlivých hodin naleznete níže v odkaze u medvídka Mišulky.

Balonkový klaun

Ve středu 23.2. k nám do školičky zavítal Balonkový klaun jménem Chytrolín. Pro naše děti si připravil nejenom tanečky, ale také balonkovou show. Děti si čas s klaunem užily a odnesly si každý vytvořené zvířátko z balonku.

Poslední plavání s Žabičkou

V pátek 18.2.2022 proběhlo poslední plavání. Děti si ho užili naplno nejen v bazéně, ale i ve vířivce. Budeme se těšit na další rok :) Moc děkujeme za perfektní atmosféru na plavání ve Fryčovicích.

Předposlední plavání s Žabičkou

Další plavání bylo opravdu veselé. Skákali jsme jako žabky rovnou do tryskající vody. Kopali jsme nohama na okraji bazénu a plavali ve dvojicích s žížalou. A jak nám to šlo se podívejte na fotky.

HURÁ, MÁME TADY KARNEVAL!

Ve čtvrtek 10.2. zněl naší školičkou smích a linula se radost. Děti hned při vstupu do školičky byly plné očekávání, co je dnes na karnevalu čeká. Dopolední program plný soutěží, pohybových her a tanců se uskutečnil na každé třídě zvlášť. Ale zvědavost dětí na kostýmy ostatních dětí se naplnila při sloučení pozdějšího programu. Udělali jsme si přehlídku masek. Tančili jsme s balonky, křičeli jsme se Sloníkem Toníkem, tančili taneček Ram sam sam. Na karnevalu nesměla chybět ani mašinka. Projeli jsme společně v mašince celou třídu. Celý program byl zakončen společným focením masek a předávání diplomů a malých odměn. Velmi si ceníme a děkujeme za krásné masky dětí a donesené drobné občerstvení.

6. plavání s Žabičkou

Hurá, konečně jelo plaváčků více. Koukněte, jak si to společně hezky užili. Hlavně klouzání do vody.

5. plavání s Žabičkou

Z důvodu velké absence plaváčků, jela na plavání Amálka sama. I přesto si bazén pořádně užila a zdokonalila svou techniku plavání.

4. plavání s Žabičkou

Hned po Novém roce naši plaváčci skočili do bazénu s velkou chutí. Užili si plno zábavy s molitanovými podložkami.

Tří Králové

Ve čtvrtek 6.1. 2022 nás na zahradu přišli navštívit Tři Králové z Charity. Přišli nám popřát v Novém roce zdraví a požehnali naší školičce.

3. plavání s Žabičkou

Středa je ve znamení plaváčků, a tak i tentokrát 22.12. naše děti vyrazily do Fryčovic na bazén. I ve skromném počtu nechyběl v bazéně smích a radost. Děti si vyzkoušely plavání s náčiním, jízdu na skluzavce a pak se zahřály ve vířivce.

Vánoční den ve školce aneb přišel k nám Ježíšek

V pátek 17.12. jsme si s dětmi udělali Vánoční den ve školce. Od rána děti netrpělivě čekaly na příchod Ježíška k nám do školky a co všechno za hračky přinese. Ještě jsme si stihli připomenout nějakou tu tradici a ochutnat vánoční cukroví a... Hurá přišel k nám Ježíšek.

2. plavání s Žabičkou

Ve středu 15.12. proběhla druhá lekce plavání s Žabičkou ve Fryčovicích. Děti si to v bazénu moc užili, Plavaly s různými pomůckami a vůbec se vody nebály. Nakonec si pohrály i ve vířivce.

Plavání s Žabičkou

Ve středu 8.12.2021 proběhlo první plavání s Žabičkou ve Fryčovicích. Děti si první plavání velmi užily.

Projekt Stavitel města

V úterý 7.12. 2021 nás v MŠ navštívila Malá technická univerzita s programem Stavitel města. Program byl opravdu bohatý nejen na stavění různých staveb, ale i na nové informace a zajímavosti o našem městě. Děti si den užili.

