Aktivity u Koťátek

Fotografie z našich her, tvoření a vzdělávání.

Slavím Den dětí

1.6. jako každý rok patří našim dětem. Společně jsme ho tak oslavili i my s dětmi ve školce. Pro děti byli připravené hry a soutěže. A jelikož nám počasí přálo, vypravili jsme se společně na zahradu MŠ Obránců míru, kde pro děti byli připravené další zajímavé hry.

Cestovatelský deník Boba a Bobka

S dětmi jsme si povídali, jaká místa můžeme na výletě navštívit. Také jaká místa už navštívili s rodinou. Nejvíce se však děti těšily na výlet, který nás čekal. S dětmi jsme se vydali na dlouhou cestu až za Opavu, kde sídlí VITAMINÁTOR. Společnost, která pěstuje ovoce a zeleninu, ze kterých vyrábí ovocné a zeleninové produkty, jako jsou šťávy, přesnídávky aj. Více o výletu v sekci "fotogalerie akcí".

Bob a Bobek objevují vesmír

S dětmi jsme se tento týden společně "vydali do vesmíru". Povídali jsme si o tom, co všechno se ve vesmíru nachází, čím a jak se do vesmíru létá. Jelikož děti toto téma velice zajímalo, tak jsme si pomocí videa přiblížili, jak to ve skutečnosti vypadá ve vesmíru. Společně děti vytvořily na koberci obrovskou vesmírnou raketu pro Boba a Bobka.

Bob a Bobek cestují

V tomto týdnu jsme si povídali o možnostech jak cestovat na prázdniny.  Hledali jsme dopravní prostředky, které nás mohou kamkoliv dopravit. Zároveň si i povídali o tom, jak se v dopravních prostředcích správně chováme. Děti se seznámily se světelnými signály, základními dopravními značkami. 

Bob a Bobek v rodině

Jelikož se blíží Den matek, věnovali jsme se s dětmi rodině a maminkám. Děti pro maminky vyrobily velmi pěkné a pozorné dárečky. Blíže se děti seznámily s pojmem rodina, příbuzný aj. Děti měly možnost se vyjádřit o tom, jaký je tatínek a jaká je maminka.

Bob a Bobek slaví čarodějnice

Po oslavách dne Země jsme se mohli všichni společně těšit na další oslavu. Společně jsme s dětmi oslavili "pálení čarodějnic". V úterý se k nám do školky slétli všechny čarodějnice a čarodějové. Čekalo nás spousta čarovných úkolů. Děti si den velice užily a odměnou jim bylo sladké překvapení.

Bob a Bobek chrání naši planetu Zemi

Jak už název napovídá, celý týden jsme si s dětmi povídali o Dni Země a jeho významu. Společně jsme třídili odpad, venku jsme pozorovali popelnice. Vyzkoušeli jsme si pokusy s vodou a rybkám jsme "vyčistili rybníček". Ve čtvrtek jsme se vydali do Bělského lesa oslavit Den Země, kde na nás čekali úkoly.

Bob a Bobek na louce

Protože se nám velice líbila beseda s včelařem a jeho povídání o životě včel, tak jsme si tento týden povídaly o hmyzích kamarádech, které můžeme potkat třeba v trávě, v hlíně nebo jen tak poletovat. Společně jsme hledaly odpovědi na otázky, jaký hmyz můžeme ted vidět venku, co se děje v mraveništi, kdo jsou ploštice, slunéčka sedmitečná...., jakou mají stavbu těla. Procvičily jsme si jemnou motoriku, logické myšlení, barvy, počet, vzájemnou spolupráci. 

Hody, hody doprovody s Bobem a Bobkem

Jak už nadpis napovídá, věnovali jsme se tento týden velikonocím a jejich tradicím. K velikonocům neodmyslitelně patří velikonoční beránek, toho jsme si společně upekli. S dětmi jsme se vydali hledat do blízkého parku ztracená velikonoční vajíčka. Při hledání vajíček děti plnily různé úkoly. Nakonec měly děti za úkol najít upečeného velikonočního beránka v prostorách školní zahrady Obránců míru. Povedlo se! Beránek se našel a děti si na něm pěkně pochutnaly.

Jaro s Bobem a Bobkem na dvorečku

Tento týden jsme si s dětmi povídali o domácích zvířátkách a jejich mláďatech. Pro děti bylo asi největším zážitkem návštěva farmy Duběnka, která se nachází v Ostravě Hrabové. Farma všechny uchvátila. Děti s radostí pozorovaly všechna zabydlená zvířátka i jejich mláďatka. Pro děti bylo velkým zážitkem krmení koz, ovcí a koní. Také jsme si mohli spoustu zvířátek pohladit...a navíc nám slepička snesla čerstvé- ještě teplé vajíčko.

