Aktivity ve školce

Fotografie z našich her a tvoření

Listopad -podzimní čarování , zvířátka v lese

Listopadový měsíc je za námi a my v něm prožili mnoho zajímavých aktivit a akcí. Začátek byl zpestřen Halloweenským zábavným dopolednem, oslavili jsme svátek svatého Martina. Povedlo se nám uspat na zahrádce mateřské školy všechny broučky. Z listí jsme si vyrobili krásné výrobky: podzimní strom, lišku a pestrobarevné otisky z listů. Naučili jsme se novou písničku o Starém medvědovi a Veverce, zopakovali jsme si básničky a hry o ježkovi. Listopadový měsíc jsme završili zdoláním velikánské překážkové dráhy v prostorách MŠ, kde jsme rozvíjeli svou fyzickou zdatnost a vytrvalost.

ŘÍJEN - PODZIM PŘIŠEL K NÁM, POZNÁVÁME OVOCE A ZELENINU

TENTO MĚSÍC JSME SI UŽÍVALI BAREVNÉHO PODZIMU, POVÍDALI JSME SI O ZMĚNÁCH V PŘÍRODĚ, PŘIPOMNĚLI JSME SI, ŽE NASTALO OBDOBÍ, KDY VENKU ČASTĚJI PRŠÍ A MUSÍME SE TEPLEJI OBLÉKAT. ZOPAKOVALI JSME SI NÁZVY OBLEČENÍ, POSLOUPNOST OBLÉKÁNÍ. DOKONCE SE NÁM POVEDLO VYROBIT SI VLASTNÍ MRAKY S DEŠTĚM ( MRÁČEK NAMALOVANÝ BARVAMI, PROVLÉKANÝ VLNOU, DEŠTOVÉ KAPKY JSME VYTVÁŘELI POKLÁDÁNÍM KAMÍNKŮ) A VYKOUZLILI JSME SVŮJ VLASTNÍ MRÁČEK POMOCÍ POKUSU Z HOLÍCÍ PĚNY:-) NA ŠKOLKOVÉ ZAHRÁDCE JSME SBÍRALI SPOLEČNĚ KAŠTANY PRO ZVÍŘÁTKA DO LESA. PÁR KAŠTÁNKŮ JSME SI NECHALI A UČILI JSME SE S NIMI POČÍTAT, VYTVÁŘET OBRAZCE PODLE VZORU I PODLE FANTAZIE, VYROBILI JSME SI JEŽKA , KTERÝ MĚL MÍSTO ČUMÁČKU KAŠTAN , OTISKOVALI JSME JEŽKOVI BODLINKY POMOCI PRSTÍKŮ I VIDLIČKY. JEŽEČEK NÁS PROVÁZEL I BĚHEM CVIČENÍ A POHYBOVÝCH HER - CVIČILI JSME NA PÍSNIČKU LEZE JEŽEK, ZAHRÁLI SI HRU TIŠE, DĚTI, JEŽEK SPÍ . VELCÍ PŘEDŠKOLÁCI ROZVÍJELI GRAFOMOTORIKU V METODĚ DOBRÉHO STARTU, NA KTEROU SE VŽDY MOC TĚŠÍ .

K PODZIMU PATŘÍ OVOCE A ZELENINA, KTERÁ MÁ MNOHO VITAMÍNŮ, JAK JSME SE DOZVĚDĚLI PŘI SPOLEČNÉM VYPRÁVĚNÍ V KRUHU. DĚTI SI Z DOMOVA PŘINESLY JABLÍČKA, SPOLEČNĚ JE NAKRÁJELY, VYVÁLELY TĚSTO A VŠE ZPRACOVALY NA BÁJEČNÝ ŠTRŮDL, KTERÝ VŠEM MOC CHUTNAL. VZHLEDEM K SITUACI KOLEM NEMOCI ,,COVID 19" JSME SI ZOPAKOVALI VŠECHNY ZBRANĚ PROTI DRAKU KORONOVI, ABYCHOM SE VIRU UBRÁNILI A NEPUSTILI HO MEZI NÁS.

PODZIM NÁM JEŠTĚ NESKONČIL, TAK SI V PŘÍŠTÍM MĚSÍCI S PODZIMEM JEŠTĚ ,,ZAČARUJEME" :-)

ZÁŘÍ - VŠICHNI JSME KAMARÁDI A MÁME SE RÁDI

POMOCÍ HER A RŮZNÝCH ČINNOSTÍ SE DĚTI VE TŘÍDĚ POZNÁVALY, ZAPAMATOVÁVALY SI JMÉNA KAMARÁDŮ, POSTUPNĚ SE SEZNAMOVALY S PRAVIDLY,KTERÁ BUDEME VE ŠKOLCE DODRŽOVAT. NAUČILI JSME SE PÍSNIČKU ,,NAŠE ŠKOLKA",KTERÁ NÁS BUDE PROVÁZET CELÝ ŠKOLNÍ ROK. VYROBILI JSME SI ŠKOLKU Z PAPÍRU, TAKY JSME SI JI NAMALOVALI NA VELKÝ FORMÁT BARVAMI, KAMARÁDY JSME MODELOVALI Z PLASTELÍNY, HRÁLI JSME SEZNAMOVACÍ HRY - PAVOUČÍ SÍŤ Z VLNY, PODÁVÁNÍ MÍČE, HRY S PADÁKEM, UČILI JSME SE NAŠE PRVNÍ TANEČKY KROKODÝLA A JOŽINA. MENŠÍ DĚTI SI RAZÍTKOVALY SVÉ ZNAČKY A VELCÍ PŘEDŠKOLÁCI TRÉNOVALI PSANÍ SVÉHO JMÉNA. KAŽDÝ DEN JSME SI UŽÍVALI POBYTU VENKU, KDY SLUNÍČKO JEŠTĚ KRÁSNĚ SVÍTILO A HŘÁLO ( JEZDILI JSME NA KOLOBĚŽKÁCH, POZNÁVALI PROLÉZAČKY A PRAVIDLA BEZPEČNÉHO POHYBU NA NICH, KRESLILI JSME KŘÍDOU OBRÁZKY NA CHODNÍK, STAVĚLI BÁBOVKY A HRADY V PÍSKOVIŠTI).

UŽ VÍME, ŽE VE ŠKOLCE SE MÁME HEZKY, UČÍME SE NOVÉ VĚCI, JE TADY PLNO HRAČEK A SKVĚLÝCH KAMARÁDŮ. DO ŠKOLKY SE TĚŠÍME!!!