Fotogalerie akcí

Zde očekávejte fotografie našich akcí.

Uspávání broučků

Nastává čas, kdy se příroda pomalu začíná připravovat na příchod zimy. Stromy zlátnou a listí opadává. Mnoho zvířátek ukládá své zásoby na zimu do svých pelíšků a broučci si musí hledat místečko, kde přespí zimu. Proto jsme se s dětmi rozhodli, že jim s tím pomůžeme. Ve čtvrtek 18. listopadu jsme na zahradě broučkům posvítili s vlastnoručně vyrobenými lucerničkami, abychom je doprovodili k zimnímu spánku. Vyrazili jsme po cestě označené obrázky zvířátek a společně plnili úkoly . Nakonec jsme broučkům zazpívali ukolébavku , popřáli krásné sny a šťastné shledání zase na jaře.

Halloween

Dne 2. 11 nás ve školce navštívily kostry, spidermani, kočičí ženy, démon, netopýr a jiné bytosti. Celé dopoledne se neslo ve strašidelném duchu. S dětmi jsme si vyrobili nejen závěsného, ale i zapichovacího ducha, kterého si děti odnesly domů, aby jim zdobil květináč. Děti si vydlabaly dýni, které paní učitelka vyřezala strašidelný obličej. Děti vložily do dýně led světýlko a z dýně se tak stala krásná dekorace. Naše herna se mezitím proměnila ve strašidelnou jeskyni, kde si děti zasoutěžily a zatančily. Naše tajemné bytosti si kromě zážitků a vyrobených duchů, odnesly i sladkou odměnu a diplom za účast.

Zdravá Pětka

Dne 19.10. nás navštívila lektorka ze,, Zdravé 5". Při výukovém programu se děti z naší mateřské školy seznámily se zásadami správné výživy a jejich důležitostí v rámci zdravého životního stylu. Formou her, pohybové aktivity a zajímavého povídání děti prožily hezké a naučné dopoledne. Všechny děti se zapojily do společných aktivit např. třídění potravin na zdravé - nezdravé, ukládání do,, lednice" dle instrukcí paní lektorky, pantomimického ztvárnění oblíbeného sportu, společného povídání u obrázkového zdravého talíře.

Jako dárek MŠ dostala balíček zdravé zeleniny a ovoce. Obsah balíčku jsme si pojmenovali a zopakovali si důležitost zdravých potravin pro naše zdraví.


Sportujeme pro zdraví

V úterý 12.10. proběhlo již tradiční sportovní dopoledne v mateřské škole. Prostory MŠ se proměnily ve velkou překážkovou dráhu a děti celé dopoledne rozvíjely své pohybové dovednosti zábavnou formou. Prolézaly tunelem, válely sudy, přelézaly stoly, chodily po nášlapných stopách, přitahovaly se na lavičce a udržovaly na ní rovnováhu při chůzi, zaskákaly si panáka, přeskakovaly velké pěnové kostky. Velkým úspěchem byly aktivity s obručemi: obruče se prolézaly, překračovaly, protahovaly se tělem, házelo se skrz obruče na cíl a tančilo se ve dvojici. Některé aktivity bylo potřeba provádět ve skupince, kdy se děti učily vzájemné spolupráci a také se společně zasmály. Odměnou pro všechny byl diplom ,, Sportem ku zdraví " a hezký pocit z prožitého dopoledne.Sokolníci - draví ptáci

Setkání dětí se sokolníky a s jejich dravci proběhlo na školní zahradě MŠ Kořenského. Zde nám sokolníci ukázali dravé ptáky např. káně, sokola, orla , výra, sovu pálenou. Dozvěděli jsme se, kde jaký ptáček žije, co loví, jaké je rozpětí jeho křídel, kolik váží a mnoho dalších zajímavostí o životě každého z nich. Pan sokolník nám například ukázal, jak k výcviku využívá různá plyšová zvířátka, které ptáci zkouší ukořistit svými silnými drápy. Některé děti i paní učitelky měly možnost stát se na chvíli sokolníkem nebo sokolnicí a vyzkoušeli si opeřence přivolat. Všechny děti měly možnost si ptáčky pohladit. Ukázka dravců děti velmi zaujala, zažily radost z nově získané zkušenosti, učily se prožitkem. Měly možnost se ocitnout velmi blízko přírodě a vytvořit si k ní bližší vztah.


Návštěva knihovny

V pátek 15.10. jsme byli pozvány do městské knihovny. Paní knihovnice pro nás připravila hodinu plnou zajímavých aktivit. Poutavým vyprávěním nás seznámila s příběhem z knihy Já a ty - jsme kamarádi. Obrovský drak a malá myška si v příběhu pomáhali a vytvořili si pevný kamarádský vztah. Poslech příběhu byl obohacen našim pohybovým ztvárněním vystupujících zvířátek. Následně jsme prožitek z příběhu zkoušely nakreslit a obrázek si vzaly do MŠ. Na závěr jsme si mohly prohlédnout pohádkové knížky, různé encyklopedie, obrázková leporela. Moc paní knihovnici děkujeme a už se těšíme na další návštěvu v listopadu.