Kniha- můj kamarád

Březen je měsícem knihy. Proto jsme se tento týden s dětmi věnovali knihám a všemu co ke knize patří. Navštívili jsme společně knihovnu- kde nám paní knihovnice předčítala pohádku o Upatlaném jedlíkovi. V průběhu týdne jsme pracovali s písmeny a obrázky, povídali jsme si o tom, kdo je spisovatel a ilustrátor. V závěru týdne si děti postavily svou vlastní knihovnu, kterou zaplnily svými oblíbenými knihami.

Bob a Bobek poznávají barvy a tvary

Jak už nadpis napovídá, věnovali jsme se s dětmi v tomto týdnu barvám a tvarům. Některým dětem se stále barvičky pletou, jiné se s barvami teprve seznamují, proto je třeba se barvičkám důkladně věnovat. A aby to pro děti nebyla nuda, vymysleli jsme si s dětmi barevný týden. Každý den jsme se pečlivě seznámili s jednotlivou barvou. Děti měly možnost si s barvami pohrát a dokonce i ochutnat v několika podobách. I v následujícím týdnu se s dětmi budeme věnovat barvám a tvarům.

Bob a Bobek jdou na karneval

Karneval patří mezi nejoblíbenější období dětí. Všude panuje veselá nálada, děti jsou převléknuté za různá zvířátka, povolání, princezny a jiné hrdiny. Společně s dětmi jsme si povídali o znacích karnevalu a masopustu. Ke karnevalu neodmyslitelně patří klauni a šašci. Jeden z klaunů navštívil i naši školku. Byla to veliká legrace, děti si přítomnost klauna velice užily.

Bob a Bobek v lese u zvířátek

S dětmi jsme se vydali na průzkum do lesa k lesním zvířátkům. Společně jsme si povídali jaká zvířátka v lese žijí, a co dobrého mají k snědku. V pondělí jsme téma zahájili divadlem Letadlo, které nám přiblížilo co se v lese děje a kdo tam žije. 

Bob a Bobek v zimě sportují

Stejně jako každý rok jsme si s dětmi dali pořádně do těla. Sportovali jsme! Na děti čekalo sportování jako třeba curling, běžkování, koulování, bobování a další skvělé zimní disciplíny. Odměnou dětem byla sladkost a diplom za perfektní zvládnutí sportovních zimních her.

O dvanácti měsíčkách s Bobem a Bobkem

Pohádka o dvanácti měsíčkách není dětem příliš známá a o to víc byla pro děti zajímavější. Společně si děti pohádku poslechly, seznámily se s postavami a měsíci. Vyrobily si čelenku se svým měsícem. Zopakovali jsme si roční období a naučili se krásnou písničku. Nakonec jsme zasedli k ohni stejně jako dvanáct měsíčků.

Zimní čas s Bobem a Bobkem

Počasí nám přeje a s dětmi si tak užíváme pravé zimní radovánky. Teploty pod nulou nám přejí a tak jsme si s dětmi mohli vytvořit pokus s vodou. Děti naplnily misky různými předměty a zbytek doplnily vodou. Hotové misky jsme umístili ven a netrpělivě čekali až se promění v led. Povedlo se!...a náš vstup do školky už pěkně zdobili ledové ozdoby.

Bob a Bobek potkali Tři krále

Čas vánoční již uplynul a my jsme se společně těšili na setkání s dětmi v Novém roce. Děti s radostí vyprávěly, co pěkného jim Ježíšek nadělil. Společně s dětmi jsme odstrojili stromeček a vánoční výzdobu. Nacvičili jsme píseň My tři králové jdeme k Vám. Povídali jsme si o tradici Tří králů a děti měli možnost se vyjádřit, co by přinesly Ježíškovi za dárek, kdyby byly Tři králové. Barevný advent

Konec roku je za dveřmi a děti netrpělivě očekávají Vánoce. S dětmi jsme si v průběhu měsíce prosinec vyzkoušeli vánoční tradice- pouštění lodiček, krájení jablíčka, házení botou. Do školky jsme si přinesli větvičku Barborky a pozorovali jsme její proměnu. Děti si vytvořily krásné svícny, které si ozdobily voňavým hřebíčkem a sušeným ovocem. Děti ve školce navštívil Ježíšek se spoustou nádherných dárků, ze kterých měly děti obrovskou radost. Vánoce v MŠ jsme jako tradičně zakončili popcornovým kinem, cukrovím a společně jsme se tak rozloučili.

Barevný advent-Čertoviny

Nastává zima a s příchodem prosince spojené také zimní tradice. Jednou z těchto tradic je také setkání s Mikulášem, čertem a andělem. S dětmi jsme si o těchto tradicích povídali. V pondělí se u nás ve školce konal čertí rej. V tento den, se u nás děti proměnily v malé čertíky. Děti čekalo spoustu úkolů, her a zábavy. Vyzkoušeli jsme si čertí tanec, podlézali jsme pod ohnivým řetězem, obouvali jsme čertům kopyta a uklízeli jsme v pekle. Nakonec měli děti v prostorách školky schovanou odměnu od Mikuláše.