Čertí rej

V pátek 3.12.2021 se naše školka proměnila na jeden den v Pekelný ráj. Sjeli se k nám čertíci a čertice z různých koutů světa. Dokonce nás navštívil i jeden Andílek. Celý den se školkou ozývalo čertí blekotání a řinčení. Ráno se čertíci rozdělili do svých pekelných tříd, kde si společně zasoutěžili, zahráli různé hry a zatančili. Bříška si čertíci posilnili různými dobrotami. Po dopoledních soutěžích a hrách se čertíci sešli a společně si zatančili na písničku Bububu. Zpozorněli uši, když někdo zaklepal na dveře. Naše malé čertíky a čertice navštívil Mikuláš s čertem. Čertovi se u nás samozřejmě moc líbilo a Mikuláš byl moc rád, že u nás ve školce jsou hodné a snaživé děti. Zazpívali jsme Mikuláši společně písničku a slíbili mu, že naše malé prohřešky napravíme. Ale co se nestalo, Mikuláš zapomněl donést do školky balíčky pro děti. Někde se mu prý zatoulali. A tak jsme se s Mikulášem a čertem trošičku se smutkem na tváři rozloučili. Dětem to, ale nedalo a tak se rozhodli, že si balíčky přece jen zkusí najít po školičce. A hurá! Balíčky se našly. A tak si každý malý čertík a čertice jeden balíček odnesli domů.

čertí bu bu bu.mp4

V pátek 26.12. 2021 nás v MŠ navštívil pan starosta, který rozdal dětem adventní kalendáře. Moc děkujeme za příjemné překvapení.

Strašidelný rej

V pátek 5.11. jsme si s dětmi uspořádali Strašidelný rej. A že se sešlo spoustu strašidel z různých krajů můžete vidět na fotkách. Hned ráno jsme si s dětmi nazdobili dýně pavučinou, přilepili na upečené prsty čarodějnice její špinavý nehet. Hned po svačince započal strašidelný rej plný tanečků pod koštětem, s kloboukem a soutěží. Házeli jsme bramborou do hrnce, lítali na koštěti, vymetali zlo pryč a bublali v kotli. Celou školkou se neslo hlasité Bububu a to přilákalo i děti ze Sluníček, které si s námi zatančili a pomohli nám posbírat všechny pavouky. Nakonec jsme s dětmi složili přísahu - My už se nebojíme. Děti si odnesli diplomy a odměnu. Den jsme si společně moc užili. Děkujeme všem rodičům za donesené malé pohoštění.

Sokolníci

V úterý 5.10.2021 nás v MŠ navštívili Sokolníci. Tato vzdělávací akce měla dětem přiblížit Mezinárodní den Sokolstva. Nejen naše děti, ale děti všech našich Mateřských školek se dozvěděli spoustu zajímavých informací a mohly si na některé dravce pohladit. Mohly na vlastní oči vidět, jak loví dravci kuny a jaké mají rozpětí křídel. Pro všechny to byl krásný zážitek.

Metoda Dobrého Startu s Mišulkou

V tomto školním roce bude opět probíhat klubík Mišulka, který vede současně s paními učitelkami i školní asistentka. Klubík bude probíhat jednou týdně v úterý dopoledne. V klubíku si děti rozvíjejí psychomotoriku (rozvoj vnímání, řeči, grafomotoriky).

Náš časopis Kořínek

Vážení rodiče,

máme pro Vás velkou novinu! V tomto školním roce 2021/2022 jsme si pro Vás připravily náš školkovský časopis. Obsahem našeho časopisu jsou články, které vás blíže seznámí s námi samotnými, ale také vás informují o dětech u nás ve školce.

Chtěly bychom zde vyvěsit i názory vašich nejmenších a rozhovory s dětmi k různým tématům. Doufáme, že se našim malým žáčkům budou nápady líbit a rádi se tak do všeho zapojí.

Těšíme se na Vaši odezvu na Kořínek.