Aktivity u Koťátek

Fotografie z našich her, tvoření a vzdělávání.

Bob a Bobek na louce

Protože se nám velice líbila beseda s včelařem a jeho povídání o životě včel, tak jsme si tento týden povídaly o hmyzích kamarádech, které můžeme potkat třeba v trávě, v hlíně nebo jen tak poletovat. Společně jsme hledaly odpovědi na otázky, jaký hmyz můžeme ted vidět venku, co se děje v mraveništi, kdo jsou ploštice, slunéčka sedmitečná...., jakou mají stavbu těla. Procvičily jsme si jemnou motoriku, logické myšlení, barvy, počet, vzájemnou spolupráci. 

Hody, hody doprovody s Bobem a Bobkem

Jak už nadpis napovídá, věnovali jsme se tento týden velikonocím a jejich tradicím. K velikonocům neodmyslitelně patří velikonoční beránek, toho jsme si společně upekli. S dětmi jsme se vydali hledat do blízkého parku ztracená velikonoční vajíčka. Při hledání vajíček děti plnily různé úkoly. Nakonec měly děti za úkol najít upečeného velikonočního beránka v prostorách školní zahrady Obránců míru. Povedlo se! Beránek se našel a děti si na něm pěkně pochutnaly.

Jaro s Bobem a Bobkem na dvorečku

Tento týden jsme si s dětmi povídali o domácích zvířátkách a jejich mláďatech. Pro děti bylo asi největším zážitkem návštěva farmy Duběnka, která se nachází v Ostravě Hrabové. Farma všechny uchvátila. Děti s radostí pozorovaly všechna zabydlená zvířátka i jejich mláďatka. Pro děti bylo velkým zážitkem krmení koz, ovcí a koní. Také jsme si mohli spoustu zvířátek pohladit...a navíc nám slepička snesla čerstvé- ještě teplé vajíčko.

Kniha- můj kamarád

Březen je měsícem knihy. Proto jsme se tento týden s dětmi věnovali knihám a všemu co ke knize patří. Navštívili jsme společně knihovnu- kde nám paní knihovnice předčítala pohádku o Upatlaném jedlíkovi. V průběhu týdne jsme pracovali s písmeny a obrázky, povídali jsme si o tom, kdo je spisovatel a ilustrátor. V závěru týdne si děti postavily svou vlastní knihovnu, kterou zaplnily svými oblíbenými knihami.

Bob a Bobek poznávají barvy a tvary

Jak už nadpis napovídá, věnovali jsme se s dětmi v tomto týdnu barvám a tvarům. Některým dětem se stále barvičky pletou, jiné se s barvami teprve seznamují, proto je třeba se barvičkám důkladně věnovat. A aby to pro děti nebyla nuda, vymysleli jsme si s dětmi barevný týden. Každý den jsme se pečlivě seznámili s jednotlivou barvou. Děti měly možnost si s barvami pohrát a dokonce i ochutnat v několika podobách. I v následujícím týdnu se s dětmi budeme věnovat barvám a tvarům.

Bob a Bobek jdou na karneval

Karneval patří mezi nejoblíbenější období dětí. Všude panuje veselá nálada, děti jsou převléknuté za různá zvířátka, povolání, princezny a jiné hrdiny. Společně s dětmi jsme si povídali o znacích karnevalu a masopustu. Ke karnevalu neodmyslitelně patří klauni a šašci. Jeden z klaunů navštívil i naši školku. Byla to veliká legrace, děti si přítomnost klauna velice užily.

Bob a Bobek v lese u zvířátek

S dětmi jsme se vydali na průzkum do lesa k lesním zvířátkům. Společně jsme si povídali jaká zvířátka v lese žijí, a co dobrého mají k snědku. V pondělí jsme téma zahájili divadlem Letadlo, které nám přiblížilo co se v lese děje a kdo tam žije. 

Bob a Bobek v zimě sportují

Stejně jako každý rok jsme si s dětmi dali pořádně do těla. Sportovali jsme! Na děti čekalo sportování jako třeba curling, běžkování, koulování, bobování a další skvělé zimní disciplíny. Odměnou dětem byla sladkost a diplom za perfektní zvládnutí sportovních zimních her.

O dvanácti měsíčkách s Bobem a Bobkem

Pohádka o dvanácti měsíčkách není dětem příliš známá a o to víc byla pro děti zajímavější. Společně si děti pohádku poslechly, seznámily se s postavami a měsíci. Vyrobily si čelenku se svým měsícem. Zopakovali jsme si roční období a naučili se krásnou písničku. Nakonec jsme zasedli k ohni stejně jako dvanáct měsíčků.

Zimní čas s Bobem a Bobkem

Počasí nám přeje a s dětmi si tak užíváme pravé zimní radovánky. Teploty pod nulou nám přejí a tak jsme si s dětmi mohli vytvořit pokus s vodou. Děti naplnily misky různými předměty a zbytek doplnily vodou. Hotové misky jsme umístili ven a netrpělivě čekali až se promění v led. Povedlo se!...a náš vstup do školky už pěkně zdobili ledové ozdoby.

Bob a Bobek potkali Tři krále

Čas vánoční již uplynul a my jsme se společně těšili na setkání s dětmi v Novém roce. Děti s radostí vyprávěly, co pěkného jim Ježíšek nadělil. Společně s dětmi jsme odstrojili stromeček a vánoční výzdobu. Nacvičili jsme píseň My tři králové jdeme k Vám. Povídali jsme si o tradici Tří králů a děti měli možnost se vyjádřit, co by přinesly Ježíškovi za dárek, kdyby byly Tři králové. Barevný advent

Konec roku je za dveřmi a děti netrpělivě očekávají Vánoce. S dětmi jsme si v průběhu měsíce prosinec vyzkoušeli vánoční tradice- pouštění lodiček, krájení jablíčka, házení botou. Do školky jsme si přinesli větvičku Barborky a pozorovali jsme její proměnu. Děti si vytvořily krásné svícny, které si ozdobily voňavým hřebíčkem a sušeným ovocem. Děti ve školce navštívil Ježíšek se spoustou nádherných dárků, ze kterých měly děti obrovskou radost. Vánoce v MŠ jsme jako tradičně zakončili popcornovým kinem, cukrovím a společně jsme se tak rozloučili.