Jaro, léto, podzim, zima... S Bobem a Bobkem je nám príma

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o ročním období, o počasí a o tom jak se máme oblékat. Společně jsme si užili pyžamový den. Ráno jsme si s dětmi připravili ranní čaj- Čajovna u koťátek. Celý den v pyžamu byl pro děti velkým dobrodružstvím a zážitkem, odměnou za práci v tento den jim bylo lenošení u večerníčku. Na procházkách jsme pozorovali změnu počasí- první sněhové vločky. 

Bob a Bobek poznávají lidské tělo a pečují o své zdraví

S dětmi jsme poznávali své tělo a jak pečovat o své zdraví. Hráli jsme si se svými smysly. Pracovali jsme s vitamíny a bacily, společně jsme poznávali co našemu tělu škodí a co mu prospívá. 

Podzimní tradice s Bobem a Bobkem

V podzimních tradicích jsme se s dětmi loučili s broučky, kteří se na zimu uspávají. S dětmi jsme si společně užili strašidelný rej. Povídali jsme si o tradici Dušiček, jeho významu a shlédli jsme pohádku "Pohádky na Vršku"- jak to bylo o Dušičkách a dětem jsme tak přiblížili podzimní tradice.

Bob a Bobek na podzimní vycházce

S dětmi jsme se v uplynulém bloku věnovali podzimu. Jaké změny nastávají v tomto období. Společnými silami jsme vytvořili velice povedené výtvarná díla, která budou reprezentovat naší školku ve výtvarné soutěži s názvem "Barevný podzim". S dětmi jsme trávili čas v místním sadu Jožky Jabůrkové, kde jsme pozorovali změny v přírodě. Sbírali jsme přírodniny, se kterými jsme ve školce dále pracovali.

VÍTEJ PODZIME!- Na skok do polí a zahrad s Bobem a Bobkem 2.týden

Vezmi žlutou tužku, namaluj mi hrušku...Jak už název napovídá, věnovali jsme se v tomto týdnu s dětmi ovoci. Nejprve jsme se seznámili s druhy ovoce, pomocí obrázků a následně podle skutečného ovoce, které měly děti možnost si osahat, prohlédnout, přivonět a nakonec taky ochutnat. Děti byly šikovné a do školky přinesly nejen jablíčka, ale také ostatní zajímavé druhy ovoce. V průběhu týdne jsme si s dětmi upekly jablečný štrůdl, který se dětem velice povedl.

VÍTEJ PODZIME!- Na skok do polí a zahrad s Bobem a Bobkem

Letošní podzim je opravdu velice krásný a teplý, tak jsme se rozhodli s Bobem a Bobkem vydat prozkoumat bohatství polí a zahrad. V uplynulém týdnu jsme se seznámili se zeleninou. Děti měly možnost si upéct brambory a nejen to, z brambor také vytvořily úžasné výrobky od geometrických tvarů až po zvířátka. Jelikož se na poli nachází nejen zelenina, ale také různá zvířata, vydali jsme se společně v pátek poznat dravé ptáky. (viz. fotogalerie akcí). V následujícím týdnu se s dětmi, Bobem a Bobkem budeme seznamovat s ovocem.

Bob a Bobek u chaloupky z perníku

V pondělí jsme se s dětmi vydali do říše pohádek a to konkrétně k perníkové chaloupce. Čekalo nás spoustu práce. Nejprve jsme se s pohádkou seznámili, naučili jsme se písničku "Perníková chaloupka" a prostory školky jsme provoněli perníkem a perníčky, které jsme si společně upekli. Dětem se celý týden dařilo, jen nás překvapilo, že spousta dětí pohádku nezná. Proto i následující týden budeme věnovat této pohádce.

Druhý týden u koťátek

I v následujícím týdnu jsme se navzájem seznamovali a opakovali si pravidla. Děti se snaží mezi sebou utvářet kamarádské vztahy. Nadále se budeme snažit s dětmi upevňovat základní hygienické a stolovací návyky.

1.Koťátka v nových prostorách aneb těšíme se do školky

Společně jsme se po prázdninách na děti moc těšili. Část dětí šla po prázdninách do školy a tak jsme mezi námi opět přivítali nové dětičky, které jsou už po prvním týdnu ve školce velmi šikovné a bez pláče. I přesto, že jsme se v září nesešli v naší krásné školičce, jsou děti v náhradních prostorách velmi spokojené a moc se jím tam líbí. Uplynulý týden jsme se s dětmi navzájem seznamovali, s novými prostory, ale také s pravidly, které ve školce dodržujeme.