Barevný advent-Čertoviny

Nastává zima a s příchodem prosince spojené také zimní tradice. Jednou z těchto tradic je také setkání s Mikulášem, čertem a andělem. S dětmi jsme si o těchto tradicích povídali. V pondělí se u nás ve školce konal čertí rej. V tento den, se u nás děti proměnily v malé čertíky. Děti čekalo spoustu úkolů, her a zábavy. Vyzkoušeli jsme si čertí tanec, podlézali jsme pod ohnivým řetězem, obouvali jsme čertům kopyta a uklízeli jsme v pekle. Nakonec měli děti v prostorách školky schovanou odměnu od Mikuláše.

Jaro, léto, podzim, zima... S Bobem a Bobkem je nám príma

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o ročním období, o počasí a o tom jak se máme oblékat. Společně jsme si užili pyžamový den. Ráno jsme si s dětmi připravili ranní čaj- Čajovna u koťátek. Celý den v pyžamu byl pro děti velkým dobrodružstvím a zážitkem, odměnou za práci v tento den jim bylo lenošení u večerníčku. Na procházkách jsme pozorovali změnu počasí- první sněhové vločky. 

Bob a Bobek poznávají lidské tělo a pečují o své zdraví

S dětmi jsme poznávali své tělo a jak pečovat o své zdraví. Hráli jsme si se svými smysly. Pracovali jsme s vitamíny a bacily, společně jsme poznávali co našemu tělu škodí a co mu prospívá. 

Podzimní tradice s Bobem a Bobkem

V podzimních tradicích jsme se s dětmi loučili s broučky, kteří se na zimu uspávají. S dětmi jsme si společně užili strašidelný rej. Povídali jsme si o tradici Dušiček, jeho významu a shlédli jsme pohádku "Pohádky na Vršku"- jak to bylo o Dušičkách a dětem jsme tak přiblížili podzimní tradice.

Bob a Bobek na podzimní vycházce

S dětmi jsme se v uplynulém bloku věnovali podzimu. Jaké změny nastávají v tomto období. Společnými silami jsme vytvořili velice povedené výtvarná díla, která budou reprezentovat naší školku ve výtvarné soutěži s názvem "Barevný podzim". S dětmi jsme trávili čas v místním sadu Jožky Jabůrkové, kde jsme pozorovali změny v přírodě. Sbírali jsme přírodniny, se kterými jsme ve školce dále pracovali.

VÍTEJ PODZIME!- Na skok do polí a zahrad s Bobem a Bobkem 2.týden

Vezmi žlutou tužku, namaluj mi hrušku...Jak už název napovídá, věnovali jsme se v tomto týdnu s dětmi ovoci. Nejprve jsme se seznámili s druhy ovoce, pomocí obrázků a následně podle skutečného ovoce, které měly děti možnost si osahat, prohlédnout, přivonět a nakonec taky ochutnat. Děti byly šikovné a do školky přinesly nejen jablíčka, ale také ostatní zajímavé druhy ovoce. V průběhu týdne jsme si s dětmi upekly jablečný štrůdl, který se dětem velice povedl.

VÍTEJ PODZIME!- Na skok do polí a zahrad s Bobem a Bobkem

Letošní podzim je opravdu velice krásný a teplý, tak jsme se rozhodli s Bobem a Bobkem vydat prozkoumat bohatství polí a zahrad. V uplynulém týdnu jsme se seznámili se zeleninou. Děti měly možnost si upéct brambory a nejen to, z brambor také vytvořily úžasné výrobky od geometrických tvarů až po zvířátka. Jelikož se na poli nachází nejen zelenina, ale také různá zvířata, vydali jsme se společně v pátek poznat dravé ptáky. (viz. fotogalerie akcí). V následujícím týdnu se s dětmi, Bobem a Bobkem budeme seznamovat s ovocem.

Bob a Bobek u chaloupky z perníku

V pondělí jsme se s dětmi vydali do říše pohádek a to konkrétně k perníkové chaloupce. Čekalo nás spoustu práce. Nejprve jsme se s pohádkou seznámili, naučili jsme se písničku "Perníková chaloupka" a prostory školky jsme provoněli perníkem a perníčky, které jsme si společně upekli. Dětem se celý týden dařilo, jen nás překvapilo, že spousta dětí pohádku nezná. Proto i následující týden budeme věnovat této pohádce.

Druhý týden u koťátek

I v následujícím týdnu jsme se navzájem seznamovali a opakovali si pravidla. Děti se snaží mezi sebou utvářet kamarádské vztahy. Nadále se budeme snažit s dětmi upevňovat základní hygienické a stolovací návyky.

1.Koťátka v nových prostorách aneb těšíme se do školky

Společně jsme se po prázdninách na děti moc těšili. Část dětí šla po prázdninách do školy a tak jsme mezi námi opět přivítali nové dětičky, které jsou už po prvním týdnu ve školce velmi šikovné a bez pláče. I přesto, že jsme se v září nesešli v naší krásné školičce, jsou děti v náhradních prostorách velmi spokojené a moc se jím tam líbí. Uplynulý týden jsme se s dětmi navzájem seznamovali, s novými prostory, ale také s pravidly, které ve školce dodržujeme.